До Дня художника України, який відзначають 13 жовтня, у Києві стартував масштабний мистецький проєкт. На ньому представили сучасне українське образотворче мистецтво у багатьох напрямках та стилях.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Експозиція виставки
Експозиція складається з двох частин: перша — роботи членів Національної спілки художників України з усіх регіонів країни, серед яких Микола Кутняхов, Костянтин Чернявський, Марія Полякова, Віктор Ковтун, Любов Миленька та інші.
Друга частина виставки — картини претендентів на вступ до Спілки, таких як Сергій Григор’єв і Юлія Новицька.
«В експозиції представлені різноманітні твори: від абстрактних до класичних полотен, а також скульптура та графіка, однак переважає традиційне мистецтво, що є характерним для класичної школи представників НСХУ.Цікавим аспектом виставки є поєднання робіт на військову тематику з тими, що демонструють красу природи, відволікаючи від важких емоцій війни. Це має особливе значення в нинішній час», — написали в пресслужбі.
Директор Дирекції виставок НСХУ Ігор Волощук назвав захід «мистецькою релаксацією», яка нині має попит серед українців.
«Попри сумніви щодо доцільності проведення таких заходів в умовах постійних тривог, ракетних атак та обстрілів, ми прийняли це рішення, і не пошкодували», — сказав він.
Фото: МКСК
Голова Київської організації НСХУ Микола Кутняхов зауважив, що в умовах війни такі заходи стають проявом громадянської позиції митців. Художники продовжують творити яскраві роботи, які не тільки підтримують моральний дух громадян, а й об’єднують націю.
Виставка триватиме до 27 жовтня в Центральному будинку художника.
Нагадаємо, що три громади встановили новий національний рекорд за кількістю прочитаних книг.
Садибу Лапинської побудували на початку ХХ століття, вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. Концепцію її реставрації схвалила Консультаційна рада при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Про це повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА.
Про садибу Лапинської
Дім розташований у Шевченківському районі Києва біля історичної місцевості Афанасіївський Яр за адресою вулиця Олеся Гончара, 60.
Садибу створили з неоготичними рисами. Коли цей будинок збудували, він був найвищою спорудою Києва.
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДАФото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
«Активісти та мешканці неодноразово звертали увагу на необхідність її збереження, і ми раді повідомити, що роботи з реставрації розпочнуться вже незабаром. Дякуємо всім, хто долучився до збереження культурної спадщини нашого міста», — написали в КМДА.
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
Першим етапом стане ремонт фасаду, щоб відновити первісний вигляд цієї унікальної архітектурної споруди.
Нагадаємо, що у Києві завершується масштабна реконструкція McDonald’s біля вокзалу (ФОТО).
Фото: Департамент охорони культурної спадщини КМДА
У Броварах після теоретичних занять для ветеранів організували перше практичне заняття із зануренням з аквалангом.
Про це повідомили у Київській обласній військові адміністрації.
Перше заняття з пірнанням
«Це був перший досвід використання акваланга для ветеранів. Учасники мали можливість не лише випробувати нові навички, а й знайти емоційний відпочинок та позитивні враження в спільному процесі навчання», — написали в КОВА.
Група, яка вперше занурилася у воду, складається з восьми учасників. Під час теоретичних занять вони ознайомлювалися з правилами пірнання та екіпіруванням.
Благодійну колекцію «Об наші залізні бетон кришиться» Укрзалізниця випустила разом із центром реабілітації Superhumans. Усі кошти підуть на підтримку військових-залізничників, які отримали важкі поранення.
100% коштів від продажу речей підуть на протезування ветеранів-залізничників. З нової колекції можна купити:
футболки;
худі;
шкарпетки;
шопери;
наліпки;
патчі;
листівки.
Мерч можна придбати на вокзалах Києва та Львова у «Залізній крамниці», а також онлайн у магазині Superhumans.
Головна фраза колекції
«Фраза “Об наші залізні бетон кришиться” народилася після того, як на станції в Лимані після обстрілу бетонний міст упав на вагон, що витримав навантаження й залишився неушкодженим. Харківський митець Гамлет Зіньківський написав ці слова на вагоні, й вони стали символом міцності залізничників та всіх українців. Вислів ліг в основу дропу, де кожен обере своє особливе значення», — написали в УЗ.
У компанії зазначають, що серед 13 тисяч працівників, які пішли у військо, 2217 воїнів повернулися додому. Із них багатьом необхідна реабілітація та протезування.
Нагадаємо, що Сеул допомагатиме Київщині розвивати транспортну інфраструктуру: деталі співпраці.
Коментарі