Суспільство
У київській школі відкрили музей Героя України, пілота В’ячеслава Єрка
У школі Києва відкрили музей, присвячений командирові авіаційної ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації ЗСУ, Героя України (посмертно) полковника В’ячеслава Єрка.
Про це пише АрміяІнформ.
Музей школи, де навчався майбутній пілот МіГ-29, розташувався у холі. Експозиція містить експонати, пов’язані зі здобуттям освіти В’ячеславом Єрком у різних навчальних закладах
Численні державні нагороди льотчика, які представлені на музейних стендах, розкривають його ставлення до військової служби. Особисті речі, фрагменти літака, амуніції, шолом нагадують про героїчні повітряні бої та високу ціну української перемоги, яку заплатив полковник Єрко під час захисту Батьківщини.
У трагічний день своєї загибелі В’ячеслав Єрко разом з бойовими побратимами закривав небо над столицею України. Тоді він здійснив чотири бойові вильоти.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Спочатку командир вивів з-під ракетного удару підпорядковану йому ескадрилью, чим врятував від знищення бойові літаки. Далі ворожа авіація марно намагалась прорвати повітряну оборону Києва та його передмістя.
Лише 5 екіпажів українських льотчиків протистояли 12 літакам та 8 гелікоптерам країни-агресора. Полковник В’ячеслав Єрко у повітряних боях знищив два російських гелікоптери Мі-24, один літак Су-25 та Су-35, які намагались прорватись до самого серця столиці України.
Офіцер Центру досліджень воєнної історії ЗСУ старший лейтенант Ігор Полуектов розповів, що новостворена музейна експозиція в школі, де навчався та формувався як особистість Герой України В’ячеслав Єрко є одним з кроків, які необхідно робити для гідного вшанування та збереження пам’яті про українських захисників, які поклали своє життя у боротьбі за свободу та територіальну цілісність нашої країни та патріотичного виховання сучасної учнівської молоді.
В’ячеслав Єрко загинув 24 лютого 2022 року на Київщині. Похований 9 квітня 2022 року у Василькові.
Нагадаємо, кияни закликають перейменувати вулицю на честь загиблого пілота «Джуса».
Також на Київщині відкрили пам’ятник пілоту, який знищив ворожу колону техніки.
Фото: armyinform.com.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі