Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У пошуках Містера Кота. Друзі-переселенці відкрили кав’ярню «КІІТ» у Львові

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Усе почалося із кота, що загубився в страшні дні окупації Київщини. Господар Містера Кота – кулінарний блогер Сергій Стоян – одразу ж розпочав пошуки свого чотирилапого друга. Аби шукати одразу у кількох містах, а потім і за кордоном, потрібні були чималі кошти. І тоді Сергій взявся за те, що вміє і любить найбільше, – пекти пироги.

Кав’ярню у вікні «КІІТ» заснували разом троє друзів – Сергій з Ірпеня, Іван з Бородянки та Дарина з Ніжина. Рятуючись від війни, вони приїхали до Львова. Склали всі свої заощадження і на 10 000 грн відкрили перше «вікно».  Про пошуки Містера Кота, справжню дружбу, кулінарні секрети та бізнесові інсайти ШоТам розповів співзасновник кав’ярні «КІІТ» Сергій Стоян.

Сергій Стоян

співзасновник кав’ярні «КІІТ»

З Нікополя – до Києва, із ІТ – у кулінарію

У 16 років я залишив рідний Нікополь та переїхав до Києва, жив у гуртожитку. А до того я дуже звик до домашньої їжі, знаєте, таке all inclusive шестиразове харчування у мами та бабусі… І я почав там щось собі готувати, бо мені було дуже незвично їсти їжу, яка продавалася готовою, до того ж це для студента задорого. Якісь прості страви я пам’ятав з дитинства, але решту просто вчив, як дисципліну якусь. Я до всього підходжу так – структуровано. Адже за фахом я айтівець.

Тож мені дуже подобалося готувати, а ще більше – їсти. З часом я почав менше уваги приділяти IT, бо комп’ютер, код на темному екрані – це дуже нудно, а кулінарія – це цілий світ! І я поринув у нього повністю. Це не було одразу роботою, бо все одно я підробляв, викладав математику. А кулінарія, ютуб – це було чисто хобі, яке зрештою переросло в те, що рятує мене від цієї війни.

Перший канал був про математику

Найперший мій YouTube-канал був пов’язаний не з кулінарією, а з математикою, яку я тоді викладав. Я помарудився з тим якийсь час, і подумав, що виходить дуже довго, складно і, найімовірніше, це ніхто не буде дивитися. Але вести канал сподобалося. І я подумав: що я ще вмію? 

На той момент я вмів готувати піцу. Готував її собі постійно і навчився готувати дуже прикольно. Власне, так все й почалося. Ми зняли перший випуск про піцу. Знімав мій учень, якого я готував до ЗНО, його звали Ярослав. Згодом він став Ярославом Івановичем, і це був постійний персонаж у кулінарному шоу. Перший ютуб-канал називався «Голодний мужчина».

У ніч на війну пік пироги

Я жив у Ірпені, а працював у Бучі. Якраз обидва міста, яким дуже не пощастило. На той момент я разом із Іваном працював у бучанській кав’ярні під назвою «Пташка». 24 лютого мав іти на роботу і нести туди свої перші пироги для кав’ярні. Допізна пік «на пробу», Ваня мені допомагав. Тож той четвер мав бути звичайним робочим днем, ми мали їхати до закладу з тестовими пирогами. Але о 5 годині ранку нам подзвонила власниця цієї кав’ярні Аліна: «Сергій, нас бомблять! Я їду з міста, можу вас підібрати…».

Ну, звісно, уже якийсь час до цього ми всі жили цим тривожним очікуванням… Але здоровий глузд людини ХХІ століття казав: «Та ні, не може цього бути у наш час!». У когось були ті тривожні чемоданчики, у нас не було. Ні у мене, ні в Івана немає машини. Аліна сказала, що в нас є 10 хвилин на збори, тож ми просто взяли якісь речі, я не пам’ятаю, які саме. Просто щось взяли, аби взяти. Вийшли з будинку і побачили, що на вулиці дуже багато людей, всі збираються, щось вкладають у машини. Дочекалися Аліну і поїхали. У Львові наші шляхи розійшлися: вона поїхала за кордон, а ми лишились. 

Стрес і авантюра

Ми приїхали до Львова пізно ввечері і вже за пів години знайомі знайомих якихось знайомих знайшли, де нам переночувати. Наступного ранку ми пішли волонтерити і якось обживатися у цьому місті без грошей, без мешт, взагалі без нічого. Але тоді навіть не думали про це, перші два тижні минули ніби в тумані.

Три тижні волонтерили. А потім волонтерів стало дуже багато: на одну коробку припадало три пари рук. Ми зрозуміли, що треба вже щось робити, працювати, заробляти, оскільки грошей майже не залишилися. Хоч ми дуже економили, і нас прихистили, їли раз на день… Усе одно збереження танули на очах. Ми почали шукати роботу. Ваня шукав роботу баристою, я – пов’язану з випічкою. Ходив по кав’ярнях, пропонував свої послуги, пропонував пекти пироги – ніхто не погодився. А тепер багато хто в нас хоче замовляти ці пироги – ось такий цікавий момент.

Тож ми ходили містом у пошуках роботи і побачили це віконце на Руській, 3. І почали жартувати, мовляв, як би було класно перенести нашу роботу із Бучі сюди: Ваня варить найкращу каву, а я печу найніжніші пироги. Досі не розумію сам, як воно все закрутилось: стрес, авантюра, розуміння, що ми вже втратили. То що нам ще втрачати?

Наважитись допомогли Кіт, львів’яни та війна

Я чітко розумію, що у мирному житті ми точно нічого не запустили б ще років сім. Тобто у мене давно була мрія відкрити власну кав’ярню. Але все це було «не на часі», а повномасштабна війна дала розуміння, що чекати якихось «зручних» часів нема коли. 

Ну і вирішили, що нам нічого втрачати – все вже втрачено. Не піде, то не піде – ми молоді, відпрацюємо ще. У нас на двох було щось до 10 000 грн максимум. А потім ще трошки додала Дарина, коли приїхала з Польщі. Оце і весь стартовий капітал. Оренду пообіцяли сплатити власнику через два місяці, дякуємо йому, що він погодився на це. 

Але зрештою ми її сплатили вже через три тижні, бо все пішло класно, нас дуже підтримували і львів’яни, й інші переселенці. Поки волонтерили, ми завели дуже багато знайомств. Зараз це вже наші друзі. І вони всі нам допомагали чимось: хтось баняки приніс, хтось – чашки, а хтось – мікрохвильовку. Мені здається, таке можливо лише у Львові

Працювали, щоб не поїхати дахом

Одна з причин, чому ми так з головою усі троє кинулися в роботу без сну і перепочинку, – щоби менше думати. Я приїхав з Ірпеня, Ваня – з Бородянки, Дарина – з Чернігівщини. Дуже важко було морально, бо у всіх лишилися рідні і близькі в окупації. І ми завантажували себе роботою по максимуму, аби не поїхати дахом.

А ще «КІІТ» дав нам змогу допомагати іншим. Працюючи тут, заробляючи гроші, ми маємо змогу допомагати, дати прихисток і рідним, і друзям. Коли рідні Івана змогли виїхати з Бородянки, вони приїхали до нас. І ми були такі щасливі, що можемо їх прийняти, що маємо житло! Це дуже мотивує, заохочує працювати, щоб мати можливість допомагати ще більше.

Де ж ти, Кі-і-іт?

А ще моя мотивація з відкриття власної справи була в тому, що мені потрібно їздити періодично на Київщину шукати Кота. Це дорого, це дуже дорого, особливо тоді, на початку, коли Київщина ще була окупована. Туди не було доступу. Але я все одно намагався щось робити. А Дарина навіть їздила шукати Містера Кота у Польщу. Бо багатьох тварин з Київської області зоозахисники вивезли саме туди. 

Назва «КІІТ», саме віконце з пирогами і все, що з цього виросло, – все це на честь мого кота, який зник під час окупації. Він був тоді на перетримці у Ворзелі. Це дуже довга історія. Наразі я продовжую його шукати, поки що безуспішно… Ну а «КІІТ» – через дві «і» – бо його звати Містер Кіт. І коли я його шукаю, ходжу вулицями, гукаю, це звучить як: «Кі-і-іт, Кі-і-і-іт! Де ж ти?».

«КІІТ» – це не тільки віконце пирогами – так називається також мій кулінарний відеоблог на ютубі. До речі, багато людей, які приходять за пирогами, кажуть, що знають мене і дивляться мої відео. Це для мене досі дуже дивно, бо я думав, що той канал ніхто не дивиться, якщо чесно. Багато питають, коли я знову повернусь на канал і будуть нові рецепти, а я не знаю, що відповідати. 

Я собі пообіцяв, що допоки не знайду Містера Кота, продовження не буде, бо він був… Він є невід’ємною частиною всього цього, і, власне, він дає мені стимул все це продовжувати, бо досить велика частина зароблених коштів йде на його пошук. Шукати кота у різних містах та навіть країнах під час війни – це дуже недешево.

Читайте також: «Бабусині страви» з Херсонщини. Кухарка-переселенка з 50-річним стажем відкрила родинну крамницю у Франківську

Знаєте, зараз, коли ми виросли уже до трьох точок у двох різних містах, я розумію,який це успіх, особливо в умовах війни. Та я би все одно все віддав, щоб обійняти Містера Кота… Я досі десь раз на 2 тижні їду додому, щоби знову і знову шукати Кота. Їду з купою листівок, ходжу містом, розклеюю. Ну, в цьому особливо немає сенсу, бо мене там кожна собака вже знає.

Але я продовжую їздити, бо не можу просто не робити ні-чо-го. Тим паче листівки дуже недовго зберігаються: вітер, дощ. Тому їх треба поновлювати. Спілкуюся з людьми, шукаю, підгодовую інших тварин. Поки шукав Кота, знайшов дуже багато тварин, яких повернув власникам. Це не так складно: домашню тварину одразу видно, а деякі – ще й породисті, тож ти одразу звертаєш не це увагу. Даєш інформацію у групи в соцмережах, зв’язуєшся з людьми.

Поки шукав свого кота, прихистив трьох інших

Якоїсь миті я навіть давав оголошення про винагороду за Містера Кота, ну просто вже від відчаю. Були такі дзвінки, що я летів на крилах, впевнений, що це вже точно мій Кіт. Але… Одна така поїздка була в Макарів – Київська область, 50 км від Ірпеня. Але я подумав: що таке 50 км для мого суперкота?! Усе може бути. Поїхав туди, бо мені надіслали і фото, і відео – я був впевнений на 99%, що це він. 

Я тоді ще працював на другій зміні у віконці на Руській, дзвінок був десь о пів на 9-ту вечора, а о 9-ій я вже сидів у потязі. Їхав з переноскою, був впевненим, що це мій Кіт. Але коли приїхав… На вигляд це абсолютно повна копія Кота, але є деякі моменти… Знаєте, коли береш на руки, ти одразу це відчуваєш. Проте цей котик був дуже хворим, він довго пробув на вулиці, був виснаженим. І я вирішив його забрати, хоч це і не мій Кіт. 

Читайте також: Калімби з Азовського узбережжя. Українські майстри створюють унікальний музичний інструмент, що дарує спокій під час війни

Зараз Макар живе з нами. На жаль, у нього дуже великі проблеми з серцем, йому не можна стресувати, особливо після всього, що він пережив в окупації. Тому ми його лікуємо, по черзі бігаємо додому – йому треба раз на день робити уколи.

І це ще не всі знахідки у пошуках Містера Кота. Ще нам підкинули двох маленьких кошенят вже під київський «КІІТ», під віконце. Ми хотіли їх прилаштувати, але ніхто не хотів брати двох разом. А вони братики, і я не хотів їх розлучати, тому ми їх залишили теж собі… Тож тепер живемо з трьома котами і Пиріжечком. Пиріжечок – це песик Дарини, якого подарували їй на три місяці кав’ярні. Коротше, дурдом. Але ж ми, як ніхто, знаємо, що гуртом виживати легше.

А ще до нас з Нікополя переїхала моя мама. Там дуже небезпечно зараз. Вона допомагає нам, власне, пече. Бо я більше тепер займаюся адміністративними питаннями, які виявилися набагато складнішими, ніж пекти пироги…

Починали з 5 м² і одного вікна

Перший «КІІТ» – це 5 м², я тут можу дотягнутися від однієї стіни до стіни. Але для нас цього достатньо. На самому початку ми ще тут умудрялися пекти. Це було просто божевілля! А ще у нас розбирали всі пироги до полудня, скільки б не пекли. Люди просто приходили нас підтримати, і це було дуже приємно. Але фізично ми не встигали. 

Зараз печемо вже в іншому місці, але досі зберігся цей запах випічки – це клас! Власне, друга наша точка у Львові з’явилась, коли ми зрозуміли, що просто фізично не можемо приготувати затребувані обсяги випічки у нашій крихітці. Ми пробували навіть пекти вдома, але власникам житла це не сподобалося. Тому й орендували ще одне приміщення на вулиці Богдана Лепкого.

Хочемо там зробити залу, щоб у нас можна було посидіти за столиком. Але поки збираємо кошти на облаштування зали, то частково відкрилися. У форматі віконця. У нас воно як пішло: печемо смачні пироги, відчиняємо ставні, і все – кав’ярня готова. Для нас це ідеальний формат, бо не треба вкладатися в інтер’єр. А тут просто ще нема, чим вкладатися. А пирогами уже можна усіх годувати!

кав'ярня Кііт у Львові

Живемо на два міста і спимо у потягах

7 жовтня була перша піврічниця – 6 місяців кав’ярні. Ми не святкували, бо в нас просто немає на це часу. Працюємо з березня без вихідних. А оскільки тепер додалось ще одне віконце у Львові і ще одне віконце в Києві, то по суті ми втрьох живемо на два міста, спимо в потягах. І немає навіть часу просто зупинитися, насолодитися тим, що маємо. Бо за всім потрібно слідкувати, постійно щось закінчується – то який продукт, то якийсь договір…

Постійна робота без відпочинку – це важко. Але ми допомагаємо, як можемо. Перш за все, самі собі, бо одна з причин, чому все це почалося, – щоб не висіти на шиї у держави. Ми ніколи не брали жодної допомоги. Усе робимо самі, донатимо на ЗСУ і пригощаємо безкоштовно усіх військових. Так, це не якісь серйозні масштаби, але з таких маленьких підтримок і будується надійний тил держави.

Відкритися у Києві було набагато важче

«КІІТ» зі столичною пропискою з’явився теж завдяки Містеру Коту. Хоч його і досі немає поруч з нами… Я ж постійно їжджу на Київщину його шукати. І ми подумали: а чому б не спробувати відкрити вікно з пирогами і в столиці? У Києві не найкращі часи, особливо зараз, коли його постійно бомблять. Оренда впала, тобто, щоб ви розуміли, вона там коштує втричі дешевше, ніж у Львові. І ми вирішили: ризикнемо!

Відкривати віконце у Києві було дуже важко, це коштувало набагато дорожче, майже всі гроші, які ми заробили за цей час. І це при тому, що оренда здешевшала. А у Львові ми відкривались так: Ваня вміє готувати каву, я вмію пекти, Дарина на той момент ще їхала до нас з Польщі. Усі ці питання – як укладати договори, вести бухгалтерію, вирішувати питання за світло за воду – цього всього ми не вміли. І ще не знали, наскільки це все складно. Мабуть, тому і взялися. Усім тонкощам ведення бізнесу вчилися просто наосліп. І нам не було страшно, бо коли ти виїжджаєш з міста, яке бомблять, а наступного дня окуповують… Після цього тобі вже нічого не страшно.

Ми відкрили віконце на Палаці Спорту, це майже самий центр. Наразі воно працює в автономному режимі, навіть без нас. У нас там чудова команда. До речі, передаю вітання! Але ми постійно туди їздимо, все одно треба щось вирішувати, якісь питання. Тобто, як я вже казав, живемо в потягах. Хтось залишається у Львові, хтось їде в Київ. Ось так потрошку керуємо-працюємо на трьох точках. Не завжди все вдається, особливо зараз, коли постійно перебої зі світлом, але ми вже вирішили цю проблему у стилі «КІІТ»: ставимо свічки і пропонуємо людям пироги і чай або каву в термосі. Якось викрутимось, коротше.

Кііт кава та їжа

Головне – люди

Найголовніше – це люди. Люди, з якими ти працюєш, люди, які тебе оточують. Це насправді так, бо якби я все це починав сам, я б цього не зробив ніколи. Мені дуже пощастило з Ванею і Дариною. Так, ми відкрили вже три точки, але досі працюємо без зарплати. Усе, що є, ми вкладаємо в «КІІТ», на сплату всіх шалених рахунків. Ну ще оплачуємо своє житло, звісно. 

І я не знаю просто ще таких людей, які б погодилися все робити на таких умовах. Ну типу, я – це зрозуміло, у мене є своя мотивація, а вони… Дарина ж взагалі відмовилися від магістратури у Франції і повернулась із Польщі до України, щоби разом із нами пекти пироги і шукати Кота! А вона айтішниця з червоним дипломом університету Шевченка.

Коли ми розширились і почали шукати людей у команду, я зрозумів (ще раз!), як мені пощастило, що я разом з Дариною та Ванею. До нас на співбесіду приходили десятки людей, просто десятки, і це було щось типу: «Ой, у нас так мало місця» або «Ой, я не хочу спілкуватися з людьми, можна я не буду з ним спілкуватися?»… Зараз у нас чудове поповнення команди з чотирьох дівчат та моєї мами, яка пече.

Хитрий цибулевий пиріг

Фірмова страв «КІІТ» – та, з якої я почав свій YouTube-канал. Це цибулевий пиріг за рецептом моєї мами. Багато людей спочатку лякається назви, бо ж цибуля! Але ми всіх попереджаємо, що вони її навіть не відчують, бо вона проходить довгий процес обробки: ошпарюється окропом, а потім дуже довго висмажується. 

Від цього цибуля втрачає характерний смак, запах, залишається тільки солодкий присмак, ніжний-ніжний. Це пиріг сирно-цибулевий. Ті, хто спробував його, не знаючи назви, ніколи не зрозуміють, що там цибуля. Ми іноді робимо таку акцію: даємо шматок, кажемо, якщо вам не сподобається або якщо ви скажете нам, що там всередині, можете за нього не платити. Ще жодного разу такого не було, всі платили.

кав'ярня кііт

Чесно і просто

Ну і ще багато людей приходять сюди за нашими фірмовими сінабонами – булочками з корицею. Ми постійно робимо різні начинки, різну помадку. Чому випічка із вікна має такий успіх? Це для мене і загадка, і ні. Мені здається, секрет успіху у тому, що це справжня їжа, домашня їжа. Я думаю, люди теж це відчули. Бо коли ви їсте фастфуд, це, звісно, приємно…. Хвилин п’ять! А потім настає тяжке розчарування. У «КІІТ» такого не буває.

Ну і взагалі, мені імпонує принцип все робити чесно і просто. Не тільки пироги. Тому ми працюємо офіційно, сплачуємо податки, допомагаємо ЗСУ. Мені здається, чесно і просто – це девіз, за яким має жити нова Україна. Бо скільки всього втратити і не переналаштуватись – це було б великою помилкою. 

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі