Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У львівському Парку культури встановлять копію вежі ДАП

Опубліковано

У львівському Парку культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького встановлять копію диспетчерської вежі Донецького аеропорту.

Про це пише Zaxid.net.

Зазначаэться, що півтораметрову металеву вежу відкриють на центральній алеї парку 30 січня, до шостої річниці трагічних подій оборони Донецького аеропорту.

Вежу спроектував і виготовив працівник Парку культури коваль Михайло Талама. Це вже буде четверта інсталяція «Календаря війни», що присвячений подіям російсько-української війни.

«Донецький аеропорт боронили 242 доби, але ще дві доби хлопці виходили звідти. Хочемо, щоб про ту групу з семи людей, яка вийшла останньою 23 січня, знали. До речі, їх виводив працівник львівського Будинку воїна Максим Бугель», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Полтаві оголосили конкурс на спорудження пам’ятника Симону Петлюрі

Відкриття заплановане на суботу, 30 січня, о 15:00. До участі запрошують ветеранів, їхні родини, волонтерів і всіх, хто хоче вшанувати пам’ять українських воїнів.

Бої за Донецький аеропорт тривали з травня 2014 року до січня 2015 року і стали одними з найважчими під час війни на сході України. Бійців ЗСУ та добровольців, які обороняли аеропорт, називають «кіборгами» через витривалість і героїзм.

Нагадаємо, на Луганщині відкрили пам’ятник добровольцям АТО.

Як ми повідомляли раніше, у Києві в парку “Перемога” створять меморіал полеглим воїнам АТО.

Усі фото: zaxid.net.

Суспільство

Фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix

Опубліковано

Фільм “20 днів у Маріуполі” від Мстислава Чернова незабаром стане доступним для перегляду на популярній стрімінговій платформі Netflix. Починаючи з 21 квітня, глядачі матимуть змогу переглянути цей документальний шедевр онлайн.

Про це повідомляє Netflix.

Про фільм

Стрічка “20 днів в Маріуполі” розповідає про перші тижні бойових дій у Маріуполі Донецької області під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василіса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя – за це усі троє отримали Пулітцерівську премію. Також у 2024 році їх нагородили Шевченківською премією.

Читати також: Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024

Де ще можна подивитися фільм?

Стрічку можна переглянути онлайн на українських стримінгових платформах:

Нагадаємо, що як підприємцям у сфері мистецтва отримати грант на свою справу.

Також ми повідомляли, про серіал від Дії для ветеранів: як знайти бажану роботу після військової служби.

Фото: афіша фільму

Читати далі

Суспільство

100-літню хату у Краснокутській громаді перетворили на культурний центр

Опубліковано

За 100 років у цій хатині прожили 4 покоління, а зараз тут культурний центр Краснокутської громади. Директорка місцевого ліцею Наталія Момот зі школярами взялася відроджувати 100-річну хату-мазанку, вивчала технології будівництва, а потім почала реставрувати історичну будівлю. Ця ініціатива об’єднала краснокутців: школярів, учителів, місцевих майстрів та владу.

Історія Наталі Момот

Наталія Момот – директорка Краснокутського ліцею Nº1 на Харківщині. 25 років жінка вивчала побут і спадщину свого регіону. Тому занедбана 100-річна хата в сусідньому селі країла її серце. Без вікон і дверей, старенька оселя просто розсипалася на очах. Тому директорка зібрала місцевих вчителів та учнів, аби дослідити цінність будівлі.

Відновлення

Врешті, громада вирішила відновити піч, стіни, дах і вікна 100-річної хати-мазанки. А Наталія ще й загорілася бажанням робити з хатини культурний простір. По допомогу звернулася до селищного голови. Краснокутська селищна рада з задоволенням співфінансувала проєкт. І навіть залучила комунальні служби до розчищення дерев і кущів біля хати.

“Ось ці толоки, які ми організовували по наведенню ладу біля хати-мазанки, вони, знову-таки, гуртували людей, єднали, і саме тут люди згуртувалися в одне-єдине ціле”, – каже Ірина Карабут, голова селища.

Читати також: Jerry Hell та Alyona alyona виступили на найбільшому промоконцентрі Євробачення 2024

Підготовка до реставрації

Як правильно місити глину, краснокутців учив місцевий етнограф.

“Безумовно, я долучився, тому що це, власне, про Україну, це про нашу історію, це про нашу культурну спадщину. Це те, чим я займаюся вже більше 10 років”, – відзначає Микола Пазич, етнограф.

Для відновлення хатини збирали інформацію від майстрів рідного краю.

Проєкт відновлення хатини навіть став переможцем гранту від Cedos i Western NIS Enterprise Fund. Для проведення різноманітних майстер-класів команда отримала 1 000 000 гривень.

Ініціативи проєкту

“Сьогодні ми робили з дітьми й дорослими чаї. Збирання трав і виготовлення травʼяних чаїв — це в нас традиційне: і моя бабуся збирала трави, і я думаю, що багато хто в селі ще збирає. І це та традиція, яку хочеться взяти з собою з минулого в майбутне”, – каже Любов Попова, майстриня.

Плани на майбутнє

Тим часом Наталія мріє й територію садиби перетворити на місце для культурного відпочинку.

На подвір ї в нас буде павільйони прекрасний, у нас буде піч на подвірʼї,у нас буде, уявіть собі, садочок грушевий! будемо проводити багато заходів не. лише в хатці, а й на самій території хатки“, – ділиться Наталія Момот, директорка ліцею.

Нагадаємо, що Монобанк та “Живчик” анонсували спільний напій: содову з валеріаною вже можна придбати в супермаркетах.

Також ми повідомляли, що на Хмельницькій АЕС розпочалось будівництво двох енергоблоків спільно з США.

Читати далі

Суспільство

ГУР знищив зенітно-ракетний комплекс окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Бійці активного підрозділу Головного управління розвідки Міністерства оборони здійснили успішну атаку на російський зенітно-ракетний комплекс під назвою “стрєла 10” на фронті.

Про це 16 квітня повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Згідно з повідомленням Головного управління розвідки, ворожі зенітники отримали “належне привітання” від бійців, коли саме святкували день військ протиповітряної оборони Росії.

Читати також: У Києві з’явиться меморіал до 80-ї річниці депортації кримських татар

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів.

Також ми повідомляли, що в Брюсселі відкрили виставку про українських переселенців.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: