Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Марчук чи Далі? Спробуй відрізнити картини сучасних українських митців від класиків живопису (ТЕСТ)

Опубліковано

Роботи сучасних українських авторів продаються за неймовірні суми та користуються неабиякою популярністю за кордоном. Та чи знають про наших митців самі українці? У новому тесті ШоТам пропонує відрізнити картини класиків світового живопису від робіт сучасних українських художників.

Правильно! Неправильно!

Це картина «Степ» українського художника Анатолія Криволапа. Його вважають одним із найбільш успішних митців сучасної України. А ще Криволап – один із найдорожчих українських художників. Його роботу «Кінь. Вечір» продали за $186 000. Середній «цінник» на картини Криволапа сягає $70 000. А ось картину «Степ» у травні 2011 року придбали за $98 500.

Правильно! Неправильно!

Це одна з робіт із циклу «Кольорові прелюдії» генія сучасного українського живопису Івана Марчука. У 2007 році він став єдиним українцем, який потрапив до британського списку «100 геніїв сучасності». А ще Марчук є засновником кількох стилів сучасного мистецтва. Один із них – «пльонтанізм». Назва жартівлива та належить самому Марчуку (походить від слова «пльонтати», тобто плести). Художника часто називають патріархом вітчизняного авангарду. За своє життя Іван Марчук вже встиг створити приблизно 5 000 робіт та відкрити понад 200 виставок.

Правильно! Неправильно!

І це також картина українського митця! Нікіта Кадан – автор численних скульптур, інсталяцій, живописних та графічних робіт. Митець регулярно бере участь у групових виставках, а в 2015 році представляв Україну на Венеційській бієнале – одній із провідних виставок сучасного мистецтва. У своїх картинах Кадан реагує на соціально-політичні дискусії в Україні, фіксує зміни в Україні та її мешканцях. На фото – картина «Крестьянин» (рос.). Це частина серії робіт за мотивами фотографій.

Правильно! Неправильно!

Це «200 однодоларових купюр» американського митця українського походження Енді Воргола. Його вважають одним із засновників поп-арту та культовою постаттю в історії мистецтва. За легендою, робота над цим колажем почалася після того, як митцю порадили «намалювати те, що він любить найбільше». Після цього Воргол одразу почав роботу над картиною.

Правильно! Неправильно!

Ну, тут зовсім просто. Це фрагмент роботи «Родіна Мать зве убивать» сучасного українського художника Івана Семесюка. У ній митець зібрав численні символи так званого «русского мира». Художник працює в унікальному стилі «жлоб-арту», тому його роботи доволі просто відрізнити з-поміж інших. Крім того, Семесюк – лідер гурту «Пирятин» та письменник. Тож радимо познайомитися не лише з картинами митця.

Правильно! Неправильно!

Олег Тістол – один із найбільш успішних українських митців. Його роботи неодноразово представлялися на провідних світових бієнале та аукціонах Bonhams, Christie's, Phillips, Sotheby's. Тістол став одним із лідерів «Української нової хвилі». У 2011 році його картину «Море» оцінили у $28 750, а роботу «Розмальовка» придбали за понад $53 000. На фото – картина з циклу «Гори», створена в 1991 році.

Правильно! Неправильно!

Так-так, це австрійський художник Густав Клімт і його «Дерево життя». Напевно, стиль Клімта впізнати доволі просто, але оминути цього митця ми просто не могли.

Правильно! Неправильно!

Це фрагмент картини «Початок» сучасного українського митця Валентина Метика. Персонажі його робіт мають лише рот та вуха, оскільки художник прагне зобразити «мертву расу» – споживачів, які просто поширюють інформацію, але не бачать нічого довкола себе.

Правильно! Неправильно!

На фото – «Русалки» сучасної української художниці Олі Чикало. У 2014 році вона закінчила Донецьке художнє училище. Згодом переїхала до Києва, де здобула ступінь бакалавра в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Правильно! Неправильно!

Це картина «Після зливи» української художниці-монументалістки Ельміри Шемседінової. Живописиця народилася 1989 року в Києві, закінчила Національну Академію образотворчих мистецтв і архітектури. Перші виставку відбулися ще в 2009 році. Членкиня Національної спілки художників, учасниця низки резиденцій та арт-симпозіумів сучасного мистецтва.

Правильно! Неправильно!

Це «Юність» Сальвадора Далі – класика світового живописа та одного з найяскравіших представників сюрреалізму.

Правильно! Неправильно!

«Стосунки» – одна з робіт київської художниці Тетяни Митальникової. У своїх картинах вона говорить про суб'єкт і об'єкт, про цілісність в світі і його деструктурізацію, духовне і фізичне, поняття «істини» в сучасному світі. Крім того, Тетяна працює художником-постановником в театрі й кіно, а також викладає в дитячій театрально-художній студії.

Чи зможеш ти відрізнити картини сучасних українських митців від класиків світового живопису? (ТЕСТ)
Йой, схоже, цей тест виявився доволі складним. Це й не дивно, адже сучасні українські художники створюють неймовірні картини! Ними захоплюються на міжнародних виставках та купують за неймовірні суми. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Непоганий результат! Схоже, ви знайомі із багатьма сучасними українськими митцями, утім деякі роботи все ж викликали питання. Поділіться цим тестом із друзями, аби зробити наших митців відомими не лише за кордоном!
Вау! Здається, ви знаєте майже все про сучасних українських художників. Чудовий результат! Поділіться цим тестом із друзями, можливо, хтось зможе повторити ваш результат.

Поділіться своїми результатами:

Аби підтримати митців, варто відвідати виставку чи придбати картину. Аби підтримати ШоТам, достатньо одного донату.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі