Суспільство
У Києві відкрили соціальні квартири для дітей-сиріт (ФОТО)
У Києві облаштували соціальні квартири для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Житло створили на базі Центру соціальної підтримки дітей та сім’ї в Дніпровському районі Києва, повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Чому це важливо?
Як розповіли в КМДА, через відсутність у сиріт житла у віці від 18 до 23 років, вони виявляються не готовими до самостійного життя. Цей Центр надаватиме послуги підтриманого проживання і пропонує дітям належні умови проживання до їхнього забезпечення постійним житлом.
Тут створили 6 соціальних квартир, у яких зможуть проживати до 36 дітей. Квартири облаштовані необхідними меблями та побутовою технікою, є місця для навчання та відпочинку дітей, а працівники Центру супроводжуватимуть їх в усіх питаннях.
Граничний термін перебування в соціальних квартирах становить півтора року. Цього часу достатньо, аби дитина навчилася самостійному проживанню, без підтримки інших осіб у побутових питаннях.
Читайте також: У Хмельницькому відкрили тимчасовий притулок для людей у скруті (ФОТО)
Які послуги надають?
Згідно з нормативними документами, у соціальній квартирі надаватимуть такі соціальні послуги:
- соціальна адаптація;
- соціальна інтеграція та реінтеграція в суспільство;
- соціальна реабілітація;
- екстрене втручання в ситуацію;
- соціальний супровід під час працевлаштування та на робочому місці;
- соціальна профілактика;
- розвиток та підтримку навичок самостійного проживання;
- допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їхнього розв’язання, залучення до самостійного активного вирішення власної складної життєвої ситуації;
- формування та підтримку соціальних умінь та навичок;
- підготовку до сімейного життя, усвідомленого та відповідального батьківства;
- профілактику зловживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин, пропагування здорового способу життя;
- забезпечення підтримки та зміцнення тривалих зв’язків із біологічними родинами.
Нагадаємо, в Івано-Франківську благодійники купили будинок для одиноких матусь.
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі