Суспільство
У Києві почали приймати на утилізацію старий одяг
Громадська організація “Україна без сміття” розпочинає прийом одягу на утилізацію високотемпературним спалюванням. Про це повідомляється на сайті організації.
“Розпочинаємо прийом одягу на утилізацію високотемпературним спалюванням. Відразу важливо: ця акція буде діяти НЕ на постійній основі, одяг прийматимемо в ПЕРШІ ВИХІДНІ КОЖНОГО МІСЯЦЯ”, – йдеться у повідомленні.
Вперше збирати одяг та взуття на високотемпературне спалювання будуть цими вихідними 29 лютого.
Де і коли прийматимуть
Станція NoWasteRecyclingStation на вул. Саперно-Слобідська, 25
Прийом відбуватиметься безпосередньо на рампі перед входом на станцію.
29 лютого — 1 березня, з 10:00 до 15:00
Читайте також: На Вінниччині перероблятимуть старий одяг на килимки
Що саме і як приймають
Приймають старий одяг та взуття. Може бути у геть не придатному стані, але обов’язково лише ЧИСТІ речі.
Металеві деталі, декор можна НЕ відділяти, якщо вони незначні та є частиною одягу (наприклад, замки, гудзики тощо).
Консультанти допоможуть вам пересипати все у наші пакети та перевірять вміст (для того, щоб переконатися, що там дійсно чисті речі і немає заборонених предметів).
Окремо на повторне використання в цей день прийматимуть:
- Шкарпетки у хорошому стані для безпритульних людей, передадуть їхній організації «Молодь за мир». Шкарпетки мають бути чисті, парні, цілі і лише для дорослих (не менші 36 розміру).
- Джинси для upcycling проекту «Клаптик фешн». З них потім зроблять новий одяг.
ВАЖЛИВО: підходять джинси без стрейчу, лосіни/легінси/стрейчеві джинси приносити НЕ потрібно.
Читайте також: “Україна без сміття” приймає пластик на переробку поштою
Скільки коштує послуга
Послуга платна, оскільки включає в себе роботу по прийому, досортуванню, логістиці та відповідальній утилізації високотемпературним спаленням на підприємстві Тарком, що також коштує грошей.
Під час прийому одягу консультанти допоможуть вам перекласти його у відповідного розміру пакет, щоб визначити його вартість (в залежності від об’єму пакету буде відповідна ціна):
Пакет 120 л — 250 грн
Пакет 60 л — 125 грн
Пакет 20 л — 50 грн
Додатково оплачувати пакет не потрібно.
Де буде утилізуватись одяг?
Після перемовин з прямим утилізатором домовились про те, щоб приймати на високотемпературну утилізацію і текстиль. Партнером став завод «Тарком», який займається утилізацією неліквідного пластику, а тепер також буде забирати на утилізацію одяг і взуття.
Детально про співпрацю і технології заводу писали ось тут.
Варто знати
Треба приносити той одяг, який вже ніяк не можна передати комусь. Пам’ятайте, що в хорошому стані одяг приймає магазин «Ласка», організація «Червоний Хрест України». Детальніше про те, куди віддати старі речі у хорошому стані писали недавно тут.
Те, що в трохи гіршому стані, можете передати у притулки для тварин. Особливо цінними для таких притулків є простирадла і ковдри. А на утилізацію принесіть вже те, що точно нікому не стане в нагоді.
Послуга високотемпературного спалювання передбачена лише для тих речей і взуття, яке вже точно не підлягає носінню і робиться для того, щоб уникнути потрапляння таких відходів (які часто містять пластик у вигляді синтетичних тканин) на звалища.
Що відомо про “Україну без сміття”?
Свою волонтерську діяльність екологічна ініціатива “Україна без сміття” розпочала у 2015 році. Наприкінці того ж року вона перетворилася на однойменну громадську організацію. З часу заснування організація ініціювала ряд проєктів та ініціатив, спрямованих на впровадження культури сортування побутових відходів чи їх утилізації.
“Україна без сміття” також активно поширює культуру “No Waste”, що передбачає сортування упаковки, компостування органіки, утилізацію небезпечних відходів і високотемпературне спалювання неліквідного сміттєвого залишка.
Окрім громадських станцій сортування NO WASTE recycling station, вони мають соціальну крамницю еко-товарів NO WASTE shop, товари якої націлені на скорочення споживання пластику.Нагадаємо, що “Україна без сміття” прийматиме диски та платівки на переробку, щоб у подальшому вони перетворювались на прикраси.
Коментарі