

Суспільство
У київській школі відкрили музей Героя України, пілота В’ячеслава Єрка
У школі Києва відкрили музей, присвячений командирові авіаційної ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації ЗСУ, Героя України (посмертно) полковника В’ячеслава Єрка.
Про це пише АрміяІнформ.
Музей школи, де навчався майбутній пілот МіГ-29, розташувався у холі. Експозиція містить експонати, пов’язані зі здобуттям освіти В’ячеславом Єрком у різних навчальних закладах
Численні державні нагороди льотчика, які представлені на музейних стендах, розкривають його ставлення до військової служби. Особисті речі, фрагменти літака, амуніції, шолом нагадують про героїчні повітряні бої та високу ціну української перемоги, яку заплатив полковник Єрко під час захисту Батьківщини.

У трагічний день своєї загибелі В’ячеслав Єрко разом з бойовими побратимами закривав небо над столицею України. Тоді він здійснив чотири бойові вильоти.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Спочатку командир вивів з-під ракетного удару підпорядковану йому ескадрилью, чим врятував від знищення бойові літаки. Далі ворожа авіація марно намагалась прорвати повітряну оборону Києва та його передмістя.

Лише 5 екіпажів українських льотчиків протистояли 12 літакам та 8 гелікоптерам країни-агресора. Полковник В’ячеслав Єрко у повітряних боях знищив два російських гелікоптери Мі-24, один літак Су-25 та Су-35, які намагались прорватись до самого серця столиці України.

Офіцер Центру досліджень воєнної історії ЗСУ старший лейтенант Ігор Полуектов розповів, що новостворена музейна експозиція в школі, де навчався та формувався як особистість Герой України В’ячеслав Єрко є одним з кроків, які необхідно робити для гідного вшанування та збереження пам’яті про українських захисників, які поклали своє життя у боротьбі за свободу та територіальну цілісність нашої країни та патріотичного виховання сучасної учнівської молоді.
В’ячеслав Єрко загинув 24 лютого 2022 року на Київщині. Похований 9 квітня 2022 року у Василькові.

Нагадаємо, кияни закликають перейменувати вулицю на честь загиблого пілота «Джуса».
Також на Київщині відкрили пам’ятник пілоту, який знищив ворожу колону техніки.
Фото: armyinform.com.ua.
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24