

Технології
У Рівному на звалищі безкоштовно прийматимуть опале листя для виробництва компосту
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міський полігон твердих побутових відходів у Рівному почав безкоштовно приймати опале листя для подальшого компостування з використанням каліфорнійських черв’яків. Про це передає UA: Рівне.
Перший безкоштовний прийом опалого листя
Безоплатний прийом листя на цьому полігоні запроваджуємо вперше Раніше за захоронення опалого листя на полігоні доводилось платити – 113 гривень за тонну.
“Таким чином, хочемо, аби ЖЕКи, ОСББ, управлінські компанії та просто рівняни активніше привозили зібрані під деревами органічні відходи, з яких вперше спробуємо робити добриво”, – пояснює Ростислав Кралюк, керівник комунального підприємства міськради “КАТП-1728”, яке є балансоутримувачем звалища.
Як це працюватиме?
Із листя та подрібненої деревини спробують робити біогумус. Наразі вже підготували спеціальний майданчик, де органічну суміш періодично перемішуватимуть. Добриво буде у вигляді посипкового матеріалу, а також рідке для підживлення городини та підсипки квітів зимою проти замерзання. Перший компост планують отримати навесні 2020 року.
Читайте також: Чи можна вплинути на глобальне потепління? Відповідь має український стартап

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У застосунку «Дія» незабаром з’являться нотаріальні послуги. Зокрема, можна буде перевірити справжність документів.
Про це повідомили в телеграм-каналі Мінцифри.
У міністерстві не анонсували точну дату появи нової функції, але розповіли, що першою з доступних нотаріальних функцій буде перевірка справжності документів.
«Продовжуємо рухатися до нашої цілі – цифровізувати всі державні послуги. Скоро в застосунку будуть доступні нотаріальні послуги. Нещодавно Уряд прийняв нову постанову про перевірку нотаріальних документів через Дію. Тому першою буде можливість перевірити через застосунок справжність нотаріальних документів за допомогою QR-коду», – йдеться в повідомленні.
Наразі команда розробників працює над технічним запуском сервісу. Про результат роботи в Мінцифрі пообіцяли повідомити «зовсім скоро».
Про «Дію»
«Дія» – мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.
Також через «Дію» можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у «Дію».
Раніше ми писали, що в застосунку цифрових послуг «Дія» почали тестувати е-пенсійне та посвідку на тимчасове або постійне проживання.
Також нагадаємо, резиденти Дія.City сплатили до бюджету України ₴1,3 млрд.
Фото: diia.gov.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У застосунку цифрових послуг «Дія» почали тестувати е-пенсійне та посвідку на тимчасове або постійне проживання.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці «Дії».
Щоб стати бета-тестувальником, потрібно зареєструватися тут:
- е-пенсійного посвідчення: необхідно мати документ, виданий з 2014 року, — пластиковий або у вигляді платіжної картки. Реєструйте в Дії ваших матусь, дідусів чи тих, у кого вже є пенсійне посвідчення, і нехай вони теж затестять зручність електронних документів;
- е-посвідки: необхідно мати документ у вигляді пластикової картки з безконтактним електронним носієм, виданий після 25 квітня 2018 року, та банківський рахунок для авторизації в Дії через BankID. У вас також має бути телефон з вбудованим NFC-модулем.
Читайте також: «Ця тема досі табуйована». Як фонд «Сильні» стає підтримкою для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни
Проєкт реалізовується за підтримки проєкту «Цифрові, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні» (Проєкт підтримки Дія), що впроваджується ПРООН за підтримки Швеції. За співпраці Міністерства цифрової трансформації України з Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством соціальної політики, Державної міграційної служби України та Пенсійного фонду України.
Про Дію
Дія — мобільний застосунок, офіційно запущений у 2020 році. Дає змогу зберігати водійське посвідчення, внутрішній і закордонний паспорти й інші документи в смартфоні, а також передавати їхні копії при отриманні банківських чи поштових послуг, заселенні в готель і в інших життєвих ситуаціях.
Також через Дію можна отримати такі державні послуги як єМалятко (комплексна послуга при народженні дитини), зареєструвати бізнес і ФОП онлайн, сплачувати податки й подавати декларації, підписувати будь-які документи, змінювати місце реєстрації тощо. До 2024 року планується перевести 100 % державних послуг у Дію.
Нагадаємо, резиденти Дія.City сплатили до бюджету України ₴1,3 млрд.
Також допомогу по безробіттю відтепер можна оформити в «Дії».
Фото: team.diia.gov.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Команда франківців EcoCity виготовила прототип приладу Hazard Detector, що відстежує хімічну загрозу (наприклад, випари хлору, фосфіну). Також прилад вимірює радіаційний фон.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив засновник команди Олексій Трелевський.
Зазначається, що прилад Hazard Detector розроблений командою EcoCity для збереження життя та здоров’я людей, які можуть опинитись у ситуації хімічної і радіаційної загрози.
Як працює?
Hazard detector може комплектуватися двома електрохімічними, термокомпенсованими сенсорами на шкідливі гази з переліку CL2, NH3, PH3, H2S, HCL, HF, NO2, SO2. А також виносним газорозрядним сенсором радіаційного фону.

Основним завданням приладу є завчасно сповістити про небезпечні концентрації газів, а також про небезпечний радіаційний фон користувача.
Частота опитування сенсорів — кожні 5 секунд. Сповіщення відбувається за допомогою вібросигналу, звукового сигналу, а також через відображення на дисплей.
Читайте також: «Я не можу сказати: наберіть завтра, подумаємо». Як киянин на байку став Святим Миколаєм для наших бійців
Прилад зберігає на внутрішній носій пам’яті дані вимірювань, які за допомогою бездротового з’єднання WiFi можна вивантажити в польових умовах і відправити файлом.
Під час підключення до смартфону через WiFi можна передавати щохвилинні усереднені дані вимірювань на будь-який сервер.

Живлення внутрішньої акумуляторної батареї вистачатиме на 24 години автономної роботи, також до приладу можна під’єднати будь-який павербанк і цим збільшити час автономної роботи. Час повного заряду від мережі – до 7 годин.
Відтак прилад можна використовувати в умовах війни в зоні бойових дій.
Нагадаємо, українці створили розвідувальний дрон «Бучанська пташка».
Фото: facebook.com/trelevskyy.