Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Польщі відкрили пам’ятник з Петлюрою (ФОТО)

Опубліковано

До 100-річчя Варшавської битви в польському місті Скерневіце відкрили монумент на згадку про підтримку Польщі іншими країнами у визначальний для неї 1920 рік – під час польсько-радянської війни. Серед них – і Симон Петлюра.

Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства культури Польщі, пише “Європейська правда” .

Що відомо про монумент?

Зазначається, що монумент “Перед Варшавською битвою” („Przed Bitwą Warszawską”) зображує лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського разом із угорським прем’єром Палом Телекі,  Шарлем де Голлем, який тоді був військовим радником польської армії, та отаманом Симоном Петлюрою. Він символізує підтримку цих країн під час польсько-радянської війни 1920 року. 

Заступник прем’єра-міністр культури, національної спадщини та спорту Пьотр Глінський під час церемонії відкриття зазначив, що це пам’ятник “міжособистісній та міжнаціональній солідарності” тих, хто допоміг захистити Польщу та Європу від більшовиків.

“Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз того часу, завдяки якому близько 20 тисяч українських вояків билися в одних лавах з поляками”, – зазначається у повідомленні. 

Читайте також: У Полтаві з’явиться пам’ятник Симону Петлюрі

Хто створив пам’ятник?

Пам’ятник створили зусиллями соціальної ініціативи Stowarzyszenie Skierniewice 2019-2020 у співпраці з польським міністерством культури та владою Скерневіце. Автором проєкту є Кароль Бадина з краківської академії мистецтв. 

Скерневіце обрали через роль цього міста у подіях 2020 року – саме туди прибув перший потяг з військовою допомогою від Угорщини. 

Варшавська битва у серпні 1920 року, яку називають також “Дивом над Віслою”, стала переломним моментом у радянсько-польській війні. Після неї більшовики змушені були піти на перемовини з Польщею. 

Що варто знати про Петлюру?

Симон Петлюра ─ український державний, військовий та політичний діяч, публіцист, літературний і театральний критик, а також організатор українських збройних сил.

Симон Петлюра був керівником Української держави у найважчий період її існування. Інша його видатна риса ─ творець війська, яке захищало Україну від більшовиків понад сто років тому. І коли визвольні змагання 1917-1921 років закінчилися, Петлюра намагався зберегти державницьку традицію, очолював Державний центр Української Народної Республіки за кордоном, сподіваючись, що українську державність вдасться відновити. Збереження цієї традиції закінчилося тим, що державність була відновлена і в 1992 році президент УНР в екзилі Микола Плав’юк передав клейноди і символи влади першому президенту незалежної України Леоніду Кравчуку.

Фото: eurointegration.com.ua

Суспільство

Фотографія Андріївської церкви ввійшла в топ-5 конкурсу “Вікі любить пам’ятки 2023”

Опубліковано

Визначили переможців міжнародного конкурсу “Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments). Світлина Андріївської церкви фотографа Максима Попельнюха ввійшла до топ-5 та посіла 4 місце.

Про це повідомили у ГО “Вікімедіа Україна”.

За період з вересня по жовтень 2023 року на конкурм було надіслано майже 220 тисяч світлин з 46 країн. Національні етапи конкурсу визначили по 10 фіналістів, які потенційно могли претендувати на перемогу. Після відбору серед них було визначено 25 найкращих фотографій.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Однією з найкращих робіт стала фотографія Андріївської церкви в Києві, зроблена Максимом Попельнюхом у 2021 році.

фото: Максим Попельнюх

У мережі викладаю тільки маленьку частину всього відзнятого, тому вирішив надати свої фото вікіпедії, для того щоб якомога більше людей у світі побачили, яка неймовірна і мальовнича наша Україна“, – розповідає фотограф.

Нагадаємо, що вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО).

Фото: Максим Попельнюх

Читати далі

Суспільство

Компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ

Опубліковано

У Великій Британії інженери компанії Evolve Dynamics працюють над розробкою технології, яка може допомогти українським розвідувальним дронам протистояти російським засобами радіоелектронної боротьби.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Деталі співпраці

Минулого місяця військова частина в Україні звернулася до компанії Evolve Dynamics з проханням внести зміни в технологію, щоб зробити її безпечнішою для операторів.

Читати також: Повітряні сили України знищили 26 ударних БПЛА

Співробітники компанії придумали, як відокремити радіоблок безпілотника від його управління. Після надсилання інструкцій військова частина змогла успішно впровадити зміни протягом 24 годин після запиту.

Виконавчий директор Evolve Dynamics Майк Дьюхерст, який щомісяця відвідує Україну, вирішив підтримати модифікацію після того, як дізнався, що солдати планували оплатити її самостійно. Evolve Dynamics доставила до України 100 безпілотників Sky Mantis, що робить її одним з провідних британських постачальників безпілотних апаратів в Україну, повідомили в компанії.

Нагадаємо, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Evolve Dynamics

Читати далі

Суспільство

Вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство23 години тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство6 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство7 днів тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: