Суспільство
У Рівному провели еко-культурний проєкт «Місто шумить інакше»
У Рівному відбувся екологічно-культурний проєкт «Місто шумить інакше» за підтримки Українського культурного фонду.
Про це ШоТам повідомили в Українському культурному фонді.
Читайте також: FSC Україна презентувала посібник для відповідального лісогосподарювання
За інформацією, основні акценти під час проєкту були зроблені на:
- збереження вікових дерев, які мають історичну цінність,
- підтримку екологічних ініціатив, що вболівають за міське озеленення та біорізноманіття,
- популяризацію через креатив та мистецтво бережливого ставлення до зелених насаджень,
- збільшення зелених просторів, що адаптують місто до неминучих змін клімату.
Ідейниками та організаторами проєкту є громадські організації «Агенція сталого розвитку міста» та «Сад історій», експертно допомагає Екологічний центр ПДМ.
Що вдалося зробити?
За вісім місяців проєкту «Місто шумить інакше» вдалося:
- створити чимало якісних культурних продуктів у поєднанні з темою екології, та долучити більше молоді до популяризації проєкту захисту вікових дерев у Рівному;
- підготувати пакет документів необхідних для заповідання та визнання їх ботанічними пам’ятками природи;
- провести топографічну зйомку 93 вікових дерев, яким 100 і більше років,
- написати аналітичні описи,
- нанести на мапу зелених насаджень міста Inspectree.net.
Маршрут віковими деревами міста Рівне
Для популяризації вікових дерев та їх цінності створили туристичний міський маршрут протяжністю 6 км, який поєднує парк на Грабнику, через історичну частину міста, та парк імені Тараса Шевченка. До маршруту увійшли десять вікових дерев, віком від 110 до 400 років. Дерева промарковані табличками з QR-кодами та мають інформацію на українській та англійській мовах.
Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області
Щоб презентувати маршрут та максимально привернути увагу рівнян, провели театралізовану екскурсію маршрутом з легендами, музичними і танцювальними перфомансами, читанням віршів та музейною квізкотекою. Екскурсія закінчилася концертом у парку та світловим шоу на деревах.
Дерева розповідають свої історії
У творчій колаборації з рівненськими художниками та художницями створили цикл автобіографічних відеоісторій від 10 вікових дерев, які розповідають про історичні події міста Рівне.
Руйнуємо міфи, а не дерева
Для підвищення рівня екологічної свідомості та культури мешканців міста Рівне разом з експертами опублікували ряд дописів про те, яким має бути догляд за деревами, хто такий арборист, яка різниця між обрізкою та кронуванням тощо.
Дитяча книжка «Місто шумить інакше»
Створили видання, яке складається з циклу повчальних історій про життя міських дерев та вплив людини на них, про дружбу мешканців міста з природою, про світ біорізноманіття. Проілюструвала малюнки до дитячої книжки 14-річна рівнянка — Ксеня Кузьмінець. Електронна версія за посиланням.
Міський еко-пікнік «Дерево FEST»
Об’єднали екологічні, урбаністичні, мистецькі, освітні ініціативи міста та провели у парку на Грабнику масштабну подію з вуличним лекторієм, екологічними майстер-класами, музичною програмою та розвагами для дорослих та дітей.
«Зелений острів серед бетону»
У центрі Рівного на Театральні площі створили новий публічний простір з вуличними меблями та мобільним озелененням. Це новий приклад якісного міського озеленення та комфортного простору для відпочинку мешканців та гостей міста.
Проєкт «Місто шумить інакше» став поштовхом до створення нових трендів та сенсів в урбаністичному просторі Рівного, та продемонстрував ефективність консолідації зусиль громадський активістів та міської влади в рамках екологічної просвітницької діяльності.
Довідка
Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Нагадаємо, на Буковині створили перші пралісові пам’ятки природи.
Як ми повідомляли раніше, на Луганщині волонтери висадили 10 тисяч дерев на місці згорілого лісу.
Усі фотографії: Антон Трофімчук
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі