

Суспільство
У Парижі вперше презентували колекцію одягу, створену українськими військовослужбовцями (ФОТО)
У Франції успішно відбулася презентація благодійної колекції «Fire of Liberty» бренду Cubitus Dei – це перший лейбл у світі від українських військових.
Про це повідомляє ШоТам.
Над створенням благодійної колекції «Fire of Liberty» працювали волонтери цеху «Veteranka» на чолі з конструкторкою відомих українських брендів – Ганною Суворкіною та українські дизайнери Станіслав Бітус, нині – військовослужбовець Нацгвардії України та учасниця бойових дій, ветеранка-парамедикиня Юлія на псевдо «Куба».
Ідею створення бренду фінансово підтримав Український ветеранський фонд. Гостей колекція вразила своєю вишуканістю та ідентичністю, під час виходу моделей під трек гурту Oy Sound System «Соловейко» зал плакав та аплодував стоячи.


«Одяг першої колекції “Fire of Liberty” говорить одночасно про минуле, про наше сьогодення і про наше майбутнє. Це те, що нас відрізняє від росіян, у них не має минулого, бо вони його вкрали, нема сьогодення, бо вони живуть в брехні, паралельній реальності, відповідно у них нема майбутнього», – коментує Юлія «Куба».
Колекція «Fire of Liberty» від бренду Cubitus Dei – уособлення боротьби за життя, за свободу, за творчість навіть під час війни. Надихалися образом жінки-воїтельки. Лінійка представлена 15 моделями прет-а-порте в стилі авангард, що поєднує класичний, фентезі, романтичний стиль.
Особливість семплів – українські мотиви, над якими працювали майстри з вишивки. В модельному ряді присутні композиції центри у вигляді стилізованих птахів, а також бавовни та вогню.


«Виробництво на основі цеху, це не мас-маркет сегмент, а ексклюзивні речі, з елементами ручної роботи. Для себе ми поставили високу планку, щоб відповідати світовим брендам», – пояснює Станіслав Бітус.
Читайте також: «Бізнес не може стояти осторонь». Луцький бренд Parasol’ka створює унікальні дощовики-пончо для ЗСУ. Як це працює
Усі охочі можуть придбати перші аксесуари з колекції – брошки «Kolos» за посиланням. Гроші з продажу будуть спрямовані на реабілітацію поранених військовослужбовиць, яким опікується Veteranka foundation.


Цей аксесуар з головного образу колекції «Fire of Liberty», де брюки-кльош з елементами вогню, символізують сучасну українську боротьбу, верх образу – це стилізована бавовна, відповідь ворогу, а колос – народження, українське відродження.
Довідка
Швейний цех «Veteranka» заснований при Жіночому ветеранському русі напочатку повномасштабного вторгнення. Його місія – створення жіночої військової форми з урахуванням особливостей жіночої фізіології, з якісних матеріалів та зручного крою.
Варіант покращеного однострою народився після вивчення форм НАТО та Ізраїлю, пройшов тест-драйф фронтом. Також цех закриває інші потреби ЗСУ (маскхалати, білизна, бахіли для артилеристів, чохли для дронів, стінгерів, саперних лопаток) та шиє унікальний мерч для цивільних на підтримку військових, відкриває таланти українських захисників шляхом курсів з шиття для ветеранів аби реінтегрувати військових до цивільного життя.
Нагадаємо, рівнянин Ілля Ситницький запустив бренд тактичного військового одягу Headbag завдяки гранту єРобота.
Також ми розповідали, як вінничанка створює ретро-вбрання і вбирається лише у сукні минулих століть.
Всі фото: надані ШоТам.
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»