Суспільство
У Києві на території Софійського собору виявили таємні підземні ходи
У Києві під час ремонтно-реставраційних робіт археологи знайшли три підземні ходи, які раніше не вивчалися.
Про це розповів перший заступник гендиректора національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко у своїй фейсбук-сторінці.
Він відзначив, що ходи виявили на території Софії Київської у підземній частині Трапезної церкви. За доступними відомостями, глибина цього ходу — 6 м від рівня землі. Хід обкладено цеглою та прокладено під кутом.
У коментарі сайту ТСН.ua. Вадим Кириленко розповів про припущення науковців щодо знахідки.
«Одне із припущень, яке було підтверджено біолокацією, що десь під Софійським собором, на глибині 9 метрів, є якась віртуальна камера. Що це таке — поки залишається загадкою», — розповідає головний реставратор.
Також залишається загадкою походження знахідок. Все, що наразі вдалося з’ясувати дослідникам, що вони існували задовго до появи самої церкви, в підвалах якої були виявлені.
«Попрацювавши в архівах, з’ясували, що коли в 19 столітті Трапезну церкву добудовували, то ці підземні ходи вже тоді були заваленні землею, їх ніхто не досліджував, і куди вони ведуть не відомо», — каже Кириленко.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
Наразі археологи продовжують працювати в підвалі, вивчаючи ходи та знаходячи чимало побутових речей киян 18 та 19 століття.
Нагадаємо, українські археологи спільно з лінгвістами розшифрували давньоруську грамоту ХІІ століття, написану на пластині зі свинцю, яку знайшли торік на Хмельниччині.
Також ми розповідали, як тероборона Одеси знайшла стародавні амфори, датовані 4-5 ст. до н.е.
Фото: Вадим Кириленко.
Суспільство
Володимир Кальчук
начальник відділу земельних ресурсів та екології Черняхівської селищної територіальної громади
Змалку звик до роботи на землі
Не покинув власну землю в тяжкі часи
Дехто зі знайомих покинув землю, бо не знав, що буде далі. Але ми дуже вболівали за свою справу і, попри труднощі, продовжили обробляти поля. Цьогоріч урожай був набагато кращий за попередні роки, тому земля нам віддячила.
Тепер усі дані про землю зібрали в єдиному реєстрі
Аби з кожного клаптика землі був прибуток у бюджеті
Моя робота є важливою для громади, бо земля — це багатство України. Мені боляче дивитися на поля, які пустують чи заросли, які не використовуються за призначенням.
Коментарі
Суспільство
Укрпошта випустила нову марку під назвою «Лист Святому Миколаю» й відкрила Різдвяну поштову резиденцію.
Про це повідомляють на сайті компанії.
Про марку
Автор ілюстрації — український художник й ілюстратор Кость Лавро. На ній зображений хлопчик, який пише лист до Святого Миколая.
Придбати поштовий набір можна у відділеннях Укрпошти, філателістичних крамницях і в поштовому маркеті за посиланням. Крім того, під час відкриття Різдвяної поштової резиденції відбулося спецпогашення марки.
Різдвяна поштова резиденція приймає листи дітей святому Миколаю до 25 грудня. Також можна отримати відповідь від святого Миколая.
Читати також: Укрпошта зібрала 3,7 млн грн за благодійну марку, присвячену ГУР
Як надіслати лист
Надсилати листи можна на відділення № 01001 у Києві за адресою вулиця Хрещатик, 22. Щоб лист не загубився, його потрібно зареєструвати за посиланням. Пропонують клеїти поштову марку «Лист Святому Миколаю». Діти, які надішлють цікаві листи, зможуть отримати подарунки.
Фото: Укрпошта.
Коментарі