Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
53 e1562132178338 53 e1562132178338

Суспільство

У метро Харкова запустили Е-ticket: подробиці

Опубліковано

Електронний квиток – е-ticket – запустили на станціях харківського метро. Про це повідомляє пресслужба Харківської міськради.

Скористатися електронним квитком вже можна на всіх станціях метро, де встановлені валідатори. Вже виконані роботи з прокладання кабелів, до системи підключено частину валідаторів (53 шт.). Також встановлено 81 термінал самообслуговування у вестибюлях і 20 терміналів самообслуговування у підземних пішохідних переходах метро.

У міськраді нагадали, що з грудня 2017 року система електронного квитка впроваджена у харківському наземному електротранспорті: трамваях і тролейбусах. На 451 одиниці рухомого складу встановлені бортові комп’ютери і змонтовано 1419 валідаторів реєстрації проїздів. На трамвайних і тролейбусних зупинках цілодобово працюють 166 терміналів «Е-ticket» для придбання та поповнення квитків для проїзду (разові та електронні).

Читайте також: Київське метро закупить нові каси, щоб відмовитися від жетонів

Низці категорій харків’ян видані пільгові електронні квитки, зокрема:

– школярам (84 тис. 774 квитки, пільга надається з 1 вересня по 30 червня, в разі втрати видається новий);

– дільничним терапевтам і педіатрам, медсестрам, які обслуговують хворих за викликом вдома і з метою патронажної служби, працівникам комунальних установ охорони здоров’я, соціальним працівникам, фахівцям з соціальної роботи і соціальної допомоги вдома територіальних центрів надання соціальних послуг районів міста Харкова, працівникам Харківського міського центру реінтеграції бездомних, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (1 333 квитки);

– посадовим особам районних військових комісаріатів міста Харкова (

за окремим списком, 76 квитків);

– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування (738 квитків);

– майстрам, начальникам ділянок, озеленювачам, двірникам, працівникам з комплексного прибирання КП «Харківблагоустрій», КП «Благоустрій», ТОВ «СПО», які обслуговують багатоквартирні житлові будинки, пічникам, а також пічникам-сажотрусам КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» і КП «Харківжилбуд» (1210 квитків).

Суспільство

У Святошинському районі запрацював пункт підтримки для постраждалих від обстрілу

Опубліковано

У Святошинському районі Києва розгорнули пункт підтримки для місцевих мешканців, які постраждали внаслідок чергової ракетної атаки росіян 24 квітня 2025 року.

Про це повідомили у Святошинській РДА.

Де отримати допомогу

Допомогу можна отримати в спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №96 імені О. К. Антонова за адресою: вулиця Олександра Оксанченка, 2.

На місці працюють фахівці, які надають оперативну, психологічну та комунальну підтримку:

  • оперативний черговий Святошинської РДА: 095 188 06 93;
  • психологічна допомога: 097 003 93 67, 093 800 76 71;
  • приймальня КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району»: 050 412 67 11.

Про російську атаку

Як повідомляли у ДСНС, Святошинський район зазнав найбільших руйнувань під час атаки. За попередніми даними, у Києві загинуло 9 людей, понад 70 отримали травми. Рятувальники, інженерні підрозділи, верхолази та пошукові собаки працюють безперервно.

Нагадаємо, що 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО).

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

На Харківщині ветеринари врятували косулю зі зламаною ногою (ФОТО)

Опубліковано

Зооволонтер Роберт Саргсян виявив дику косулю, яка, ймовірно, постраждала внаслідок ДТП. Аби врятувати її, він звернувся до фахівців КП «Центр поводження з тваринами».

Про це повідомили в КП «Центр поводження з тваринами».

Команда ветеринарів швидко провела огляд і рентген-дослідження. У тварини виявили перелам задньої ноги. Через вагу косулі проведення остеосинтезу було неможливим, тому лікарі були змушені ампутувати кінцівку.

«Зараз лісова красуня знаходиться під наглядом та отримує допомогу. Вона буде жити у людини, що займається реабілітацією представників сімейства оленевих. В умовах вільного життя косулі буде складно вижити без ноги, тому тепер вона буде жити під опікою людини»‚ — написали в центрі.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка КП «Центр поводження з тваринами»

Читати далі

Суспільство

Deep State та «Культурні Сили» створили мапу звільнення Криму від більшовиків

Опубліковано

Аналітичний проєкт Deep State та платформа «Культурні Сили» презентували інтерактивну мапу визволення Криму у 1918 році. На ній можна слідкувати за перемогами війська УНР під проводом Петра Болбочана.

Про це повідомили в «Культурних Силах».

Ідея проєкту

«На сторінках української історії є багато видатних подій та людей. Про них необхідно пам’ятати та передавати наступним поколінням, щоб вони зростали на усвідомленні того, ким вони є. В усі часи шукали креативний підхід, щоб показати ці всі події з цікавої сторони та привернути як можна більше уваги, тож сподіваємося, цей проєкт внесе різноманіття та інтерес до однієї з найвидатніших операцій української армії — походу на Крим під керівництвом Петра Болбочана, щоб пишатися і насолоджуватися міццю і силою наших військових», — розповів співзасновник Deep State Роман Погорілий.

Мапа дозволяє користувачам щоденно відстежувати хід визвольного походу Запорізького корпусу. Вона містить архівні документи, мапи та посилання на першоджерела.

Завдяки ініціативі кожен може зануритися в хроніку подій квітня 1918 року, коли українські війська спільно з кайзерівською армією та кримськотатарськими повстанцями звільняли півострів.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Історик Сергій Громенко додає:

«У Феодосії та Керчі, очікуючи українські війська, місцеве населення виходило на вулиці з прапорами та портретами Тараса Шевченка. А у Севастополі була сильна українська громада і там теж чекали на українців, і саме тому 29 квітня 1918 року там відбулося підняття українських прапорів на кораблях Чорноморського флоту».

Про Петра Болбочана

Ключовою постаттю операції став Петро Болбочан — один з найуспішніших командирів армії УНР. Його військовий геній проявився у Кримському поході, коли за лічені дні Запорізький корпус звільнив півострів від більшовицьких військ. Однак політичні рішення тогочасного уряду зупинили подальше приєднання Криму до УНР.

«Ми маємо пам’ятати не тільки подвиг героїв Крут, але й те, що та війна — перша радянсько-українська — закінчилась перемогою України, створенням санітарних зон на Курщині та Вороніжчині, підняттям українських стягів над Білгородом, Таганрогом і Ростовом», — розповів кандидат історичних наук Іван Дерейко.

Довідка

Мапа Deep State — це візуальний інструмент, що фіксує динаміку бойових дій в Україні майже в реальному часі. Її регулярно оновлюють на базі відкритих джерел, OSINT-аналітики та верифікованих даних. Вона вирізняється високою точністю, через що ресурс здобув довіру журналістів, дослідників і фахівців з безпеки.

«Культурні сили» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти та бренди:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що Сили оборони зірвали масований штурм росіян на Запорізькому напрямку (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт DeepState

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство6 днів тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура7 днів тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Суспільство1 тиждень тому

Писанкарка з Тернополя продає великодні набори, щоб підтримати чоловіка та його побратимів

Перед Великоднем світло у вікні квартири Ксенії горить до пізньої ночі. Жінка вкладає двох маленьких...