Суспільство
У Києво-Печерській лаврі вперше помоляться за упокій Івана Мазепи
У неділю, 11 червня, у церкві Всіх Святих Києво-Печерської лаври відбудеться богослужіння, під час якого буде відправлено панахиду за гетьманом Іваном Мазепою.
Про це повідомили на сайті міністерства культури та інформаційної політики України.
Зазначається, що церква, де буде проведено панахиду, була свого часу збудована коштом Івана Мазепи.
Відомо, що гетьмана Івана Мазепу за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою.
«У московському патріархаті «проклинати» Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 2014 році. Відтепер історичну і духовну справедливість буде відновлено», — йдеться у повідомленні.
Читайте також: «Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ
Наголошується, що ця подія стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей української історії та культури.
Захід відбудеться з благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.
Про церкву
Церква Всіх Святих Києво-Печерської лаври — це пам’ятка архітектури XVII ст. Збудована коштом гетьмана Івана Мазепи у 1696—1698 роках в стилі українського бароко. Розписи інтер’єрів виконані на початку XX ст. під керівництвом українського художника Івана Їжакевича. Присвячена святу, яке відзначається у першу неділю після Трійці.
Про Івана Мазепу
Іван Мазепа — Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687–1704). Представник шляхетського роду Мазеп-Колединських герба Курч із Київщини. Тривалий час підтримував Московське царство у Північній війні зі Шведською імперією, проте 1708 року став на бік шведів. Після поразки під Полтавою був вимушений переселитись до Молдовського князівства.
Нагадаємо, Києво-Печерська Лавра розірвала договір оренди із московським патріархатом.
Також ми повідомляли, що У Києво-Печерській лаврі стартувало 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви, збудованої у XII ст. Це єдина повністю збереженою давньоруська пам’ятка Києво-Печерської лаври.
Фото: wikipedia.org.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі