Економіка
У Польщі будують завод-копію українського виробництва за 5 млн євро
Український виробник сільгосптехніки «Завод Кобзаренка» планує до 1 січня 2020 року здати в експлуатацію власний завод у Польщі (місто Белхатув). Про це повідомляє Agravery.com.
Окупиться за 5 років
Як розповів власник «Заводу Кобзаренка» Анатолій Кобзаренко, загальні інвестиції у будівництво заводу склали близько 5 млн євро.
«Із них 2,3 млн євро нам на безповоротній основі надав ЄС — лише за те, що ми будемо там виробляти інноваційну продукцію. Ці кошти підуть на погашення кредиту в банку, який ми брали під будівництво. Згідно з бізнес-планом, термін окупності інвестицій у завод — 5 років. Сподіваюся, це може статися навіть швидше», — розповів Анатолій Кобзаренко.
Він зауважив, що наразі почався активний етап будівництва.
Читайте також: Український завод поставив партію техніки до ЄС
«Зараз готовий дах будівлі заводу, навісили кран-балки, залишилось облицювати стіни й залити бетоном підлогу. До 1 січня 2020 року завод має бути повністю зданий у експлуатацію. Уже на наступний день ми відрядимо наших найкращих фахівців — налагоджувати там виробництво», — сказав Кобзаренко.
Чому не в Україні?
Власник заводу відмітив, що «Завод Кобзаренка» фактично створює компактний варіант підприємства — копію виробництва в Україні.
«У нас багато клієнтів у країнах ЄС. Для доставки продукції із Сумської області в Європу дуже велике логістичне «плече». В основному цеху площею 5 тис. м2 будуть розташовані зварювальна, фарбувальна, токарна та інші ділянки. Саме місце для будівництва обране теж не випадково — поруч розташовані кілька логістичних центрів, один із яких належить компанії Amazon. Тому звідти буде зручно доставляти клієнтам продукцію по всій Європі. Так само, в разі доставки з Польщі, немає жодних проблем із митним оформленням, відсутній подвійний митний тариф, який потрібно платити при ввезенні та при вивантаженні обладнання. Відповідно, нижче накладні витрати та вартість наших виробів. Ще одна причина — в Європі дуже низькі ставки кредитування виробника і ставки на лізинг техніки», — пояснив Анатолій Кобзаренко.
Що варто знати про “Завод Кобзаренка”?
“Завод Кобзаренка” заснований у 1993 році як українсько-німецьке товариство “Флігель”, перейменовано в “Завод Кобзаренка” в 2008 році. Свою діяльність підприємство розпочало з виробництва тачок та візків для присадибного господарства.
На сьогодні “Завод Кобзаренка” виробник номер 1 тракторних причепів в Україні. Основне виробництво розташоване в Сумській області у смт. Липова Долина.Завод експортує техніку у 30 країн світу, в 2018 році завод вийшов на ринок Німеччини.
Економіка
Підсумки після тестування
Як отримати кешбек
- Подати заявку через сайт чи мобільний застосунок банку, який бере участь у програмі, або звернутися до відділення. До програми долучилися такі банки: ПриватБанк, monobank, Укргазбанк, Sense Bank, ПУМБ, Абанк, Банк Глобус, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Ощадбанк, Акордбанк та Банк Кредит Дніпро.
- Визначити картки, з яких ви оплачуєте покупки, і надати банку дозвіл на передачу інформації про транзакції з цих карток в магазинах-учасниках програми.
- Відкрити фізичну чи віртуальну картку, куди нараховуватиметься кешбек.
- У Дії в розділі Сервіси обрати картку «Національний кешбек» для виплат.
Програма «Національний кешбек»
Коментарі
Економіка
Коментарі
Економіка
Україна до кінця року отримає нове обладнання, яке забезпечить додаткові потужності розподіленої генерації на більш ніж 1 ГВт.
Про це повідомляє Міністерство енергетики.
Деталі
- Енергетики вже працюють над тим, щоб швидко змонтувати і підключити це обладнання до мережі.
- Хоча не все обладнання встигнуть підключити до кінця року, планується додати не менше 1 ГВт нових потужностей.
Читати також: Іноземні благодійники залучили 1,75 мільярда доларів для підтримки українських фермерів
До цього процесу долучені як приватні компанії, так і державні підприємства. Уряд створив сприятливі умови для інвестицій та спростив дозвільні процедури, щоб прискорити розвиток розподіленої генерації.
Нагадаємо, що Україні передали 435 мільйонів доларів на покращення зв’язку та інтернету.
Фото: Freepik.
Коментарі