

Культура
У київській книгарні «Сенс» відкрили виставку для допомоги воїнам ГУР (ФОТО)
26 січня у книгарні «Сенс» на Хрещатику відкрили благодійну виставку робіт Якова Гніздовського. Експозицію «Дванадцять птахів та інші зникаючі істоти» представили до 110-ї річниці від дня народження художника.
Про це повідомили в Генеральному управлінні розвідки.
Про виставку
Виставку організувала галерея Shum, культурна інституція «МіжВухами» та родина Якова Гніздовського. У межах цієї події триватиме онлайн-аукціон робіт митця. За зібрані кошти придбають спеціалізований транспорт для військових ГУР.


Читайте також: У Києві запровадять загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування загиблих
Як долучитися
Організатори вже почали приймати ставки. Свою пропозицію можна внести до 19:00 2 березня 2025 року за посиланням. Відвідати експозицію можна в книгарні на Хрещатику, 34.

Що відомо про митця
Яків Гніздовський — це видатний український та американський графік, художник, дизайнер та мистецтвознавець, який народився на Тернопільщині у 1915 році. Його картини стали частиною експозицій у США, Європі та Україні. Також його роботи висіли у кабінеті президента США Джона Кеннеді у Білому домі.
Раніше ми писали про те, як київська активістка рятує українську мозаїку.
Фото: фейсбук-сторінка ГУР
Культура

Студія Balbek Bureau показала проєкт реновації Будинку кіно. Із запитом переосмислити простір та дати йому нове дихання до майстерні звернулася Спілка кінематографістів України.
Про це повідомили в архітектурному бюро Balbek Bureau.
Перед розробкою проєкту оновлення будівлі архітектори оцінили стан приміщень усіх чотирьох поверхів. «Між великими подіями – кінофестивалями, концертами та стендап-шоу — простір має продовжувати активне життя», — зазначили в бюро.
Команда визначила проміжні цілі проєкту:
- оновити наявні простори будівлі;
- розробити концепцію нового інтер’єру, зокрема й оновити матеріали та освітлити меблі;
- застосувати стандарти доступності інклюзивних середовищ.
Читайте також: «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО)
Команда Balbek Bureau запропонувала розділити сценарії використання приміщень Будинку кіно на зимовий (із залученням лише внутрішніх залів та кімнат) та літній — із балконами та дахом. Мультифункціональності простору сприятиме й класифікація сценаріїв на постійні та епізодичні —це дозволить розробити графік подій та урізноманітнити життя будівлі.




Нагадуємо, що на Волині відновили вишиванку 19 століття: завдяки їй у Канаді збиратимуть гроші для ЗСУ (ФОТО).
Фото: сайт студії Balbek Bureau
Культура

Укрзалізниця запускає мистецький поїзд з фотовиставкою Говарда Баффетта. За 4 місяці галерею побачать на 63 вокзалах України.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Мандрівна галерея про незламність українців
У трьох вагонах потяга розташували виставку Courage of a Nation, де в об’єктиві американського філантропа та фотографа Говарда Баффетта показана незламність українців.
«Це більше, ніж поїзд. Це — мандрівна галерея», — зазначають в «Укрзалізниці».
Над концепцією працював дворазовий лауреат Пулітцерівської премії Мухаммед Мухейсен. Вагони переобладнали та свторили світлове й музичне оформлення.
Читайте також: «Укрзалізниця» створила куртку зі старих вагонних штор для благодійного аукціону
Поїзд уже в Одесі — до 17 червня включно. Далі — десятки вокзалів і станцій від прифронтових регіонів до Карпат. Точний календар не розкривається з міркувань безпеки.
Відвідати поїзд галерею можна безкоштовно. Проєкт повністю фінансує Фонд Говарда Баффетта.
Аби потрапити без черги, реєструйтеся за посиланням.





Нагадуємо, що Театр Франка передав бійцям ГУР дрон Magura V7.
Фото: фейсбук-сторінка «Укрзалізниці»
Культура

У США вийшла у прокат документальна стрічка Our War («Наша війна») французьких режисерів Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя. Фільм розповідає про повсякденне життя цивільних під обстрілами та про роботу українських військових на передовій.
Про це повідомили в UNITED24.
Про фільм
Зйомки тривали з лютого по квітень 2025 року на сході та півночі України, зокрема на Покровському напрямку. Авторам вдалося задокументувати будні цивільних, яких російська армія тероризує перед можливими переговорами, а також українських військових, які героїчно тримають оборону.
Фільм структурували як щоденник подорожі. До нього увійшли й особисті архіви режисерів, які знімають війну з весни 2022 року, а також події, що передували повномасштабному вторгненню, починаючи з 2014 року.
Читайте також: У Нью-Йорку презентували український кіноальманах: до зйомок залучили Imagine Dragons та Шона Пенна
Нагадаємо, що «2000 метрів до Андріївки» Чернова здобув головну нагороду Docudays UA 2025.
Фото обкладинки: ютуб-канал Cohen Media Group