Суспільство
У Києві побудують перший в Україні перехоплювальний велопаркінг. Що це таке
Glovo планує побудувати у Києві перший в Україні пересадний вузол для велотранспорту біля станції метро «Почайна». Компанія інвестує в проєкт 5 млн грн.
Про це пише Forbes.
Для реалізації цього проєкту Glovo і Київська міська рада підписали меморандум. Це дозволить втілювати проєкти й в інших напрямах – соціальні доставки, підтримка малого та середнього бізнесу та розвиток інфраструктури міста.
Наймасштабнішим проєктом в Києві в межах довгострокової програми сталого розвитку для міст Glovo Acts стане створення першого в Україні пересадного вузла для велотранспорту. У киян буде можливість залишати свої велосипеди на охоронному громадському паркінгу.
Велопарковку планують побудувати на перетині проспекту Оболонського з проспектом Степана Бандери поблизу ст. м. «Почайна» в Оболонському районі. Це місце обрали через наявність велосмуг та можливості безпечно дістатись його велосипедом згідно з Правилами дорожнього руху. Рішення приймали спільно з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА та ГО «Асоціація велосипедистів Києва» – U-Cycle.
Читайте також: Київ – це наш Карфаген, який ми не маємо права знищити
«Враховуючи специфіку нашої компанії, нам важливо, щоб велоструктура розвивалась. Ми сподіваємось, що цей проєкт стане одним із багатьох, які покращать життя у місті», – зазначає гендиректорка Glovo в Україні Марина Павлюк.
Що таке перехоплювальний велопаркінг
Перехоплювальні паркінги – це авто- та велостоянки, збудовані, зазвичай, на в’їздах до міста та з’єднані з маршрутами громадського транспорту. На них жителі приміської зони можуть залишити свої транспортні засоби та пересісти в автобус, трамвай, метро, щоб їхати в центр міста. Автомобіль чи ровер зберігається на стоянці протягом дня і забирається власником на зворотному шляху.
Довідка
Сервіс доставки Glovo заснований в 2015 році в іспанській Барселоні. Зараз в компанії працює 5000 людей у 25 країнах, український офіс – 240 співробітників. Власник Glovo – німецький Delivery Hero, якому належить 94% акцій, формально угода з поглинання завершилася в липні 2022 року.
Середній місячний дохід київського кур’єра Glovo в грудні 2022-го – 25 000–30 000 грн, за умови якщо здійснювати доставки впродовж восьми годин на день. Рік тому цифри були скромнішими – 16 000–18 000 грн, але для компенсації інфляції компанія з червня збільшила бонусну ставку.
Нагадаємо, водонапірна вежа біля Голосіївського лісу стала об’єктом культурної спадщини Києва. Раніше ділянку, де розташована вежа, хотіли забудувати.
Фото: hmarochos.kiev.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі