Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
dsc 2431 dsc 2431

Економіка і бізнес

У Миколаєві будують одне з найбільших суден в історії незалежної України

Опубліковано

У Миколаєві на суднобудівному заводі “Нібулон” на різних стадіях готовності перебуває три замовлення, серед яких – одне з найбільших суден в історії підприємства та незалежної України судно – 140-метрове судно-перевантажувач. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

“У машинному відділенні готуються до встановлення фундаменти головних дизель-генераторів. Активно виготовляються необхідні комплектуючі 140-метрового перевантажувача і на інших дільницях заводу, зокрема в монтажно-трубній та механо-слюсарній, у цеху металообробки та збірно-секційному цеху”, – повідомили у прес-службі.

Також триває будівництво третього буксиру проекту POSS-115. На судні тривають добудівні роботи, зокрема в машинному відділенні проводиться монтаж трубопроводів та гідравлічні випробування загальносуднових систем. Водночас розпочато виготовлення та встановлення труб систем обслуговування енергетичної установки, ведуться роботи з монтажу пристрою підйому ходової рубки, в якій йде підготовка до зашивки та встановлення пульта судноводіння. Спеціалісти електромонтажної дільниці завершують підключення головного розподільного щита.

Читайте також: У Миколаєві будують танкер для голландської компанії

Тим часом у житловій частині буксира встановлюються панелі зашиття, ведеться укладання кахельної плитки в санітарних блоках, на камбузі і в пральні.

Четвертий буксир проекту POSS-115  є завершальним у черговій серії суднобудівних замовлень цього проекту, передбачених виробничою програмою на 2018-2019 рр.. Тут встановлюється приварне насичення і вентиляція, розпочато виготовлення і монтаж труб під ізоляцію і зашиття. Разом із цим суднобудівники проводять підготовчі роботи до встановлення гвинто-рульових колонок та устаткування машинного відділення.

Читайте також: Від банкрутства до мільйонного прибутку: Топ-7 відроджених заводів України

Така активна реалізація суднобудівної програми компанії є, у свою чергу, позитивним сигналом для українських металургів. Уже в найближчі роки нібулонівський флот складатиме 100 суден, збудованих з українського металу та працюючих з українським екіпажем, під українським прапором на водних шляхах нашої країни.

Що відомо про завод?

У серпні 2012 року компанія “НІБУЛОН” придбала основні фонди та майновий комплекс Миколаївського суднобудівного заводу “Лиман”. У вересні на його базі було створено новий підрозділ компанії, спрямований на суднобудування і судноремонт, – суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН».

В січні 2017 року у рамках співробітництва з Європейським інвестиційним банком було завершено перший етап модернізації виробничих потужностей підприємства, зокрема, будівництво нового цеху металообробки та складу металу з ділянкою очистки та ґрунтовки металу із загальним обсягом одночасного зберігання металопрокату 10 000 тонн.

Читайте також: На Запоріжжі будують зерновий термінал

В травні 2017 року компанія завершила перший етап модернізації, у рамках якого було введено в експлуатацію автоматичну лінію очищення і ґрунтування металопрокату та цех металообробки з машинами плазмової і газової різки. Таким чином, компанія вийшла в лідери регіону за рівнем оснащеності суднобудівних потужностей.

14 листопада 2017 року на суднобудівному заводі компанії введено в експлуатацію новий збірно-секційний цех для будівництва суден, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Збірно-секційний цех оснащено чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням. Таким чином, тільки новий цех завдяки своїм потужностями виготовлятиме близько 4000 т металоконструкцій на рік.

Завдяки модернізації стапельного майданчика, суднобудівний завод отримав можливість будувати судна довжиною до 140 м. Майже одночасно з завершенням реконструкції, 23 травня 2018 року, на заводі закладено судно пр. П-140 для перевантаження у морі довжиною 139.5 метрів та вантажопідйомністю 10000 т. Таким чином, враховуючи попередні етапи автоматизації та механізації корпусообробного виробництва, технічні спроможності суднобудівного заводу “Нібулон” наразі відповідають найкращим світовим взірцям.


Економіка і бізнес

Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари в ROZETKA

Опубліковано

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.

Про це повідомили в Міністерстві оборони України.

Переваги для військових

У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.

Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська

Що відомо про програму

Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.

Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Getty Images

Читати далі

Економіка і бізнес

McDonald’s повертає сніданки у Києві та області

Опубліковано

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.

Про це повідомили у компанії.

Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.

Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s

Читати далі

Економіка і бізнес

Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії

Опубліковано

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.

Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових

«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.

Фото: Pixabay

Читати далі

Шопочитати

Суспільство18 години тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство2 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології6 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології7 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...