Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Києві відкрили другий у світі центр глобальних урядових технологій: для чого він призначений

Опубліковано

У Києві відкрили другий у світі центр глобальних урядових технологій. Україна продовжує активно впроваджувати новітні цифрові технології в усі сфери життя. А також поступово стає глобальним лідером цифрової трансформації урядів і держав.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Центр займатиметься цифровою трансформацією Уряду, розвитком електронного врядування та цифрових навичок. Він стане частиною мережі Центрів четвертої промислової революції Всесвітнього економічного форуму (C4IR).

«Центр в Україні сприятиме нашим глобальним зусиллям, спрямованим на розкриття значного потенціалу цифрових технологій для покращення державних послуг та створення нових можливостей. Центр стане каталізатором співпраці між державним і приватним секторами, що сприятиме розвитку цифрових технологій та інновацій у такий критичний для України і Європи час», — наголосив Мірек Душек.

Центр у Києві об’єднає представників з різних сфер, зокрема уряду, бізнесу, громадськості, академічних кіл, для обговорення та співпраці щодо цифрових реформ.

Читайте також: Дія запустила бета-тест шлюбу онлайн

Зі свого боку, Україна ділитиметься найкращими govtech-практиками та цифровим досвідом.

«Ми зосередимося на найкращих практиках цифрової трансформації та інновацій в Україні. Також спільно розроблятимемо проєкти та поширюватимемо знання у сфері освіти для цифрової трансформації державної служби, адже прагнемо зробити внесок у зміцнення ком’юніті цифрових міністрів та лідерів по всьому світу», — додала Валерія Іонан.

Адмініструватиме Центр та забезпечуватиме його ефективну роботу Фонд Східна Європа. Перший Центр глобальних урядових технологій уже функціонує в Берліні (Німеччина).

«Відкриття Центру глобальних урядових технологій у Києві, роботу якого забезпечуватиме Фонд Східна Європа, підтверджує статус України як глобального лідера з інноваційних цифрових рішень, готового ділитися своїми найкращими govtech-практиками та досвідом з усім світом», — зазначив Віктор Лях.

Також новий Центр братиме участь у діяльності Всесвітнього економічного форуму, долучиться до платформ та спільноти 4IR Форуму. Це дасть змогу українським стартапам та інноваторам обмінюватися досвідом з іноземними партнерами й прискорювати цифрові реформи в Україні.

Нагадаємо, Google продовжив підтримку українських стартапів на суму від $100 тисяч.

Фото: NEWS

Технології

У Чернівцях впроваджують безготівкову оплату проїзду в маршрутках

Опубліковано

Шість маршрутів приватних перевізників у Чернівцях тепер обладнані валідаторами для безготівкової оплати. Пасажири можуть розраховуватись банківською карткою чи транспортною карткою «Громадська».

Про це повідомили у міському департаменті транспорту.

Система вже працює на маршрутах №19, №10, №10А, №9А та №39. З 20 січня нововведення запровадять і на маршруті №3.

«Ми прагнемо зробити громадський транспорт сучасним і зручним. Безготівкова оплата — це ще один крок до європейських стандартів», — зазначають у департаменті.

Читати також: У Чернівцях створюють унікальні вуличні меблі з елементами букових мотивів

Пільгові транспортні картки можна буде валідувати з березня. Це дозволить пільговикам користуватись послугами транспорту так само зручно, як і решті пасажирів.

Нагадаємо, що Чернівці отримають новий комунальний транспорт: що саме.

Фото: Департамент транспорту та окремих питань комунального господарства.

Читати далі

Технології

У Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби

Опубліковано

Автомобільна діагностика, вітражне мистецтво та цифровий друк — у трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили хаби, які відповідають найновішим стандартам. Завдяки державним, місцевим та власним коштам навчальні простори обладнали сучасною технікою, що відкриває молоді шлях до якісної освіти й практики.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Автомобільний хаб

Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва стало першим, де відкрили оновлений навчальний центр. Тут навчається 200 майбутніх автомобілістів. У новому хабі студенти опановуватимуть повний цикл комп’ютерної діагностики та ремонту автівок.

Крім навчання, хаб надаватиме платні послуги власникам авто, заробляючи кошти для розвитку училища.

Унікальний вітражний хаб

Львівський професійний коледж прикладного мистецтва і дизайну створив навчальний центр для майбутніх майстрів вітражу — єдиний у закладах профтехосвіти України.

«Маємо не просто вітражний цех, а повноцінний навчальний центр з усім необхідним обладнанням, щоб учні могли працювати над масштабними проєктами для храмів чи будівель», — розповідає Надія Обнявка, директорка коледжу.

У закладі також акцентують на реставрації історичних пам’яток, що важливо для збереження спадщини Львова.

Читати також: Фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік

Центр цифрового друку

Львівський професійний коледж поліграфії та сфери обслуговування отримав найсучасніше обладнання для друку. Відтепер студенти працюватимуть із папером, керамікою, текстилем і навіть широкоформатними принтерами.

Інвестиції в майбутнє

Загальна вартість проєкту — понад 17 млн грн. Додатково Норвезька рада у справах біженців надала 1,45 млн грн на обладнання для трьох хабів.

Нагадаємо, що у Львові відновили історичну сецесійну браму (ФОТО).

Фото: Романа Балука для Львівської міської ради.

Читати далі

Технології

Україна планує інтегрувати ППО у систему NASAMS

Опубліковано

Українські засоби протиповітряної оборони можуть стати частиною передової системи NASAMS, що значно підвищить ефективність захисту неба.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що тривають переговори про інтеграції українських ППО у систему NASAMS. Це рішення дозволить посилити координацію між українськими та міжнародними засобами протиповітряного захисту.

Переговори

Для обговорення деталей міністр провів зустріч із виконавчим директором норвезької компанії Kongsberg Gruppen ASA та президентом Kongsberg Defence & Aerospace. Саме ця компанія разом з американською Raytheon Technologies розробляє систему NASAMS, яка вже постачається Україні в межах міжнародної військової допомоги.

Що таке NASAMS

NASAMS — це зенітно-ракетний комплекс середньої дальності, здатний забезпечувати надійний захист від повітряних атак. Його головна перевага — використання ракет AIM-120 AMRAAM, які знищують цілі на відстані до 40 км.

Читати також: У «Армія+» додали нові рапорти на приймання та здавання посади

Новітні моделі NASAMS також оснащуються ракетами ближнього радіуса дії AIM-9X і AMRAAM-ER, що значно розширює його бойові можливості. Завдяки інтеграції з українськими ППО ця система отримає ще більше функціональних переваг.

Чому це важливо

Інтеграція українських засобів ППО з NASAMS дозволить:

  • посилити захист критичної інфраструктури;
  • підвищити оперативну координацію між союзницькими системами;
  • забезпечити швидшу та точнішу реакцію на повітряні загрози.

Нагадаємо, що Brave1 збільшить удвічі фінансування оборонних технологій у 2025 році.

Фото: Kongsberg Defence & Aerospace.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство2 тижні тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство3 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...