Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У мережі показали український спортивний мотоцикл із розгоном 250 км\год

Опубліковано

У мережі показали український спортивний раритетний мотоцикл, який розганявся до 250 км/год і був виготовлений в єдиному екземплярі.

Про це повідомили на сторінці спільноти KMZ Dnepr motorcycles у Фейсбуці.

Як зазначає autoconsulting, у кінці 70-х і початку 80-х років минулого століття мотогонщики на мотоциклі «Дніпро» гідно виступали на внутрішньосоюзних і міжнародних змаганнях, і навіть неодноразово ставали чемпіонами СРСР.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Особливо великих успіхів добивалися спортсмени на мотоциклах Київського мотозаводу в шосейно-кільцевих гонках. Правда, це були зовсім інші мотоцикли, якими ми пам’ятаємо «Дніпро».

У 1977 році Київський мотоциклетний завод представив новий спортивний мотоцикл з коляскою Дніпро СШ-500 для участі в шосейно-кільцевих гонках. І вже в цьому році він починає показувати відмінні результати. Двигун там був 80 к.с., а максимальну швидкість він розвивав в 220 км\год.

Але на цьому київські конструктори не зупинилися і продовжили вдосконалювати спортивні мотоцикли.

Кульмінацією ж в даній категорії став спортивний мотоцикл «Дніпро» СШ-15 для шосейно-кільцевих гонок з коляскою. Виготовлений в єдиному екземплярі. Брав участь в гонках 1984-1985 рр.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Двигун 500 см3, 4 циліндри, двотактний з водяним охолодженням і золотниковим газорозподілом. КПП – 6 передач, привід – ланцюговий. Гальма – дискові, з гідравлічним приводом. Точних даних про його характеристиках немає. За даними з неперевірених джерел двигун мав потужність 95 к.с., а мотоцикл розвивав 250 км/ч.

До кінця 80-х було прийнято рішення згорнути подальші роботи по вдосконаленню подібної спортивної мототехніки, а в 90-ті Київському мотозаводу вже було і зовсім не до мотоспорту. Але в історії Київського мотозаводу був такий рекордний мотоцикл, який був повністю розроблений конструкторами підприємства і вельми гідно виглядав як на всесоюзних, так і на європейських змаганнях. Нині модель перебуває у приватній колекції.

Нагадаємо, на Волині ентузіасти облаштували мототрасу.

Усі фото: autoconsulting.com.ua.

Технології

Понад 20 виробників БпЛА та роботів на оптоволокні протестували свої розробки (ФОТО)

Опубліковано

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.

На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.

Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.

«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

Українські зброярі створили новий БпЛА, що знищує бронетехніку та стійкий до РЕБ

Опубліковано

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до використання в Збройних силах новий український безпілотник «Амага-10». Дрон-камікадзе здатен розвивати високу швидкість та вражати бронетехніку з додатковим захистом.

Про це повідомили в Міноборони України.

Дрони можуть працювати як у ручному, так і в напівавтоматичному режимі. Вони мають посилену стійкість до ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

Також безпілотники можна оснащувати різними пристроями для виконання широкого спектра бойових завдань. У відомстві зазначили, що комплекс «Амага-10» назвали на честь історичного персонажа — сарматської цариці-воїна.

Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що у війську формують перший жіночий підрозділ для операторок дронів (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт Міністерства оборони

Читати далі

Технології

Український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО)

Опубліковано

Український роботизований комплекс Ardal пройшов понад 17 кілометрів під щільним вогнем мінометів та артилерії для порятунку військових. Завдяки цій операції робот евакуював трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації

Деталі проведення місії

Робота створила компанія BUREVII, яка є учасником IT-кластера Brave1. Розробники не лише забезпечили технічну підтримку, а й безпосередньо долучилися до планування операції спільно з 92-ю ОШБр та 154-ю ОМБр.

Місію виконували на одній із найгарячіших ділянок фронту, де росіяни постійно застосовують дрони для коригування артилерійського вогню. Для успішного виконання місії залучили понад 50 фахівців, які використовували засоби радіоелектронної боротьби, розвідку з повітря, а також дрони-бомбери для відволікання уваги противника.

Читайте також: В Україні вперше відбувся турнір з військово-технологічного спорту (ФОТО)

Завдяки злагодженій роботі підрозділів та можливостям НРК Ardal поранених вдалося евакуювати та доставити до шпиталю. При цьому сам робот залишився неушкодженим.

Наразі Україна активно інвестує у наземні роботизовані комплекси. У планах — поступово передати логістичні завдання на автоматизовані системи. Це дозволить не лише оптимізувати військові операції, а й зберегти життя українських захисників.

Опубліковано Михайло Федоров Середа, 2 квітня 2025 р.

Нагадаємо, що військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати

Економіка і бізнес43 хвилини тому

Їй казали: «Ти не зможеш». Підприємиця з інвалідністю отримала 5 грантів і створила косметичний бренд

У 13 років їй діагностували хворобу хребта, виявили вкорочення ноги та ураження центральної нервової системи....

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...