Суспільство
У Львові створюють креативний простір на території колишнього трамвайного депо
На території колишнього трамвайного депо у Львові на перехресті Сахарова – Вітовського планують облаштувати інноваційний креативний простір. Роботи вже почалися, повідомляє «Твоє місто».
До осені наступного року тут планують зрелізувати частину основних робіт, а відкрити весь простір – у 2023 році.
Як розповів керівник управління інвестицій ЛМР Роман Старецький, вартість втілення ідеї, за попередніми підрахунками, орієнтовно 4 мільйони доларів, але вона може й зрости.
«Ідея проєкту – створити інноваційно-креативний простір. Ми провели інвестиційний конкурс, перемогла компанія Lem Station. Тут планують за кращими європейськими зразками перетворити депо і знакові будівлі на простір подій, зони для стартапів, інкубаторів, досліджень. Тут буде арт-простір, івент-хол для подій. Як відомо, тут уже відбуваються LvivMozArt, Lviv IT Jazz та інші заходи», – розповів Роман Старецький.
Посадовець каже, що інвестор ревіталізує будівлі, зберігаючи їхній історичний сенс. У межах цього простору облаштують прогулянкові зони, велодоріжки, інклюзивний майданчик. Простір матиме багато соціальних функцій і буде точкою притягнення до цієї території.
Читайте також: У Львові створять новий громадський простір: проєкт
Коли завершать проєкт?
Проєкт мають завершити до весни 2023 року, але роботи проводитимуть почергово – спершу Maker Space, згодом безпосередньо реконструюватимуть депо.
«Основна мета – до середини осені наступного року зробити більшу частину робіт», – сказав посадовець.
Роботи уже почалися, компанія розгорнула будівельний майданчик, зокрема зі сторони поліклініки.
«Тут уже почалися підготовчі роботи. Вже можна побачити перші роботи з Поліклініки, задньої частини депо. Там буде Maker Space, зона де будуть працювати стартапи. На майданчику встановлено більше 10 дорожній знаків, перенесені комунікації, команда чекає на останні дозволи і тоді приступає до ремонтів у цій зоні колишньої поліклініки», – каже Роман Старецький.
Загальна площа території складає приблизно 5 тисяч квадратних метрів. Інвестор 50 років оплачуватиме оренду місту в розмірі 5% від загальної вартості об’єкту.
Квартал отримав назву Lem Station на честь польського письменника-фантаста Станіслава Лема, що народився і жив у Львові.
Фото: tvoemisto.tv
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі