Економіка
У Луцьку продали державне майно у 31,5 раза дорожче від стартової ціни
У ході малої приватизації, яка здійснюється через систему «Prozorro.Продажі», у Луцьку продали об’єкт за ціною, що у 31,5 раза перевищує стартову ціну продажу. Про це повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Трубаров.
Черговий рекорд
«Черговий рекорд малої приватизації. Ціна продажу перевищила стартову у 31,5 раза. В аукціоні взяло участь 15 учасників», — повідомив Трубаров.
Зазначається, що стартова ціна лоту складала 151,3 тисячі гривень, а продали його за 4,7 мільйона гривень. Цим об’єктом виявились складські приміщення.
Читайте також: Україна заробила мільярд гривень на малій приватизації: назвали рекордні лоти
«Проданий об‘єкт є інвестиційно привабливим з точки зору транспортної доступності, навколишньої промислової забудови, міських комунікаційних мереж, без додаткових обмежень, які б могли зашкодити подальшій виробничій діяльності», — додав Трубаров.
Що таке “мала приватизація”?
“Мала приватизація” передбачає продаж об’єктів державної або комунальної власності, вартість яких не перевищує 250 млн гривень.
Читайте також: В Україні з’явиться електронна база звітів держпідприємств
За даними Економічної правди, левова частка малої приватизації — це будівлі, як добудовані так і недобудовані, невеликі промислові зони, бази відпочинку і багато гаражів, лазень і магазинів. У всіх областях України будуть виставлені на продаж сотні недобудов. У переліку є і чимало об’єктів нерухомості. У списку також судоходні компанії, сільськогосподарські та риболовні підприємства, конструкторські бюро.
Що варто знати про ProZorro.Продажі?
ProZorro.Продажі – електронна торгова система, створена за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Transparency International Україна, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного Банку України та українських електронних майданчиків.
Це майданчик для реалізації майна державних та комунальних підприємств по всій Україні.
Система отримала міжнародне визнання. У червні 2017 року в Індії в рамках конкурсу CitiT4I – Challenge проект став одним із кращих антикорупційних стартапів світу.
Економіка
Деталі
- Якщо у вас вже є ліцензія, необхідно зареєструвати рослину як активний фармацевтичний інгредієнт (АФІ) в Державному реєстрі лікарських засобів (наказ МОЗ № 426).
- Поки триває процес отримання ліцензій в Україні, дозволено ввозити медичний канабіс із-за кордону, щоб пацієнти могли отримати необхідне лікування. МОЗ також ініціював скорочення строків реєстрації, щоб прискорити цей процес для бізнесу.
- Після реєстрації підприємства мають підключитися до електронної системи контролю, яка запрацювала 1 жовтня. Кожну операцію з канабісом необхідно вносити до системи протягом доби.
- Для ввезення сировини потрібно отримати дозвіл від Держлікслужби, погоджений зі СБУ. Заявки на квоти на 2025 рік приймаються до 1 грудня 2024 року.
- Після ввезення сировину можна продавати в аптеки, що мають відповідні ліцензії.
Коментарі
Економіка
Деталі допомоги
- Розподіл техніки — обладнання направлено до критичних об’єктів, закладів соціального захисту, медичних установ та груп швидкого реагування для усунення наслідків обстрілів.
- Підготовка до зими — генератори допоможуть забезпечити тепло, світло і воду в зимовий період.
- Волонтерська допомога — техніку доставили волонтери БФ «Мирне небо Харкова» за підтримки іноземних партнерів.
Коментарі