

Економіка
У порту Южний відкрили пункт базування кораблів Військово-морських сил України
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Одещині в порту Южний відкрили ще один пункт базування кораблів Військово-морських сил України (ВМС). Про це повідомляє «Думская».
Як зазначається, у Южному будуть дислокуватися патрульні катери типу Island – P190 «Слов’янськ» і P191 «Старобільськ», отримані Україною від США в порядку військової допомоги.
«Старобільськ» і «Слов’янськ» поки влаштувалися на причалі Українського наукового центру екології моря, але найближчим часом для них закуплять плавучий причал ПЖ-61У, здатний прийняти чотири катери типу «Айленд», «Гюрза-М» і «Кентавр». Відповідний тендер виграв херсонський державний завод «Паллада», який отримає 23,5 млн грн.
Читайте також: Морський порт «Южний» отримав нові грейфери на радіоуправлінні (ФОТО)
У грудні минулого року міськрада Южного дозволила командуванню Військово-морських сил розробляти проєкт землеустрою щодо відведення ділянки площею 2,4 га в мікрорайоні 1/7 в постійне користування.
Зараз ВМС України проходять реорганізацію. Всі надводні сили планують звести в чотири дивізіони з базуванням в Одесі, Южному, Очакові та Бердянську.
У 2020-2021 році США збираються передати Україні ще три катери типу Island – USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) і USCGC Kiska (WPB-1 336). Зараз Військово-морські сили готують екіпажі для них.
Що відомо про порт?
Морський торговельний порт «Южний» ‒ державне стивідорне підприємство №1 в Україні за обсягами перевантаження вантажів. Щорічно на ДП обробляється близько 13 млн тонн навалювальних і генеральних вантажів (залізорудна сировина, коксівне та енергетичне вугілля, металопродукція, зернобобові вантажі та продукти їх перероблення).
Зазначимо, що акваторія лиману має назву порт Південний, в акваторії працюють стивідорні компанії, одна з них- державний стивідор Южний.
Що відомо про катери
Нагадаємо, що США передадуть за програмою «Надлишкового оборонного обладнання» Військово-Морські Сили ЗС України ще три катери типу Island від Берегової охорони США до наявних «Слов’янська» та «Старобільська»
Спочатку планувалось, що для ВМС ЗС України перші два будуть передані у 2020 році, а ще один у 2021-у.
Це будуть патрульні катери USCGC Ocracoke (WPB-1307), USCGC Washington (WPB-1331) та USCGC Kiska (WPB-1336), які раніше були в складі Берегової охорони США.
Фото: 5.ua

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрзалізниця отримала 6,7 млн євро гранту від Євросоюзу для підтримки своєї життєдіяльності під час повномасштабної війни.
Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зазначається, що у Києві була підписана відповідна грантова угода між Європейським інвестиційним банком, банком Європейського Союзу та Укрзалізницею.
Грант ЄС допоможе покрити найнагальніші потреби залізничної компанії.
На що підуть гроші?
Грант ЄС у розмірі 6,7 млн євро для «Укрзалізниці» спочатку передбачався для проєкту ЄІБ «Модернізація української залізниці» для вдосконалення та електрифікації частини залізничної системи в Україні. Однак з початком війни потреби змінилися.
Відповідно до рішення Європейської комісії, початковий грант було перепрофільовано на:
- термінову екстрену підтримку «Укрзалізниці» з метою забезпечення продовження функціонування залізниці,
- задоволення нагальних потреб у перевезеннях пасажирів та гуманітарної допомоги.
«Зараз це рятівний круг для мільйонів українців, і залізничне сполучення є як ніколи важливими. Спираючись на важливу підтримку Європейської комісії, цей грант дозволить Укрзалізниці задовольнити найнагальніші потреби, щоб продовжити роботу з порятунку життя», — відзначив директор відділу кредитування в державному секторі у країнах Східної Європи Рафаль Рибацкі.
Про Укрзалізницю
Укрзалізниця — засноване у жовтні 2015 державне акціонерне товариство залізничного транспорту загального користування. Компанія забезпечує майже 82% вантажних і 36% пасажирських перевезень.
Нагадаємо, Євросоюз виділяє Україні €50 млн на відновлення зруйнованих мостів.
Також ми повідомляли, що Укрзалізниця на власних потужностях налагодила випуск низки продукції, яку раніше закуповувала у сторонніх постачальників. Завдяки цьому мають намір зекономити близько 93,5 млн грн.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Укрзалізниця на власних потужностях налагодила випуск низки продукції, яку раніше закуповувала у сторонніх постачальників. Завдяки цьому мають намір зекономити близько 93,5 млн грн.
Про новину повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.
Зазначається, серед продукції, яку Укрзалізниця освоїла власним виробництвом у 2022-23 роках, — нові типи шпал, салонні двері електропоїздів, шлагбауми, гальмівні башмаки, гальмівні шини, кутники для форм під залізобетон.
Окрім того, компанія виготовляє вагони-самоскиди, саморозвантажувані вантажні вагони та контейнери.
«Сьогодення вимагає від нас швидкого реагування, саме тому ми впроваджуємо нові стратегічні проєкти. Зокрема, освоюємо виробництво широкого кола продукції, яку раніше закуповували. Таким чином отримуємо найвигіднішу ціну та завантажуємо наші підприємства, що надважливо для економіки країни», — повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Нагадаємо, Світовий банк надасть $25 млн Укрзалізниці на ремонт критичної інфраструктури.
Також ми повідомляли, що Укрзалізниця проведе тестування жіночих купе.
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Закарпатській області заклали символічну капсулу під будівництво одного з найбільших підприємств деревообробної галузі України – виробничо-перевантажувального комплексу «БФ Термінал».
Про це повідомив на сторінці у фейсбуці керівник Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.
Зазначається, що це підприємство дасть потужний імпульс для розвитку регіону.
«Над цим проєктом наші команди працювали в найважчий для країни час. Ми довели інвестору, що є надійними партнерами та разом із громадою готові створити найкращі умови для інвестицій і розвитку виробництва на кожному з етапів. Одночасно ми поставили крапку у штучно навʼязаному десятиліттями наративу про так звану безперспективність Закарпаття як регіону з високою часткою виробничої сфери», – написав Віктор Микита.
Про нове підприємство
Проєкт передбачає створення логістичного та виробничого кластера в Батівській громаді, основним видом діяльності якого буде перевезення, обробка деревини й експорт кінцевої продукції з високою доданою вартістю.
На заводі будуть встановлені сучасні автоматизовані та високоефективні технологічні лінії німецьких компаній.
На початкових етапах підприємство забезпечить близько двох тисяч робочих місць з перспективою збільшення кількості до чотирьох тисяч робочих місць пропорційно до зростання обсягів замовлень та розширення виробничої інфраструктури.
Читайте також: Вертикальна ферма, або Як виростити 600 кг салату без землі та пестицидів? Кейс успішного родинного бізнесу з Вінниці
Заробітна плата працівників залежно від кваліфікації стартуватиме від 20 тисяч гривень.
Виробництво на Закарпатті й багатомільйонні інвестиції дозволять збільшити виробничі потужності компанії до 700 тисяч м3 на рік і вийти на перспективні ринки Азії та Африки, забезпечивши кращі технологічні можливості для випуску продукції нового формату.
Окрім того, встановлення додаткової лінії суттєво збільшить питому вагу експортних продажів у структурі реалізованих товарів.
Водночас проєкт створить умови для подолання викликів щодо зміни логістичних шляхів через перекриття агресором морських портів України, та підвищення пропускної спроможності західних прикордонних переходів, пов’язаної передусім із необхідністю зміни ширини колії.
«Дякуємо всім залученим державним інституціям за підтримку, інвесторам за довіру та надійне партнерство, а також громаді й нашій великій команді, яка провела фундаментальну роботу для розвитку виробничої сфери краю», – підсумував Микита.
Нагадаємо, в Україні побудували новий завод із переробки ріпака.
Також ми повідомляли, що у Гостомелі на Київщині відновив роботу завод із виробництва скляної тари Vetropack.
Фото: фейсбук-сторінка Віктора Микити.