

Суспільство
У Києві на станції метро «Кловська» відкрили дитячу точку «Спільно» від ЮНІСЕФ
У Києві на станції метро «Кловська» встановили дитячу локацію «Спільно» за підтримки фонду ЮНІСЕФ.
Про це повідомили на сайті Київської міської військової адміністрації.
Створений простір допоможе покращити умови перебування батьків із дітьми на станції метро під час повітряної тривоги і вдень і вночі.
Розповідається, що у перші дні повномасштабного вторгнення на станціях метрополітену укривалося близько 2 тисяч дітей різного віку. Тоді волонтери намагалися відволікти дітей від війни.
Новий осередок – це місце, де батьки разом із дітьми можуть перечекати повітряну тривогу. Тут є все необхідне, аби діти могли відволіктися та провести час з користю, і в безпеці.
На дитячій локації щодня працюватимуть два адміністратори – із 8:00 до 20:00. Проте у разі оголошення повітряної тривоги простір функціонує у цілодобовому режимі.
Читайте також: «Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні
«Простори “Спільно” стали точками стабільності та безпеки для дітей. Тут діти проводять час зі своїми однолітками, граючись та навчаючись. Мережа “Спільно” – це платформа інтегрованих сервісів ЮНІСЕФ. Нова точка у київському метрополітені не стане винятком: діти зможуть брати участь у розвивальних активностях та отримувати психологічну підтримку», – наголосив директор із зовнішніх звязків ЮНІСЕФ в Україні Деміен Ранс.
Дитяча точка укомплектована всім необхідним для розваг та розвитку дітей, дитячими книжками та ігровими наборами. Крім цього до співпраці залучені професійні педагоги, лікарі, аніматори та психологи, які проводять майстер-класи для дітей, грають із ними в розвивальні ігри.
Знаходиться дитячий простір «Спільно» у вестибюлі станції «Кловська» (перед лінійкою турнікетів).

Про точки «Спільно»
Відомо, що в Україні вже працюють понад 150 точок «Спільно» у 20 областях. Вони прийняли понад 775 000 відвідувачів, з них 480 000 дітей.
Дитячі точки «Спільно» надають підтримку та послуги дітям, підліткам та їхнім опікунам. Простори розташовуються у спеціальних наметах або організованих просторах у містах – наприклад, на залізничних станціях або метро, а також у притулках для переміщених осіб.
Окрім навчання та розвиваючих активностей, діти та їхні батьки можуть отримати потрібні консультації, а також перенаправлення на надання психологічної допомоги чи медичних послуг.
Нагадаємо, Україна повернула 31 дитину, незаконно вивезенених з Херсонщини та Харківщини.
Також ми повідомляли, що Київська дитяча залізниця відкриває ювілейний 70-й сезон.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство

Чернігівська районна лікарня постраждала під час повномасштабного вторгнення від російських обстрілів. Французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову закладу, а в лютому 2025 року представник організації Філіп Мале відвідав лікарню в Чернігові.
Про це повідомили в UNITED24.
Фонд Mécénat Servier профінансував відновлення лікарні у 2023 році через платформу UNITED24. Зараз у закладі зробили новий третій поверх, замінили дах та всі вікна. Аби побачити результати першого етапу робіт, лікарню відвідав представник фонду Філіп Мале.
Скоро всі працівники закладу зможуть повернутися до своєї роботи у комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу.
Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)
Чернігівська районна лікарня протягом 67 років приймала дітей і дорослих. Під час повномасштабного вторгнення частина будівлі сильно постраждала від російських обстрілів: зруйнований дах, вибиті всі вікна, пошкоджені двері та перекриття. У 2023 році французький фонд Mécénat Servier підтримав відбудову лікарні, переказавши кошти через UNITED24. У лютому 2025 року Філіп Мале, представник фонду, відвідав заклад та побачив результати першого етапу відбудови. Невдовзі всі медики зможуть повернутись до роботи в комфортних умовах, а пацієнти вчасно отримуватимуть допомогу. Дякуємо Mécénat Servier за підтримку! ____________________________ Chernihiv Hospital had been receiving patients for 67 years. During the full-scale war, part of the building was heavily damaged by russian shelling: the roof was destroyed, all windows were smashed, alongside the doors and ceilings. In 2023, the French fund Mécénat Servier supported the reconstruction of the hospital by transferring funds via UNITED24. In February 2025, Philippe Malet, representative of Mécénat Servier charity fund, visited the hospital and saw the results of the first stage of reconstruction. Soon, all medical staff will be able to return to work in comfortable conditions, and patients will receive timely assistance. Thank you, Mécénat Servier, for supporting Ukrainian medics!
Опубліковано United24 Четвер, 3 квітня 2025 р.
Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що lонори UNITED24 профінансували відбудову медзакладу, знищеного авіабомбою (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху