Суспільство
У Києві на станції метро «Кловська» відкрили дитячу точку «Спільно» від ЮНІСЕФ
У Києві на станції метро «Кловська» встановили дитячу локацію «Спільно» за підтримки фонду ЮНІСЕФ.
Про це повідомили на сайті Київської міської військової адміністрації.
Створений простір допоможе покращити умови перебування батьків із дітьми на станції метро під час повітряної тривоги і вдень і вночі.
Розповідається, що у перші дні повномасштабного вторгнення на станціях метрополітену укривалося близько 2 тисяч дітей різного віку. Тоді волонтери намагалися відволікти дітей від війни.
Новий осередок – це місце, де батьки разом із дітьми можуть перечекати повітряну тривогу. Тут є все необхідне, аби діти могли відволіктися та провести час з користю, і в безпеці.
На дитячій локації щодня працюватимуть два адміністратори – із 8:00 до 20:00. Проте у разі оголошення повітряної тривоги простір функціонує у цілодобовому режимі.
Читайте також: «Усе розкупили, приймаю передзамовлення». Як стати підприємцем у 12 років? Історія школяра, який створив екоферму на підвіконні
«Простори “Спільно” стали точками стабільності та безпеки для дітей. Тут діти проводять час зі своїми однолітками, граючись та навчаючись. Мережа “Спільно” – це платформа інтегрованих сервісів ЮНІСЕФ. Нова точка у київському метрополітені не стане винятком: діти зможуть брати участь у розвивальних активностях та отримувати психологічну підтримку», – наголосив директор із зовнішніх звязків ЮНІСЕФ в Україні Деміен Ранс.
Дитяча точка укомплектована всім необхідним для розваг та розвитку дітей, дитячими книжками та ігровими наборами. Крім цього до співпраці залучені професійні педагоги, лікарі, аніматори та психологи, які проводять майстер-класи для дітей, грають із ними в розвивальні ігри.
Знаходиться дитячий простір «Спільно» у вестибюлі станції «Кловська» (перед лінійкою турнікетів).
Про точки «Спільно»
Відомо, що в Україні вже працюють понад 150 точок «Спільно» у 20 областях. Вони прийняли понад 775 000 відвідувачів, з них 480 000 дітей.
Дитячі точки «Спільно» надають підтримку та послуги дітям, підліткам та їхнім опікунам. Простори розташовуються у спеціальних наметах або організованих просторах у містах – наприклад, на залізничних станціях або метро, а також у притулках для переміщених осіб.
Окрім навчання та розвиваючих активностей, діти та їхні батьки можуть отримати потрібні консультації, а також перенаправлення на надання психологічної допомоги чи медичних послуг.
Нагадаємо, Україна повернула 31 дитину, незаконно вивезенених з Херсонщини та Харківщини.
Також ми повідомляли, що Київська дитяча залізниця відкриває ювілейний 70-й сезон.
Фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі