

Суспільство
У Львові створюють креативний простір на території колишнього трамвайного депо
На території колишнього трамвайного депо у Львові на перехресті Сахарова – Вітовського планують облаштувати інноваційний креативний простір. Роботи вже почалися, повідомляє «Твоє місто».
До осені наступного року тут планують зрелізувати частину основних робіт, а відкрити весь простір – у 2023 році.

Як розповів керівник управління інвестицій ЛМР Роман Старецький, вартість втілення ідеї, за попередніми підрахунками, орієнтовно 4 мільйони доларів, але вона може й зрости.
«Ідея проєкту – створити інноваційно-креативний простір. Ми провели інвестиційний конкурс, перемогла компанія Lem Station. Тут планують за кращими європейськими зразками перетворити депо і знакові будівлі на простір подій, зони для стартапів, інкубаторів, досліджень. Тут буде арт-простір, івент-хол для подій. Як відомо, тут уже відбуваються LvivMozArt, Lviv IT Jazz та інші заходи», – розповів Роман Старецький.
Посадовець каже, що інвестор ревіталізує будівлі, зберігаючи їхній історичний сенс. У межах цього простору облаштують прогулянкові зони, велодоріжки, інклюзивний майданчик. Простір матиме багато соціальних функцій і буде точкою притягнення до цієї території.
Читайте також: У Львові створять новий громадський простір: проєкт
Коли завершать проєкт?
Проєкт мають завершити до весни 2023 року, але роботи проводитимуть почергово – спершу Maker Space, згодом безпосередньо реконструюватимуть депо.
«Основна мета – до середини осені наступного року зробити більшу частину робіт», – сказав посадовець.

Роботи уже почалися, компанія розгорнула будівельний майданчик, зокрема зі сторони поліклініки.
«Тут уже почалися підготовчі роботи. Вже можна побачити перші роботи з Поліклініки, задньої частини депо. Там буде Maker Space, зона де будуть працювати стартапи. На майданчику встановлено більше 10 дорожній знаків, перенесені комунікації, команда чекає на останні дозволи і тоді приступає до ремонтів у цій зоні колишньої поліклініки», – каже Роман Старецький.

Загальна площа території складає приблизно 5 тисяч квадратних метрів. Інвестор 50 років оплачуватиме оренду місту в розмірі 5% від загальної вартості об’єкту.
Квартал отримав назву Lem Station на честь польського письменника-фантаста Станіслава Лема, що народився і жив у Львові.
Фото: tvoemisto.tv
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ