

Суспільство
У Києві з’явилась книгарня, де можна взяти книги за підпискою
У Києві з’явилась книгарня, де можна взяти книги за підпискою
У столиці на вул. Богдана Хмельницького, 68 облаштували книгарню «Тиша», де книги не продають, а видають за підпискою. Їх можна читати як у самій книгарні, так і взяти в оренду додому. Вартість підписки – 500 гривень на місяць.
Про це розповіла засновниця книгарні Лада Атаманчук-Ангел в інтерв’ю Читимо.
«Це як бібліотека, але з асортиментом від казок про Труханів острів до пригод Доктора Хто. Так-так, здебільшого ми за художню літературу, хоча не цураємось біографій Моне і Мане. Це місце, де ми пригостимо тебе чаєм і закутаємо в затишок», — розповідає Лада.
Про книгарню
У книгарні доступно близько 1500 книг різних жанрів, переважно художня література. Є видання українською, англійською, французькою та італійською мовами.
Якщо ви не знайдете тут книгу, яку хочете прочитати, можете залишити на дзеркалі в одній із кімнат книгарні наліпку з вашим побажанням.
Читайте також: У сільській бібліотеці старі запилені книжки? Це не так! Як на Одещині бібліотекарка у другому поколінні створює власні проєкти

Як виникла ідея
Ідея «книгарні за підпискою» в неї виникла завдяки роботі менеджеркою в IT-компанії.
«Для мене це здалося зручною системою: ти приходиш, підписуєшся на якийсь сервіс і потім вже не думаєш піти до іншої компанії. І це було логічно. Я вже розробляла підписку, тому мені знайомий цей формат. А потім я згадала, що є Netflix — це суперзручно, всі ним користуються», — розповіла Лада.
Як це працює
Відвідувачі можуть одночасно взяти додому лише дві книги, які їм потрібно прочитати протягом місяця і повернути в книгарню. Якщо книгу втратили або пошкодили, відвідувач повинен повідомити книгарню. Якщо книгу неможливо відновити, вона має бути замінена на аналогічний примірник.
У книгарні гостям пропонують перевзутися у домашні капці. А замість кави у книгарні пропонують відвідувачам чай, тому що кавомашина занадто гучна. Офіційне відкриття книгарні заплановане на 3 березня.
Нагадаємо, 11-річний школяр із Нікополя створює дитячі аудіокнижки та популяризує українську.
Також ми розповідали, що київський актор створив телеграм-канал із казками для дітей, які переховуються у бомбосховищах.
Фото: Читимо.
Суспільство

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.
Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».
За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».
Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.
Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США
На фестивалі учасники могли відвідати:
- дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
- заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
- малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
- йога, тактична медицина та лекції для батьків.
Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.
Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».





Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.
Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»
Суспільство

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.
Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».
«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.
Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.
Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.
Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.
Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»
Суспільство

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.
Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.
У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.
Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.
«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.
Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.
Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7