Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві запрацював додаток для попереднього замовлення страв і бронювання столиків

Опубліковано

У Києві офіційно запрацював український стартап Timeat. Це програма для віддаленого бронювання столиків та замовлення страв, розповідає AIN.UA.

Як зазначається, сервіс створив 22-річний виходець з маркетингового агентства Aimbulance Євген Бровчук. Проєкт вже працює в Києві, а також готує запуск у Львові та Одесі. 

Як це працює? 

Користувач оформляє і оплачує замовлення через додаток. Ресторан отримує замовлення і бронює стіл. Клієнт приходить на вказаний час і готове замовлення.

Додаток Timeat доступний для скачування на iOS і Android.

Читайте також: Українські студенти запустили стартап для швидкого обслуговування в ресторанах

Як з’явилася ідея?

Ідея виникла в 2019 році. Засновнику і CEO Євгену Бровчук набридло чекати по 30-40 хвилин в закладах – хотілося заощадити час.

Від ідеї до початку роботи пройшло півроку. Спочатку розробку програми віддали на аутсорс. Зовнішня команда написала першу версію «в борг» – до перших вкладень в timeat. Знайти їх виявилося непросто, проєкту відмовили 130 приватних інвесторів і фондів.

Але в квітні команда залучила $ 65 000 інвестицій від приватного інвестора з України, погасила борг за розробку і найняла девелоперів. Ім’я та частку інвестора, а також оцінку проєкту в компанії не розкривають.

З першими інвестиціями, Євген Бровчук звільнився з Aimbulance і присвятив себе розвитку проєкту. Це було однією з умов інвестора. timeat планує залучати і другий раунд. Його запланували на березень.

Які ресторани підключилися?

Офіційний запуск timeat відбувся 3 лютого 2020 року, поки що замовити столики можна тільки в Києві. У Львові та Одесі партнерів теж набрали, а сам сервіс запрацює до кінця лютого.

Заклади-партнери:

Київ: Druzi Cafe&Bar, Rojo Ojo, HeyLoft, L’Kafa Group, Prynada Ukrainian Cafe, «Чайхона Базар» і ZVD.

Львів: «Супкультура», «Кебабця», Pasta Bar No.1, «Хінкальня», Leopoli Pizza і «П’яте Підземелля».

Одеса: Traveler’s Coffee Odessa, Delano і Cipolle Pizza Bar.

Умови

Вартість страв у timeat дорівнює вартості в меню закладів. За послугу бронювання столу клієнт не доплачує.

Комісію сплачує тільки ресторан. Її розмір становить 15% від чека відвідувача.

Які плани

Нинішня точка беззбитковості сервісу – 215 попередніх замовлень в день або 6 678 попередніх замовлень на місяць. Просувати timeat планують онлайн, за допомогою соціальних мереж і офлайн – через презентації на заходах, присвячених ресторанному бізнесу.

Сервіс планує рости. Спочатку підключити ресторани хочуть у всіх українських містах-мільйонниках. Пізніше – нарощувати присутність і в обласних центрах. Також розглядають перспективу зайти в інші країни.

Суспільство

МОН пояснило, як відбуватиметься вступ до аспірантури в 2024 році

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України повідомляє вступникам про ключові аспекти вступної кампанії до аспірантури. Вона відбуватиметься на основі конкурсних випробувань, зокрема іспиту з іноземної мови. Таке рішення діє відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024.

Про це повідомляється на сайті Міністерства.

Особливості вступу в 2024 році

Абітурієнт має:

  • надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ), складеного у 2023 або 2024 році, де оцінка за тест з іноземної мови має становити не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) – не менше ніж 100 балів;
  • дані про результати ЄВІ будуть внесені до картки фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

Читати також: “Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Календарний план, програми та ЄВІ – єдині вступні форми як для вступників магістратури, так і аспірантури. Ознайомитися з деталями можна за покликанням.

Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (TOEFL, IELTS, Cambridge English, TestDaF, DELF, DALF), що підтверджують знання мови на рівні не нижче ніж B2, звільняються від іспиту з іноземної мови.

Зазначені сертифікати розглядаються як еквівалент вступного іспиту з іноземної мови на найвищий бал, інформація про міжнародний сертифікат також буде внесена до ЄДЕБО. Такі вступники можуть проходити інші вступні випробування до аспірантури і не складають ЄВІ.

Нагадаємо, що Дія відповіла на популярні запитання про освітні документи.

Фото: МНТУ

Читати далі

Суспільство

“Книга на фронт”: де й як задонатити книгу для військових

Опубліковано

Поповненням бібліотеки наших воїнів займається київська книгарня “Сяйво книги” спільно з проєктом МКІП “Книга на фронт”.

Як получитися?

  1. Виберіть у книгарні книги, які хочете відправити захисникам. Ви можете також принести свою книжку, головне, щоб вона була сучасна, українською мовою та у гарному стані.
  2. Напишіть у книжці слова подяки українським героям!
  3. Залишіть подарунок для захисника чи захисниці у книгарні “Сяйво книги”, що знаходиться за адресою: Велика Васильківська, 6.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Про ініціативу

Це багатоплощинна масштабна ініціатива, яка покликана вирішити кілька завдань:

  • забезпечити воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою;
  • посилити моральних дух та психологічний стан військових через особисті звернення, власноруч підписавши книгу;
  • осучаснити та розвивати діючі бібліотеки у військових частинах.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Також ми повідомляли, що в Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових.

Читати далі

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

«Люди квасять огірки, а я — лопухи». Це сімейна гончарна майстерня на Прикарпатті, де виготовляють посуд з відбитками рослин

«Сама собі керамістка» — так називає себе Лілія з Франківщини у власному блозі в Instagram,...

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство1 тиждень тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

РЕКЛАМА: