Суспільство
У Києві з’явився патріотичний мурал «Покрови Пресвятої Богородиці» (ФОТО)
У Києві на фасаді кінотеатру «Екран» фотохудожниця Євгенія Фулен створила патріотичний мурал.
Про це художниця повідомила у фейсбуці.
Відомо, що авторка обрала стіну кінотеатру «Екран» для того, щоб прикрасити трохи занедбане приміщення, а також подякувати військовим, оскільки мурал розташований неподалік станції метро «Житомирська». Саме звідси часто прибувають до Києва та від’їздять захисники.
На малюку зображені соняшники та Покрова Пресвятої Богородиці, яка своїм покровом закриває українських захисників від куль та небезпеки. А ще – чорні лелеки, які відлітають в далечінь – душі загиблих військових.
Читайте також: «Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну
Праворуч муралу також розташована фраза: «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям слава!».
«З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю», – додала авторка.
Нагадаємо, на Київщині французький вуличний художник Крістіан Гемі, відомий як С215, намалював два портрети Дмитра Коцюбайла на псевдо «Да Вінчі».
Раніше ми повідомляли, що паризький вуличник художник створив портрет Лесі Українки на руїнах Бородянки.
Фото: Євгенії Фулен
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі