

Технології
У Львові відкривають першу ІТ-школу для дітей
У Львові з’явиться перша ІТ-школа Львова для учнів 5−11 класів. Школа вже отримала відповідну ліцензію, повідомляють у міській раді.
Чим школа відрізнятиметься від інших?
Заклад буде відрізнятися від інших загальноосвітніх шкіл, насамперед, своїми підходами до навчання, впровадженням міжнародного досвіду, акцентом на ІТ-предмети та іноземні мови. Школярі вивчатимуть всі предмети, передбачені Міністерством освіти як обов’язкові, а також спеціалізовані ІТ-дисципліни.
За словами директора школи Михайла Заремби, сьогодні існує багато методів викладання, якими користуються вчителі в інших країнах, та у загальноосвітніх українських школах їх, здебільшого, не використовують. Тому ІТ-школа IT’S School стане тим закладом, який почне впроваджувати зміни в українську освіту.

Які переваги навчання у ІТ-школі?
- Вивчення двох іноземних мов: обов’язкова англійська та іспанська або нiмецька — на вибiр.
- Вивчення ІТ-дисциплін: програмування, дизайн, мережі, створення ігор, сайтів, розробка мобільних додатків.
- Особистісний розвиток (soft skills): психологія комунікації, ораторські навички, впевненість у собі, емоційний інтелект, критичне мислення.
- Електронний щоденник та планшет замість підручників.
- Домашнє завдання діти виконуватимуть в школі: вдома дитина буде більше часу проводити з батьками, відпочивати та приділяти час власному хобі.
- Підготовка до ЗНО без репетиторів під час навчання.
- Індивідуальний підхід: до ведення уроків залучатимуть вчителів та тьюторів. Також в IT’S School малокомплектні класи — до 16 учнів.
- Гейміфікація та система мотивації школярів: дітей в навчальний процес залучатимуть шляхом гри.
- Секції, клуби та спільноти для розвитку: у школі кожен учень матиме змогу обрати для себе клуб чи секцію за власними уподобаннями.
Чому це важливо?
IT’S School є проектом IT Step Academy, яка працює вже 20 років на українському ринку ІТ-освіти.
Директор IT Step Academy Олексій Шатєєв зазначає: «Сьогодні люди зрозуміли, що світ змінився, і старі підходи в освіті вже не працюють. Та державні заклади не настільки гнучкі чи швидкі, хоча і там намагаються провести реформи. У наш час дуже важливим є знання технологій. Тому що навіть такі, на перший погляд, гуманітарні спеціалізації, як маркетинг чи журналістика, все одно потребують знання технологій, оскільки перейшли в онлайн. Саме тому важливо ще зі школи готувати дітей до реалій сьогодення. Наші цінності в ІТ-школі — це відсутність будь-яких проявів булінгу, відповідальність, толерантність, взаємоповага, взаємопідтримка, свобода, яка не є синонімом вседозволеності».
Зазначимо, ІТ-школа запрацює вже з 1 вересня. Школа розташована за адресою: м. Львів, вул. Замарстинівська, 83а.
Технології

Стартап NORDA Dynamics зі Львова, що розробляє автономні системи керування безпілотниками, отримав 150 тисяч доларів інвестицій від фонду Angel One. Інвестицію була надана в межах синдикованої угоди й спрямована на масштабування ключових продуктів компанії.
Про це повідомили у Dev.ua.
Що відомо про стартап
NORDA Dynamics спеціалізується на створенні програмного забезпечення для БпЛА, які працюють в умовах радіоелектронної боротьби або відсутності зв’язку.
Основний продукт стартапу — система наведення «останньої милі» під назвою Underdog. Вона дозволяє безпілотникам автономно завершувати місію після того, як оператор визначив ціль. Технологія базується на комп’ютерному зорі та штучному інтелекті, що забезпечує точність удару навіть в умовах перешкод.
Читайте також: Стартап з України залучив $100 000 на розвиток платформи з військового вишколу
«У NORDA Dynamics ми створюємо технології, які надають дронам нові можливості — наші автономні системи дозволяють виконувати складні, точні місії в умовах війни швидко, ефективно і безпечно для оператора. Інвестиції від Angel One Fund — це не лише фінансова підтримка, а й можливість прискорити масштабування наших рішень на фронті та підвищити їхню бойову ефективність у режимі реального часу», — зазначив CEO NORDA Dynamics Назар Бігун. — прокоментував CEO компанії Назар Бігун.
Крім Underdog, стартап також розробляє систему StableLink. Це рішення для візуального утримання курсу, яке стабілізує висоту, азимут та координати дрона. Технологія особливо корисна для дронів-ретрансляторів і бомбардувальників у бойових умовах.
NORDA Dynamics — українська deeptech-компанія, заснована волонтерами з багаторічним досвідом допомоги армії. Команда об’єднує фахівців у галузі робототехніки, ШІ та військових технологій.
Нагадаємо, що ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва.
Фото обкладинки: LinkedIn Назар Бігуна
Технології

Застосунок My Drama української компанії HOLYWATER став лавреатом The Webby Awards 2025 за версією People’s Voice у категорії «Найкращий стримінговий сервіс». Проєкт обійшов понад 13 тисяч заявок з 70 країн світу, серед яких були й HBO Max, Apple TV та Spotify.
Про це повідомили в HOLYWATER.
Про сервіс
My Drama — це мобільна стримінгова платформа, що спеціалізується на вертикальних серіалах. Усі серії мають тривалість близько однієї хвилини та розраховані на перегляд зі смартфона. Платформа пропонує оригінальні відеосерії, створені на основі власних історій та літературних бестселерів.
«Це велика перемога не тільки для нас, а й для всієї української креативної та технологічної індустрії. Коли український продукт перемагає на такому рівні — це чіткий сигнал: ми не наздоганяємо, ми серед лідерів», — зазначив Богдан Несвіт, CEO & Co-Founder у HOLYWATER.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Довідка
HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.
Премію The Webby Awards щорічно з 1996 року вручає Міжнародна академія цифрових мистецтв і наук (IADAS) за досягнення у сфері цифрових технологій. Її часто називають «інтернет-Оскаром».
Раніше ми писали, що українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів.
Фото обкладинки: HOLYWATER
Технології

Українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу «Гієна». Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Операцію провели бійці батальйону «Вовки Да Вінчі». Комплекс вразив місце скупчення особового складу російських військ, яке використовувалося противником як одна з ключових локацій для зосередження піхоти. Удар по цій цілі мав важливе значення для стримування подальших атак.
«Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових.
Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових», — написав Михайло Федоров.
Читайте також: «Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну
Мінус особовий склад росіян на Покровському напрямку. Працює НРК «Гієна» від учасника Brave1 🔥 Бійці батальйону «Вовки Да Вінчі» провели успішну операцію з використанням НРК «Гієна», його створив учасник Brave1 UGV Laboratory. Робот завдав удару по місцю скупченню особового складу ворога. Цей об’єкт був однією з локацій, де регулярно збиралася ворожа піхота, тому враження цієї цілі було критично важливим для стримування противника Поки технологія працювала, оператор перебував у безпечному місці. Такий вигляд повинно мати сучасне поле бою — технологічне, з мінімальним ризиком для життя військових. Наступні 100% логістичних завдань на фронті мають виконувати роботи, щоб зберігати життя військових. У Brave1 ми надаємо всебічну підтримку розробникам військових технологій. Якщо у вас є ідея — долучайтеся до оборонного кластера. Держава забезпечить повний супровід — від грантів до випробувань і постачання на фронт.
Опубліковано Михайло Федоров Вівторок, 22 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка Михайла Федорова