Суспільство
У Полтаві збудують пам’ятник Симону Петлюрі (ФОТО)
У Полтаві збудують пам’ятник на честь українського державного, політичного та військового діяча Симона Петлюри.
Про це повідомляє місцеве видання «Полтавщина».
Відповідне рішення ухвалили 30 травня під час сесії Полтавської обласної ради. Згідно з проєктом рішення, йдеться про виготовлення та встановлення в обласному центрі пам’ятника на честь Симона Петлюри. Для цього з бюджету Полтавщини вирішили спрямувати 4,9 мільйона гривень.
Для розміщення споруди міська влада виділила територія поруч з Обласним центром естетичного виховання учнівської молоді й вулицею імені Симона Петлюри, де раніше стояв будинок, у якому народився і провів дитинство майбутній провідник визвольного руху.
Читайте також: Антисеміт, погромник чи національний герой? Що ви знаєте про «фронтмена УНР» Симона Петлюру? (ТЕСТ)
Петлюру представлять у військовій формі – френчі, галіфе, чоботах, портупеї. Правою рукою він спиратиметься на край столу з документами і картами, а лівою тримає ефес шаблі – символ відсічі російській агресії, як «білій», так і «червоній». Скульптура виконується в бронзі, висотою 3 метри і встановлюється на гранітному постаменті.
Про Симона Петлюру
Симон Петлюра – український державний, військовий та політичний діяч, також він був публіцистом, літературним і театральним критиком. Був призначений головним отаманом військ Української Народної Республіки.
Симон Петлюра є одним із борців за незалежність України. Радянська пропаганда звинувачувала його та владу УНР в антисемітизмі та в погромі євреїв. Як і у випадку з Степаном Бандерою та Романом Шухевичем, влада СРСР активно намагалась очорнити постать Петлюри та український народ загалом.
Народився у Полтаві 1879-го року. Помер 1926-го року і похований у Парижі.
Нагадаємо, у центрі Кам’янця-Подільського відкрили скульптуру Джурі. Це козак-зброєносець, що уособлює силу духу українців, нездоланність та волю до перемоги.
До того ж у Карпатах встановили меморіал воїну бригади «Едельвейс» Володимиру Витошку.
Фото: poltava.to
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі