

Суспільство
У Києві висадили квіткове панно, присвячене загиблому комбату «Да Вінчі» (ФОТО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Печерському районі Києва з’явилося квіткове панно присвячене Дмитру Коцюбайло з позивним «Да Вінчі».
Про це повідомили на фейсбук-сторінці КО «Київзеленбуд».
Квіткове панно зображує Дмитра Коцюбайла – командира 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» ЗСУ. Поруч з його профілем зображений вовк.
«Для створення образу Героя ми обрали тагетес, цинерарія, агератум, ірезіне, очиток, альтернатера. Загалом висаджено майже 15 000 рослин, а також використано мармурову крихту, як тло для малюнка. Площа інсталяції – 35 кв. м», – йдеться в повідомленні.
Панно можна побачити на схилі біля метро Звіринецька.
Про «Да Вінчі»
Дмитро Іванович Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») – український доброволець, військовослужбовець, молодший лейтенант, командир 1 ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Член Проводу національно-визвольного руху «Правий сектор».
Перший доброволець, якому присвоєно звання «Герой України» прижиттєво.
Читайте також: «Ми їдемо у малі громади, аби навчати дітей». Як молодь змінює систему освіти вдалині від великих міст? Кейс «Навчай для України»
Російське вторгнення Дмитро з підрозділом зустріли на Донбасі, в лютому 2022 рота воювала поблизу Щастя на Луганщині.
7 березня 2023 року Коцюбайло загинув у боях за Бахмут. 10 березня відбулося прощання з Дмитром в Києві. Тисячі українців прощалися з Дмитром на Майдані.
Віддати останню честь прийшли президент Зеленський і вище військове керівництво України: головнокомандувач Валерій Залужний, голова розвідки Кирило Буданов, міністр оборони Олексій Резніков і бригадні генерали ЗСУ.
Дмитра було поховано на Аскольдовій Могилі.
Нагадаємо, Укрпошта створила 12 аудіолистівок, записаних голосами сучасних героїв.
Крім того, різьбяр із Закарпаття Михайло Глеба створив скульптуру Героя України Олександра Мацієвського.
Фото: facebook.com/zelenbud

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з УКУ створив онлайн-курс для ветеранів і ветеранок, який допоможе їм при поверненні до цивільного життя.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Українського ветеранського фонду.
Зазначається, що курс допоможе розібрати найчастіші проблеми, які можуть стати на заваді при поверненні до цивільного життя. Лектори приділять увагу психологічній (емоційні стани, ПТСР) та фізичній (реабілітації та протезування) адаптації.
Також учасники курсу зможуть розглянути правові аспекти отримання статусу учасника бойових дій та обов’язки держави перед ними. Важливе місце у курсі відведено економічному розвитку: планування, розвиток та створення власної справи.
Програма курсу
Курс містить 14 лекцій на теми:
- Мінно-вибухова травма
- Робота з організмом: первинна медична ланка та шлях до фізичної реабілітації
- Як працевлаштуватись в цивільному житті?
- Від вибору спеціальності до складання резюме та проходження співбесіди
- Робота зі свідомістю. Основи розуміння різних емоційних станів.
- ПТСР. Посттравматичне зростання
- Протезування, ремонт та заміна протезів
- Статус учасника бойових дій (УБД): що таке, як отримати та які права надає?
- Власний бізнес: з чого почати? Портрет ветерана-бізнесмена.
- Бізнес від реєстрації до реалізації: практична інструкція
- Можливості для бізнесу від держави та міжнародних організацій.
- Особливості фінансування з держбюджету. Фінансування Українського ветеранського фонду
- Основи проєктного менеджменту
- Основи комунікацій
Як взяти участь
Зареєструватись можна на сайті УКУ. Сам курс стартує 30 травня 2023 року.
Нагадаємо, проєкт Veteran Hub запустив освітню платформу RESEX про повернення до сексуального життя після бойових поранень.
Крім того, у Києві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових Recovery.
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український стартап гаджетів для догляду за домашніми тваринами Petcube запускає свої продукти в Україні. До цього команда вже встигла підкорити міжнародний ринок.
Про це у фейсбуці повідомив співзасновник стартапу Ярослав Ажнюк.
Українська компанія гаджетів Petcube через 11 років після запуску оголосила про початок продажів своїх продуктів в Україні. Відтепер Petcube Cam і Petcube Bites 2 Lite можна буде замовити у мережах Comfy, АЛЛО, Eldorado, Фокстрот, Stylus, ROZETKA та E-ZOO. Вони коштують 1599 та 4999 грн відповідно.
Також Ярослав Ажнюк повідомив, що цьогоріч компанія планує випустити три нові фізичні пристрої, один з яких – не камера, а абсолютно нова категорія пристроїв для Petcube.
Про Petcube
Petcube – українська компанія, що виготовляє ґаджети для власників домашніх тварин, найкращий hardware-стартап Європи 2014 року за версією The Europas. Перший продукт компанії – Petсube – це пристрій, що дозволяє через мобільний додаток дистанційно стежити, розмовляти і грати у лазерні ігри із домашнім улюбленцем.

Petcube Cam і Petcube Bites 2 Lite – це розумні камери із вбудованою годівницею, які оснащені HD-відео 1080p, двостороннім аудіо та режимом нічного бачення. Вони працюють через мобільний застосунок, де можна перемикатися між різними пристроями та ділитися доступом до камер із друзями та родиною.
Чому продажі в Україні запустили лише зараз
Ярослав Ажнюк зазначив, що перші 8 років уся увага була зайнята тим, щоб компанія не померла та зростала максимально швидко на основному ринку – США. Потім запуск в Україні відкладався 2 роки через пандемію, а потім через повномасштабне вторгнення Росії.
Нагадаємо, українці створили персонального медичного АІ-асистента для попередження хвороб на ранніх стадіях.
Крім того, український EdTech-інститут Projector запустив профорієнтаційний AI-бот для креативних та ІТ професій.
Фото: facebook.com/yaroslav.azhnyuk
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Із 3 по 7 червня під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW.
Про це ШоТам повідомили у Docudays UA.
Зазначається, що події організовує Правозахисний департамент Docudays UA спільно з командою проєкту «Архів війни», а також громадські ініціативи. Цьогоріч події об’єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги.
«Кава з правозахисника(ця)ми»
Розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми» починатимуться об 11:00. Від Центру прав людини ZMINA 3 червня дізнаєтеся, хто і як має відновлювати деокуповані території.
Представниці мережі DOCU/CLUB 4 червня розкажуть про документальні фільми, які допомагають достукатися до сердець людей. Про екологію та відбудову поговорять гості Національного екологічного центру 5 червня.
Чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих з’ясують 6 червня спікер(к)и Кампанії проти сексизму «Повага». А вже 7 червня про важливість включення людей з інвалідністю у планування відновлення України розкажуть експерт(к)и FIGHT FOR RIGHT!
«Архів війни»
Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope – «Архів війни» – вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах.
Події «Архіву війни» починатиуться о 16:00. Вже 4 червня у розмові «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів» відомі журналіст(к)и, режисер(к)и та воєнкор(к)и поділяться досвідом донесення меседжів про війну в Україні іноземній аудиторії.
Що відбувається з музейними колекціями від початку повномасштабного вторгнення можна буде дізнатися 5 червня з події «Вкрадені скарби: Як повернути награбовану Росією культурну спадщину».
Ед Вулліамі – британський журналіст, який свідчив у Міжнародному кримінальному суді по справі воєнних злочинів в колишній Югославії та Ілля Пономаренко – український журналіст, який розказує світові про війну в Україні на сторінках The Kyiv Independent, зустрінуться 6 червня у діалозі «Сторітелінг на війні: чи можуть журналісти допомогти у звершенні правосуддя?».
У розмові «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?», яка відбудеться 7 червня йтиметься про суть поняття геноцид та довгострокові наслідки визнання та доведення дій Росії проти українців геноцидом.
RIGHTS NOW!
В основній програмі говоритимуть про майбутній розвиток нашої країни, а також про те, що допомагає нам переживати війну. Майже всі події починатимуться о 18:30.
Відкриватиме основну програму 3 червня дві дискусії: «Шлях відновлення. Хто і як творитиме нову Україну?», де йтиметься про 7 принципів декларації Лугано, яку Україна та міжнародні партнери ухвалили в 2022 році у Швейцарії та «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію», де можна дізнатися, як зробити ефективною взаємодію з державою, аби наші військові відчували свою цінність.
Про допомогу дітям у подоланні стресу від війни говоритимуть 4 червня у події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям». У розмові «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну» 5 червня поговорять про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості. Програму RIGHTS NOW! 7 червня завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Разом із освітнім проєктом Stem is Fem розберемо, в який спосіб кожен/кожна із нас може впливати на процес відбудови.
Де дивитися
Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід на події вільний. Розклад подій можна переглянути на сайті фестивалю.
Нагадаємо, одинадцять українських кінопроєктів отримають фінансову підтримку у розмірі 523 тисяч євро від Європейського фонду солідарності для українського кіно.
Крім того, у відкритому доступі онлайн з’явився документальний фільм про українську весільною традицією «Весільний спадок».
Фото: надане ШоТам