Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У містах України почнуть контролювати рівень безпеки водіння

Опубліковано

Сервіс для водіїв «Штрафи UA» запустив «Національну програму формування культури відповідального водіння в Україні». 

Як пише mind.ua, до соціального проєкту активно підключаються обласні центри та міста, які хочуть контролювати рівень безпеки дорожнього руху, на стадії впровадження – столиця. 

У чому суть проєкту

За даними сервісу, приблизно 70% водіїв порушують правила дорожнього руху хоча б один раз на місяць. Наприклад, в середньому 35% розмовляють під час водіння за допомогою мобільного зв’язку. Тільки за жовтень було нараховано 340 000 штрафів на суму 96 млн гривень. 

 

“Тому ми розуміємо, наскільки важливо формувати культуру усвідомленого водіння, діючи водночас комплексно. Для цього було прийнято рішення ініціювати створення Національної програми формування культури відповідального водіння, до якої ми запрошуємо приєднуватися представників активних міст і обласних центрів. Зацікавленість у програмі велика”, – говорить засновник сервісу «Штрафи UA» Денис Дмитров.

Читайте також: На українських дорогах з’являться нові обмежувачі швидкості (ФОТО)

Як збиратимуть дані?

Для збору і формування статистики порушень ПДР використовується віджет, який встановлюється на сайтах адміністрацій. Він формує статистичні дані щодо кількості та видів порушень ПДР, середньої швидкості автомобілів в місті, витрати палива, стилю водіння тощо, розраховує рейтинг безпеки руху й публікує ці дані в режимі реального часу. 

Збір інформації для віджета здійснюється за допомогою функції «Безпечне водіння», яка є частиною сервісу для смартфона «Штрафи UA» (поки тільки для користувачів iPhone).

Хто вже приєднався?

Згідно з повідомленням, одними з перших до неї приєдналися адміністрації Одеської та Херсонської областей, а також міста Южне. Також наразі ведеться робота з реалізації проєкту в Києві. Одним з найбільш частих порушень у місті є рух смугою для громадського транспорту. Тому «Штрафи UA» розробили окремий показник для столиці. Це дозволить більш чітко розуміти тенденції, аналізувати причини, та покращувати ситуацію на київських дорогах.

Читайте також: Дорожні знаки здорової людини: на українських шляхах з’явиться нова уніфікована навігація (ФОТО)

Аналітичний віджет реалізований за партнерської підтримки Офісу ефективного регулювання BRDO  і компанії RBC Group на базі BI-платформи Qlik Sense.

Фото: 112.ua

Суспільство

У Києві відкрили 30-ту міні-скульптуру проєкту «Шукай» (ФОТО)

Опубліковано

У Києві відкрили бронзову мініскульптурку “Шукай!”, присвячену столичній пальмі.

Про це повідомила авторка проекту Юлія Бевзенко у фейсбуці.

Нова експозиція з’явилася в Шевченківському районі на вулиці Назаровській, 23.

 

Бронзова скульптурка має розмір 17 сантиметрів. Її встановили на фасаді житлового будинку – у оранжереї Ботанічного саду імені Фоміна, де росте оригінал австралійської пальми Ливистона.

У бронзовій мініатюрі скульптор Юрій Білявський зобразив пальму, що пробиває скляний дах. Було створено багато ескізів. Їх звіряли з оригіналом, досліджуючи пальму в оранжереї, щоб була максимально схожа.

Читайте такожДень Києва: топ-9 маловідомих та цікавих місць у столиці

“Для київської пальми уже підіймали дах. І зараз вона знову не має куди рости. Тому ми провели таку паралель з людьми – коли впираєшся в стелю, то пробивайся”, – говорить Юлія Бевзенко.

Відзначимо, що гасло скульптурки-пальми: Мене потреш – стелю проб’єш”!

Нагадаємо, у Києві у парку Муромець відкрили скульптуру «Малюк серфер – Зозулька».

Як ми повідомляли раніше, в Ужгороді з’явилася мініскульптура Нобелівського лауреата.

Усі фото: facebook.com/yuliabevzenko.

Читати далі

Суспільство

Фонд UNFPA запустив проєкт для подружніх пар «Щастя в 4 руки»

Опубліковано

Фонд UNFPA запустив проєкт для подружніх пар «Щастя в 4 руки», повідомили у фонді UNFPA.

Мета проекту «Щастя в 4 руки» – донести до людей, які вступають у подружжя, прості рецепти сімейного щастя, щоб ніщо не заважало молодим кохати одне одного та спільними зусиллями будувати сім‘ю.

Проект наголошує: сім‘я – це коли будь-які проблеми чи завдання сприймаються як спільні та вирішуються спільними зусиллями чоловіка та дружини. Незважаючи на те, які уявлення про сімейний уклад мали молоді до шлюбу, існують універсальні правила побудови необхідних умов для сімейного щастя.

 

Читайте такожЗахисник Луганського аеропорту створює оригінальні речі з текстилю (ВІДЕО)

«Здається, питання, хто ставить чайник, – не найголовніша з проблем, що виникають у родині. Проте це лише здається. Саме через розбіжності у поглядах на сімейні ролі та обов‘язки виникає більшість чвар та невдоволення, які поступово, але невідворотно, руйнують шлюб. 61% шлюбів в Україні закінчуються саме так, – розлученням», – йдеться у повідомленні.

Перш за все це – впевненість кожного з членів родини, що він не залишиться сам-на-сам з проблемами, що рідна людина розділить з ним все.

Читайте також«Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами

Проект засновано Фондом Народонаселення ООН, він пропонує цілу низку інструментів для досягнення цілей проекту: кампанії соціальної реклами – зовнішньої, відео, аудіо тощо, сайт, статті у друкованих та електронних медіа, залучення експертів та лідерів думок, проведення масових заходів.

Проєкт відкритий до співпраці та запрошує медіа та організації долучитися до справи зменшення сумної статистики розлучень та створення уявлень про щасливий шлюб серед українців.

Нагадаємо, ПРООН оголошує конкурс інноваційних рішень для громад східної України.

Як ми повідомляли раніше, оголошено 13 нових конкурсів програми ЄС «Креативна Європа».

Усі фото: 24tv.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили навчальну програму для стартаперів

Опубліковано

Український фонд стартапів спільно зі спільнотою креативних організацій CASES запустив безкоштовний курс для стартапів, які планують взяти участь у програмі фінансування УФС – «Гранти Українського Фонду Стартапів».

Про це пише AIN.UA.

Курс стане доступним з 5 липня 2021 року.

 

Про що курс

Мета курсу – розповісти стартапам про можливості, які надає Фонд, а також допомогти краще підготуватися до Пітч. Подібна підготовка допоможе командам максимально підвищити свої шанси на отримання фінансування, вважають в УФС.

Курс складається з чотирьох модулів:

  • отримання грантів;
  • процес взаємодія стартапу з Фондом;
  • підготовка пітчу;
  • особливості підписання грантової угоди та звітності за грантом.

Навчальна програма безкоштовна, уроки проходитимуть онлайн на платформі CASES.

Програма містить 8 етапів, 8 відеолекцій, 10 статей, а також інструкції зі самонавчання. Лекторами виступають провідні фахівці Фонду.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Крім цього, курс включає перелік стартап-літератури, приклади успішних Пітч і рекомендації з підготовки презентації для інвесторів. За фактом проходження курсу отримають відповідний сертифікат.

«До цього курсу ми зуміли підійти з розумінням обох сторін – стартапа і Фонду. І така унікальна позиція, сподіваюся, дозволить українським стартапам більш ефективно і осмислено готуватися до пітчинг своєї ідеї », – прокоментував Анатолій Попель, засновник і керівник платформи CASES.

Курс стане доступним для проходження з 5 липня 2021 року. Попередня реєстрація доступна по посиланню.

Нагадаємо, українська компанія SETS отримала патент США на унікальну технологію космічних двигунів.

Як ми повідомляли раніше, американсько-українська компанія Firefly Aerospace провела репетицію першого запуску ракети Alpha.

Головне фото: miro.medium.com.

Читати далі