Суспільство
У Львові на площі Ринок облаштують «доріжки доступності» для маломобільних груп
У Львові на площі Ринок облаштовують простір для безперешкодного переміщення маломобільних груп, повідомили у міській раді.
Розпочнуть роботи з фасадної сторони Ратуші, а потім комунальники візьмуться за інші сторони. Частину нерівної бруківки знімуть, відшліфують та повернуть назад. Усі роботи виконуватимуть за гроші українських та іноземних благодійників.
«За прикладом європейських міст у центральній частині Львова на площі Ринок плануємо облаштувати безбар’єрні доріжки. Вони будуть розташовані без розривів по усій площі включно з переходами через трамвайні колії та безбар’єрним входом в Ратушу. Відтак до наявного покриття ми додамо систему переходів, яка забезпечить єдину мережу доступних смуг на площі Ринок», — розповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.
За його словами, на площі Ринок є інклюзивне покриття, яке облаштували у 2015 році і зараз це покриття не надто зручне.
Читайте також: Яйця в Instagram, жираф Ігнат та народження козенят під час вибухів. Як ферма «Копиця сіна» на Чернігівщині працює в умовах війни
«Воно не йде суцільною смугою, а переривається на перехрестях, а також трамвайною колією, що зовсім не зручно для маломобільних людей: як для батьків з дітьми у візочках, так і для осіб, які пересуваються на кріслі колісному», — пояснив архітектор.
Які будуть доріжки?
В управлінні архітектури та урбаністики зазначили, що, враховуючи норми інклюзивності, доріжки будуть завширшки 1,5 -1,8 м., а загальна їх площа складатиме 1,7 тис. м².
Також кажуть, що втручання в інфраструктуру будуть мінімальні: частину мозаїки в межах цих смуг лише замінять гладкою гранітною плиткою. А чорна історична базальтова мозаїка залишиться — її перемостять в контексті напрямних смуг.
Дивіться відео: Інклюзивне ательє Lady Di Atelier допомагає родинам переселенців і ЗСУ
Вартість першого етапу робіт — 3,7 млн грн. А всього проєкту — 6,5 млн грн. Оновлення площі триватиме до кінця 2023 року.
Нагадаємо, в Україні запустили інтерактивну мапу інклюзивності «Місто без меж».
Окрім того, у Краматорську волонтери роблять інклюзивні іграшки.
Також ми розповідали, як на Хмельниччині відкрили першу інклюзивну кав’ярню.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі