Суспільство
У Києві відкрили сучасний бібліотечний хаб (ФОТО)
У київському навчально-виховному комплексі № 240 «Соціум» на Оболоні (проспект Героїв Сталінграда, 39Г) відкрили сучасний бібліотечний хаб у межах реалізації проєктів Громадського бюджету.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Зазначається, що за 5 років у галузі освіти реалізовано 802 проєкти Громадського бюджету на загальну суму 364 млн грн. Тільки минулого року серед освітніх установ-переможців було 192 проєкти. Один із них – це навчально-виховний комплекс № 240 «Соціум», у якому сьогодні відкрито сучасний бібліотечний хаб.
Загалом у цій школі за три роки реалізовано проєктів Громадського бюджету на загальну суму 7,8 млн грн: окрім бібліотечного хабу у 2021-му, в минулі роки відремонтовано та переобладнано шкільну їдальню, кабінет інформатики, закуплено сучасне обладнання для актової зали.
Читайте також: Як волонтери у Полтаві облаштовують аналог знаменитої бібліотеки Oodi (ВІДЕО)
Відомо, що громадський бюджет дає можливість шкільним колективам за підтримки громади втілити свої ідеї. Уже є низка громадських спільнот, об’єднаних освітянами, які щорічно виграють та успішно реалізують свої проєкти. Найбільш активні – освітянські громади Дарницького, Дніпровського та Оболонського районів.
Громадський бюджет – один із інструментів місцевої демократії, який столиця впровадила 5 років тому.
Нагадаємо, в Україні запустили проєкт BOOKMINT`s для популяризації читання.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі