Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві організовують Тиждень ізраїльського кіно

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Києві 16-19 лютого у кінотеатрі «Жовтень» відбудеться фестиваль «Тиждень ізраїльського кіно». Захід організовують кінокомпанія «Артхаус Трафік» і Посольство Ізраїлю в Україні.

Про це повідомили на сайті кінотеатру «Жовтень».

Зазначається, що глядачів фестивалю познайомлять зі знаковими ізраїльськими фільмами останніх років, які вже здобули визнання на батьківщині. Покази відбуватимуться під гаслом «Кіно незламності», адже Ізраїль, як і Україна зараз, перебуває в умовах постійної воєнної загрози.

Програма Тижня ізраїльського кіно

Фільм-відкриття: «Образ перемоги» (Tmunat Hanitzahon)
  • Країна: Ізраїль (2021 рік)
  • Мови: Арабська, іспанська, іврит, німецька, англійська
  • Хронометраж: 128 хвилин
  • Жанр: Історична воєнна драма
  • Режисер: Аві Нешер
  • У ролях: Джой Ріґер, Амір Хурі

Епічне полотно, засноване на реальних подіях часів Війни за Незалежність Ізраїлю. За сюжетом, талановитий і амбітний єгипетський режисер вирушає знімати кінохроніку про рейд озброєних формувань Єгипту на єврейську комуну Ніцанім. Прагнучи наповнити кадри патріотичним запалом, герой опиняється в епіцентрі бою та усвідомлює, що реальна війна не має нічого спільного з його очікуваннями. Тим часом на іншій стороні зіткнення перебуває молода мешканка комуни, перед якою постає непростий вибір між громадянським та родинним обов’язками.

Читайте також#Вкрадене. Як український геній світового авангарду Давид Бурлюк став «батьком російського футуризму» 

«Доброго ранку, сину» (Good Morning Son)
  • Країна: Ізраїль (2018)
  • Мови: Іврит
  • Хронометраж: 81 хвилина
  • Жанр: Драма
  • Режисер: Шерон Бар-Зів
  • У ролях: Шерон Бар-Зів, Хадар Барух

Зворушлива оповідь про любов та стійкість, яка демонструє, з якими випробуваннями стикаються родини військових в Ізраїлі та в усьому світі. У центрі сюжету – важко поранений молодий солдат, який перебуває на межі між життям і смертю. Родина, друзі та лікарі, балансуючи між відчаєм та надією, роблять все можливе й неможливе для одужання хлопця.

«Паризький бутік» (Paris Boutique)
  • Країни: Ізраїль, Франція (2022 рік)
  • Мови: Англійська, французька, іврит
  • Хронометраж: 81 хвилина
  • Жанр: Комедія
  • Режисер: Марко Кармел
  • У ролях: Неллі Таґар, Жозефін Дрей, Моріс Коен, Батель Мосері

Героїня на ім’я Луїза приїздить у відрядження до Єрусалима, де сподівається укласти кількамільйонну угоду. В аеропорту її зустрічає Нета, зухвала водійка таксі з розбитим серцем, яка намагається «розвести» заможну клієнтку на якомога більше грошей. Жахлива, на перший погляд, подорож закінчується тим, що обидві жінки знаходять на вузьких вуличках Старого міста справжню дружбу і кохання.

«Аж осьде ми!» (Here We Are)
  • Країни: Ізраїль, Італія (2020 рік)
  • Мова: Іврит
  • Хронометраж: 94 хвилин
  • Жанр: Драма
  • Режисер: Нір Берґман
  • У ролях: Шай Авіві, Ноам Імбер

Стрічка розповідає про відданого батька Аарона та його дорослого сина Урі, який має аутизм. Маленька родина мало з ким контактує та комфортно живе у своєму маленькому світі, сповненому буденних справ. Проте обставини складаються так, що Урі мусить переїхати до спеціалізованого закладу. Тоді Аарон вирішує організувати втечу, адже вважає, що розлука зашкодить сину. Однак, можливо, саме батько не готовий прийняти дорослішання свої дитини?

Стрічка увійшла до офіційної програми Каннського кінофестивалю 2020 року та отримала в тому ж році премію Ізраїльської кіноакадемії за найкращу режисуру, сценарій, акторську гру першого та другого планів.

Нагадаємо, стрічка «Битва за Україну» перемогла на кінофестивалі GIMPO у Південній Кореї.

Також ми повідомляли, що український ігровий фільм «Клондайк» здобув п‘ять нагород на міжнародному кінофестивалі у Туреччині.

Фото: zhovten-kino.kiev.ua.

Суспільство

Норвегія передасть Україні 12 дизель-поїздів (ФОТО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Норвегія планує передати Україні 12 дизель-поїздів. Чотири з них відправлять до літа та ще вісім протягом року.

Про це повідомляє Nettavisen.

«Транспорт має вирішальне значення для того, щоб все працювало – перевозити багато матеріалів, продуктів харчування та цивільної допомоги», – заявив міністр транспорту Норвегії Йон-Івара Нюгорда.

Він додав, що Норвегія «хоче зробити свій внесок як нація».

Потягам, які відправлять Україну, орієнтовно 40 років. Однак саме Україна зробила запит на цей тип рухомого складу, додав міністр. Йдеться про двовагонні поїзди Norske Tog Class 92 (type 92), які виготовлені у 1984-1985 роках німецькою вагонобудівною компанією Duewag. Вони мають 168 місць та розраховані на швидкість до 140 км/год.

Фото: norsketog.no

Поїзди розроблені під європейську колію 1435 мм, тому на них потрібно буде замінити рейки під ширшу залізницю, перш ніж Україна зможе їх експлуатувати. На перевезення поїздів до України потрібно буде від 10 млн до 12 млн норвезьких крон (приблизно 1 млн доларів).

Нагадаємо, вісім танків Leopard 2 від Норвегії прибули в Україну 20 березня.

Також ми повідомляли, що Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.

Фото: norsketog.no

Читати далі

Суспільство

Онлайн-кінотеатр «Такфлікс» випускає два квір-фільми (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Квір-фільми Жанни Озірної «Котики» та «Зв’язок» вийшли онлайн на «Такфлікс».

Про це повідомляє ШоТам.

«Котики» – короткий метр про закоханих жінок, які ведуть розмову про життя на старій львівській квартирі. Їхні мрії про материнство впираються у консервативні суспільні норми та порушення прав квір-людей. 

«Зв’язок» – історія одного камінг-ауту довжиною в рік. Жанна фіксує буденне життя своєї сім’ї та веде розмови з рідними про прийняття та поняття сім’ї. Фільм отримав «Пальму Півночі» на фестивалі «86» у Славутичі та спеціальну відзнаку Одеського міжнародного кінофестивалю.

Онлайн-кінотеатр «Такфлікс» випускає ці фільми на підтримку Законопроєкту №9103 про запровадження реєстрованих партнерств. Цей закон допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера/ки.

Стрічки доступні в усьому світі з англійськими та німецькими субтитрами.

Про «Такфлікс»

Це перший і єдиний онлайн-кінотеатр українського кіно. «Такфлікс» запустився в грудні 2019 року. За два роки роботи платформа зібрала найбільшу колекцію українського кіно. На «Такфліксі» можна обрати фільм на будь-який смак: від кінокласики та фільмів-призерів міжнародних кінофестивалів до дебютів молодих режисерів та мистецької документалістики. 

З 24 лютого український онлайн-кінотеатр віддає 10% з кожного квитка у фонд Повернись живим, а також організовує благодійні покази українського кіно по всьому світу.

Нагадаємо, Takflix випускає другий фільм власного виробництва – «Це побачення». Стрічка отримала спеціальну відзнаку журі на Берлінському міжнародному кінофестивалі.

Крім того, до Дня боротьби за права жінок онлайн-кінотеатр «Такфлікс» випустив добірку жіночої анімації «Секрети дівчат».

Фото надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Литва передасть Україні мобільне містечко на 36 сімей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Литовський кабінет Міністрів передасть Україні мобільне містечко, розраховане на 36 сімей. 

Про це повідомляє литовське видання LRT.

Зазначається, що мобільні будинки вартістю 941,5 тисячів євро встановлять у Бородянці, що на Київщині.

Окрім того, уряд Литви виділить:

  • 5 мільйонів євро на ремонт однієї з трьох шкіл у Бородянці;
  • 3,7 мільйона євро – на ремонт дитячого садка «Радість» в Ірпені;
  • 2,3 млн євро на реконструкцію мосту через річку Трубіж, що сполучає Київську та Сумську області.

Довідка

Бородянка – це смт, яке розташоване в Бучанському районі Київської області.

2022 року через Бородянку пройшов головний шлях російського наступу на Київ. Російська бронетехніка з’явилася на околиці селища 26 лютого, і почалися її сутички та бої з теробороною, а згодом і поліцією. На початку березня російська армія захопила Бородянку. Окупанти не давали місцевим жителям розбирати завали, грабували магазини і розстрілювали цивільне населення.

Фото: lrt.lt

1 квітня 2022 року селище було звільнене. За даними місцевої влади, окупанти повністю знищили 8 та пошкодили частково 32 багатоповерхові будинки, а по всій громаді знищено близько 500 приватних будинків та ще близько 450 частково зруйновано або зазнали пошкоджень. 

Нагадаємо, Велика Британія та Польща домовилися побудувати в Україні два тимчасові селища для українців, які залишилися без житла внаслідок війни.

Крім того, у Львові на Сихові відкрили додаткові модульні будинки для українців, які втекли від війни.

Фото: hopetowns.org

Читати далі

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...