Суспільство
У Львові стихійне звалище перетворили на квітник, що відновлюватиме родючість ґрунту (ФОТО)
У львівському парку «Залізна вода» стихійне звалище перетворили на квітник, який відновлюватиме родючість ґрунту та покращуватиме ситуацію із біорізноманіттям.
Про це повідомила громадська організація «Плато», пише Хмарочос.
Зазначається, що у 2021 році у парку «Залізна вода» громадські організації у співпраці з містом розпочали створення простору міського садівництва та городництва «Розсадник».
На частині території активісти розпочали вирощувати городину та декоративні рослини, створили алею компостерів, а також почали проводити просвітницькі та гарденотерапевтичні заходи.
«Головна мета простору – здружити людину та природу в урбанізованому середовищі. На власному досвіді ми демонструємо, що садівництво може бути цікавим, креативним, корисним у широкому розумінні», – коментує співкоординаторка простору «Розсадник» Анжеліка Зозуля.
Восени 2022 року волонтери продовжили прибирати територію та залучили ресурси на вивезення великого сміттєзвалища. Гора з відходів довжиною близько 40 метрів обійшлася активістам майже у 80 тисяч гривень.
Читайте також: «Чорнобильські бабусі», «Компас» і «Заповідник Асканія». 11 фільмів про екологію та Україну – радять ШоТам і Такфлікс
Роботу розпочали з трьох основних кроків:
- Підготовка ділянки. Активісти розрівняли територію та заповнили ями органікою садового походження – скошеною травою, подрібненим гіллям, перепрілим минулорічним листям.
- Внесення компосту. Далі ділянку площею близько 120 м2 вкрили приблизно 40 см шаром органічної підживки з міської станції компостування.
- Висаджування рослин. Насамкінець було обрано та висаджено понад 130 саджанців рослин, які мають високу витривалість, можуть зростати в умовах низької родючості ґрунту та відновлювати деградовані ділянки.
Нагадаємо, комунальники, активісти та небайдужі кияни очистили забруднені ділянки столичних річок – Почайної та Либеді.
До того ж у Києві створили декоративні луки на 25 ділянках, непридатних для утримання газонів.
Фото: hmarochos.kiev.ua
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі