

Суспільство
У Києві влаштують першу в Україні вечірку на станції сортування
«Україна без сміття» разом із проєктом SVYST влаштують першу в Україні вечірку на станції сортування.
Про це ШоТам повідомили організатори.
Тусовка SVYST NO WASTE відбудеться у суботу, 24 липня. Організатори хочуть довести, що екобезпечні вечірки цілком можливі і мають стати новим трендом.
Чому це важливо?
За офіційними даними понад 10 млн тонн сміття щороку опиняється на наших сміттєзвалищах. Так Україна потрапила в десяку держав із найбільшим обсягом сміття на одну людину.
Вечірка, яку УБС влаштовує спільно з проєктом SVYST — оригінальний спосіб нагадати про важливість відповідального споживання й сортування.
За словами організаторів, винятковість цієї вечірки — не тільки у виборі локації. Гостям пропонуватимуть сортувати свої відходи безпосередньо на івенті.
Кожен охочий може принести свій пакет із міксом відходів, скориставшися платною послугою «Досортування», — УБС-команда все посортує сама.
Читайте також: «Індекс допомагає молоді бути почутою». Як завдяки опитуванню змінюються українські міста
Також головний chill-партнер вечірки — Jägermeister — подарує першим 250 гостям вечірки спеціальні багаторазові металеві шоти на ланцюжку, щоб можна було смакувати напоями, зовсім не утворюючи пластикових чи паперових відходів.
У лайнапі вечірки — діджеї SVYST: DJ IAN, MAAT, IGOR ZADOROZHNYI, PAAT.
Хлопці об’єдналися в 2021 році, щоб влаштовувати вечірки з соціальною місією і так формувати нову культуру нічного дозвілля. Свою першу вечірку вони зробили в Харкові, щоб допомогти найстарішому клубові України. Тоді завдяки івенту їм вдалося зібрати для нього 25 000 грн.
Як взяти участь у вечірці?
Вечірка SVYST NO WASTE стартує о 18:00 і триватиме до 2:00.
Вікові обмеження: 18+
Квитки вже у продажу: «ранні пташки» — 250 грн, повний — 300 грн.
Відсоток із продажу квитків спрямують на покращення роботи сортувальної станції.
«Такі колаборації цілком відповідають духу УБС: змінювати думку про сміття як щось брудне й неприємне. Вечірка із соціальною основою — це ідеальний варіант, коли можна тусити і одночасно підтримувати важливі ініціативи», — Євгенія Аратовська, голова УБС.
Про організаторів
Україна Без Сміття — соціальний проєкт, що популяризує роздільний збір відходів серед українців і створює системні можливості для сортування. Першими в Україні відкрили громадську станцію сортування No Waste Recycling Station.
Читайте також: Збережемо довкілля: у Києві паперові квитки у громадському транспорті остаточно зникнуть з 14 липня
SVYST — проєкт, заснований діджеями та музикантами, що організовують вечірки із соціальною місією.
Нагадаємо, у Франківську запрацювала майстерня з переробки пластмаси EcoREactive.
Також першу відкриту екскурсію провели на станції заготівлі вторсировини в Ужгороді.
Як ми повідомляли раніше, на Луганщині стартувала екологічна експедиція «Зелений щит».
Усі фото: biggggidea.com.
Головне фото: hromadske.ua.
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

Фандрейзингова платформа UNITED24 та фінтех-компанія Activitis розіграли прапор України із підписами захисниць Маріуполя та астронавта NASA. Завдяки ініціативі українські медики отримають 23 549 доларів.
Про це повідомили в UNITED24.
Свої підписи на прапорі залишили звільнені з полону військовослужбовиці «Нава» й «Герда», а також амбасадор UNITED24 й астронавт Скотт Келлі. У грудні 2024 року вони вирушили в Антарктику. Там група розгорнула український прапор, а Скотт його підписав.
На знак подяки за фінансування поїздки «Нава» й «Герда» передали прапор компанії Activitis, на яких залишили і свої підписи.
Для того, аби отримати цей прапор, благодійники мали задонатити від 12 доларів на напрям «Медична допомога».
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.
Про це повідомили у Lviv Travel.
Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.
«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
Мапу можна переглянути за посиланням.
Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт Lviv Travel