

Суспільство
У Києві створюють мапу дружніх до велосипедистів закладів
Асоціація велосипедистів Києва розробила сертифікаційну програму для закладів Києва, які дружні до людей з велосипедами, Bike Friendly Company. Подати заявку на сертифікацію можуть кафе, музеї, галереї, магазини, торгові центри, готелі, бізнес-центри, окремі компанії.
Читайте також: Біля станцій метро у Києві встановлять велопарковки
Розробники сподіваються, що завдяки мапі Bike Friendly Company велосипедисти у Києві зможуть знайти велодружні заклади, бізнес отримає потік клієнтів, які люблять активний відпочинок, велотуристи зможуть краще пізнавати місто.

Як зробити заклад Bike friendly?
Заклад має містити зручності для велосипедистів:
- зробіть велопарковку
- тримайте там набір інструментів для швидкого полагодження велосипеда
- тимчасову стоянку, прання та сушку одягу
- розмістіть зручні матеріали – карти міста, контакти велосервісів тощо
- проявіть ініціативу – будь-які додаткові зручності вітатимуться
- заповнивніть заявку на сайті програми;
- узгодьте з координатором час велоаудиту, надайте фотографію вашої велопарковки та коротку інформацію про заклад, розклад роботи;
- отримайте сертифікат.
Навіщо це Києву?
Навесні минулого року на основних перехрестях Києва нарахували 3089 велосипедистів у будній день, що на 40% більше, ніж за рік до того. За планами столичної мерії, незабаром Київ планує побудувати сім магістральних веломаршрутів.
Читайте також: У Києві з’явиться 7 нових веломаршрутів
Це призведе до подальшого зростання кількості велосипедів у місті. Поки велосипедистам нелегко знайти заклади, де бодай встановлені велопарковки, тож система маркування таких закладів логотипами Bike Friendly Company допоможе цільовій аудиторії ваших закладів легше знайти вас.
Що варто знати про Bike Friendly Company?
Кампанії Bike friendly вже давно діють у розвинутих країнах. Майже кожне велосипедне місто Європи та Америки має свій особливий логотип Bike Friendly, який вказує мешканцям та гостям міста, що цей заклад варто обрати, якщо ви рухаєтеся велосипедом.
Це приваблює туди нових клієнтів та в цілому представляє заклад як прогресивну і дружню локацію. Наприклад, за даними американського сайту Bikes Welcome, на вулицях, де присутня інфраструктура для велосипедів, спостерігається збільшення продажів у магазинах та кафе.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини