Економіка і бізнес
У Миколаєві будують одне з найбільших суден в історії незалежної України
У Миколаєві на суднобудівному заводі “Нібулон” на різних стадіях готовності перебуває три замовлення, серед яких – одне з найбільших суден в історії підприємства та незалежної України судно – 140-метрове судно-перевантажувач. Про це повідомляє прес-служба підприємства.
“У машинному відділенні готуються до встановлення фундаменти головних дизель-генераторів. Активно виготовляються необхідні комплектуючі 140-метрового перевантажувача і на інших дільницях заводу, зокрема в монтажно-трубній та механо-слюсарній, у цеху металообробки та збірно-секційному цеху”, – повідомили у прес-службі.
Також триває будівництво третього буксиру проекту POSS-115. На судні тривають добудівні роботи, зокрема в машинному відділенні проводиться монтаж трубопроводів та гідравлічні випробування загальносуднових систем. Водночас розпочато виготовлення та встановлення труб систем обслуговування енергетичної установки, ведуться роботи з монтажу пристрою підйому ходової рубки, в якій йде підготовка до зашивки та встановлення пульта судноводіння. Спеціалісти електромонтажної дільниці завершують підключення головного розподільного щита.
Читайте також: У Миколаєві будують танкер для голландської компанії
Тим часом у житловій частині буксира встановлюються панелі зашиття, ведеться укладання кахельної плитки в санітарних блоках, на камбузі і в пральні.
Четвертий буксир проекту POSS-115 є завершальним у черговій серії суднобудівних замовлень цього проекту, передбачених виробничою програмою на 2018-2019 рр.. Тут встановлюється приварне насичення і вентиляція, розпочато виготовлення і монтаж труб під ізоляцію і зашиття. Разом із цим суднобудівники проводять підготовчі роботи до встановлення гвинто-рульових колонок та устаткування машинного відділення.
Читайте також: Від банкрутства до мільйонного прибутку: Топ-7 відроджених заводів України
Така активна реалізація суднобудівної програми компанії є, у свою чергу, позитивним сигналом для українських металургів. Уже в найближчі роки нібулонівський флот складатиме 100 суден, збудованих з українського металу та працюючих з українським екіпажем, під українським прапором на водних шляхах нашої країни.
Що відомо про завод?
У серпні 2012 року компанія “НІБУЛОН” придбала основні фонди та майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу “Лиман”. У вересні на його базі було створено новий підрозділ компанії, спрямований на суднобудування і судноремонт, – суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН».
В січні 2017 року у рамках співробітництва з Європейським інвестиційним банком було завершено перший етап модернізації виробничих потужностей підприємства, зокрема, будівництво нового цеху металообробки та складу металу з ділянкою очистки та ґрунтовки металу із загальним обсягом одночасного зберігання металопрокату 10 000 тонн.
Читайте також: На Запоріжжі будують зерновий термінал
В травні 2017 року компанія завершила перший етап модернізації, у рамках якого було введено в експлуатацію автоматичну лінію очищення і ґрунтування металопрокату та цех металообробки з машинами плазмової і газової різки. Таким чином, компанія вийшла в лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.
14 листопада 2017 року на суднобудівному заводі компанії введено в експлуатацію новий збірно-секційний цех для будівництва суден, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Збірно-секційний цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Таким чином, тільки новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.
Завдяки модернізації стапельного майданчика, суднобудівний завод отримав можливість будувати судна довжиною до 140 м. Майже одночасно з завершенням реконструкції, 23 травня 2018 року, на заводі закладено судно пр. П-140 для перевантаження у морі довжиною 139.5 метрів та вантажопідйомністю 10000 т. Таким чином, враховуючи попередні етапи автоматизації та механізації корпусообробного виробництва, технічні спроможності суднобудівного заводу “Нібулон” наразі відповідають найкращим світовим взірцям.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі