Суспільство
У Львові стартує щорічна акція «Хочу посадити дерево!»
У Львові до 12 жовтня триває приймання заявок від охочих взяти участь у традиційній акції «Хочу посадити дерево», повідомили у міській раді.
Охочі посадити саджанець можуть вибрати локацію та вид дерева зі сформованого переліку, заповнити заявку, а після оплати долучитися до висадження.
Зазначається, що Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради спільно з районними адміністраціями та садівниками Львова напрацювали перелік вільних лунок у місті, де можна посадити дерева. Тепер усі охочі висадити дерево мають можливість обрати місце і сорт дерева, який зможуть закупити і посадити. Відповідний перелік щодо можливих локацій та видів дерев доступний за посиланням.
«Закуповує саджанець благодійник, який зголошується у цій формі, а місто допомагає його привезти, посадити, встановити опори та забезпечити належний догляд. Важливо зазначити, що ми пропонуємо садити лише якісні сформовані саджанці з розсадників, вартість яких від 3500 до 7000 грн залежно від сорту», – розповіли в управлінні екології та природних ресурсів Львівської міської ради.
Читайте також: «Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Історія перукарки з Ніжина, яка відкрила салон краси у розпал війни
Як взяти участь в акції?
Всі охочі можуть долучитися до акції у кілька кроків:
- 1. За посиланням у таблиці обрати точну адресу висадки і сорт дерева.
- 2. Заповнити електронну форму. В заявці обов’язково потрібно вказати бажану локацію, зазначену в переліку, та вид дерева. Після отримання заявки дерево та локацію буде заброньовано. Дані вносять у колонку «Кількість заброньованих зелених насаджень».
- 3. Після опрацювання заявки (впродовж місяця) працівники управління екології та природних ресурсів сконтактують з вами та повідомлять про наявність саджанця, вартість і рахунок на оплату напряму в один із розсадників.
- 4. Надаєте підтвердження оплати.
- 5. Вам повідомлять про день і час висадки вашого дерева. Проводити доставку і висадку будуть спеціалісти з догляду озеленення відповідного району, під наглядом садівника і, за бажанням, за вашою участю.
- 6. Міські служби здійснюватимуть догляд усіх саджанців.
Про акцію
Акція «Хочу посадити дерево» існує у Львові вже три роки. А навесні цьогоріч до неї долучилась рекордна кількість людей. Тоді висадили 206 спонсорських дерев на загальну суму понад 800 тисяч гривень.
Нагадаємо, яблуня-колонія на Сумщині потрапила до трійки найкращих дерев Європи.
Раніше ми повідомляли, що в Україні висадили мільйонне дерево у рамках проєкту Greening of the Planet.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі