Суспільство
У Києві розпочали ревіталізацію річки Почайна (ФОТО)
19 січня у Києві біля річки Почайна, де стартували роботи із ревіталізації ріки та створення парку «Почайна», освятили воду та майбутню споруду «Хрещальна купель».
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Громадські активісти називають річку першим великим елементом майбутнього історичного парку. У 2022 році міські служби продовжать ревіталізацію річки, розпочату минулого року.
Наголошується, що саме громадські активісти ініціювали проект, враховуючи легендарність річки та її історичну вагу. Історична місцевість пов’язана із українським Йорданом – легендарною річкою Почайна (друга назва – Йорданська), що представлена каскадом озер та малою річкою.
Проєкт поділили на два послідовні етапи – ревіталізацію самої водойми, а після – створення парку з урахуванням території навколо. На ділянці відкритого русла річки Почайна, протяжністю 300 метрів, та шлюзу КП «Плесо» вже демонтували старі залізобетонні лотки, встановили плити на дно річки, саме русло було розширене майже удвічі, розпочали демонтаж шлюзу і встановлення паль для майбутньої споруди.
Також сьогодні на місці майбутньої споруди «Хрещальна купель» заклали металеву капсулу, всередині якої знаходиться лист із історією літописної річки.
Про річку
Хрещатик — струмок (мала річка) у Києві, що тече Хрещатицькою долиною, права притока річки Клов. Довжина близько 1,4 км.Назва походить від Хрещатого яру, що в свою чергу здобув назву від бічних ярів, що «перехрещувалися».
Починається неподалік Європейської площі, з ряду джерел, далі протікає улоговиною Хрещатика та на Бесарабській площі впадає у Клов. На Хрещатицькій площі існувала невелика водойма. Також водойма — Бесарабський басейн — існувала на однойменній площі.
Читайте також: «Просто доклади зусиль». П’ять винаходів українських підлітків, якими захоплюється світ
На сучасному Майдані Незалежності приймає 5 правих приток, найбільші з яких протікають під Софіївською та Михайлівською вулицями, а інші — під вулицями Малою Житомирською, Грінченка та провулком Шевченка. Біля перехрестя з вулицею Богдана Хмельницького приймає притоку Луга. Майже перед впадінням у Клов Хрещатик приймає свою ліву притоку Кловиця.
Ще 1840 року Хрещатик одним з перших річок міста був взятий у колектор на всій протяжності. Київ не раз потерпав через річку Хрещатик, особливо під час злив. Із сусідніх пагорбів струмок наповнювався водою, виходив з берегів і підтоплюючи будинки. Щоб вирішити проблему, річку вирішили закувати у колектор. Будівництво його розпочалося взимку 1888 року. Русло Хрещатика вирівняли і сховали у величезну цегельну трубу, засипавши зверху землею.
Нагадаємо, дизайнери показали, як міг би виглядати Київ із річкою Хрещатик.
Як ми повідомляли раніше, історичну річку Почайна в Києві почали звільняти з бетону.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Про що фільм?
Що кажуть глядачі?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі