Суспільство
У київському метро курсує потяг, що розповідає про ризики цукрового діабету
У київському метрополітені стартувала інформаційна кампанія, мета якої – привернути увагу до проблеми цукрового діабету, а також розповісти про профілактику та важливість вчасної діагностики цього захворювання.
Про це повідомили у пресслужбі Київської міської держадміністрації.
До кінця січня на червоній лінії метро курсуватиме потяг, у якому пасажири зможуть більше дізнатись про ризики цукрового діабету. Вагони потягу поділені на два види: зі здоровими звичками, які попереджають розвиток цукрового діабету, та вагони нездорових звичок, що можуть призвести до розвитку захворювання.
Читайте також: Полтавчанка створює вироби з собачої вовни, за якими іноземці стоять в черзі (ВІДЕО)
Увійшовши всередину вагону, кожен зможе побачити та зрозуміти, від яких звичок йому варто відмовитись для покращення здоров’я, і навпаки – які нові правила варто запровадити у життя. Наприклад, правильно харчуватись, займатись фізичною активністю та регулярно перевіряти рівень цукру в крові – дії, які значно знижують ризики захворіти на цукровий діабет другого типу. Пасажири інших ліній метро матимуть можливість ознайомитись із цими правилами на інформаційних постерах на станціях метрополітену та у вагонах.
Кампанія базується на профілактиці й лікуванні цукрового діабету та орієнтована на найширшу аудиторію.
Підкреслюється, що цукровий діабет є одним із найпоширеніших неінфекційних захворювань у світі та призводить до десятків ускладнень. Зокрема, він найчастіше стає причиною серцево-судинних захворювань, які посідають перше місце у рейтингу причин смертності та інвалідизації.
Читайте також: Школа пацієнтів, QR-коди і електронні картки. Чому сімейним лікарям потрібно брати приклад з Вознесенська
Близько 1,2 млн українців мають діагностований цукровий діабет, однак вдвічі більше людей ще не знають про своє захворювання. У світі кількість хворих на діабет постійно зростає. Дві третини людей із діабетом живуть в містах. У Києві на кінець 2021 року зареєстровано 84 тисячі людей, хворих на цукровий діабет, майже 16,5 тисячі з них – інсулінозалежні.
Заплановані активності
У рамках впровадження міжнародної програми «Міста долають діабет» у столиці цього року запланована діяльність мобільного пункту, де можна буде безкоштовно перевірити рівень цукру у крові в усіх охочих. Крім того, серед цілей програми – побудова партнерських відносин із пацієнтськими організаціями, спільнотами лікарів та освітян, а також інтеграція охорони здоров’я в усі політики міста для комплексного вирішення проблем, пов’язані з поширенням діабету та ожиріння в Києві.
Ініціаторами нинішньої кампанії виступила компанія «Ново Нордіск Україна» у партнерстві з Київською міською державною адміністрацією та Посольством Королівства Данії в Україні.
Про програму
«Міста долають діабет» – програма державно-приватного партнерства, яка прагне зупинити поширення цукрового діабету. Запустили ініціативу у 2014 році у Данії Центр діабету Steno в Копенгагені, Університетський коледж Лондона (UCL) та компанія «Ново Нордіск». За 7 років програма охопила 40 міст та понад 200 мільйонів людей у всьому світі.
Читайте також: На Херсонщині виготовлятимуть мед з кавуна
Нагадаємо, у Дніпрі тяжкохворим роздають SOS-браслети для швидкого реагування у разі поганого самопочуття.
Як ми повідомляли раніше, Київ має намір приєднатися до всесвітньої програми «Міста долають діабет».
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі