Ви читаєте:
У Києві на Осокорках стартує будівництво інклюзивного парку «Срібний Кіл»
4хв на читання
Назад
У Києві на Осокорках стартує будівництво інклюзивного парку «Срібний Кіл»
4хв на читання

У Києві на Осокорках стартує будівництво інклюзивного парку «Срібний Кіл»

25 Квітня 2023, 14:00
Марина Конопльова
Поділилися
0

У Києві в Дарницькому районі розпочинається будівництво першої черги парку «Срібний Кіл».

Про це повідомили на сайті Київради.

Відомо, що парк зведуть на земельній ділянці площею 7,54 га між станціями метро «Осокорки» та «Позняки». Парк буде оточувати озеро Срібний Кіл.

Зазначається, що понад 50 тисяч киян мешкають на відстані до 10 хв від майбутнього скверу. На основі цього було визначено базовий елемент парку — замкнену прогулянкову доріжку навколо озера (близько двох кілометрів) із можливістю потрапити на неї з усіх сторін парку.

Читайте також«Ми не будівельники, але нас тисячі». Хто відбудовує Україну? Чотири ініціативи, що повертають життя в деокуповані регіони

Всі внутрішні елементи парку інтегровані в цей прогулянковий маршрут навколо озера. Зелена зона має бути багатофункціональною. Дитячі, спортивні, оглядові майданчики та зони відпочинку мають задовольнити потреби якомога ширшої аудиторії.

Крім цього парк має бути інклюзивним, тому необхідно забезпечити безперешкодний доступ як до самого парку, так і до його внутрішніх елементів для всіх груп населення. Також будуть передбачені відповідні елементи та локації, які адаптовані для потреб фізичної та психологічної реабілітації наших воїнів.

Будівництва парку заплановано провести в шість черг.

Роботи першої черги

Перша черга передбачає планування території відповідно до проєкту, облаштування двох вхідних груп парку, будівництво транзитної доріжки, якою можна бути прогулятися від однієї станції метро до іншої.

Буде облаштовано підпірні стіни, сходи та пандуси, встановлено системи водовідведення вхідної групи та прокладено комунікації. Також передбачено мощення доріжок фігурними елементами типу ФЕМ, проведення робіт із озеленення, і звісно встановлення лав і урн в зоні забудови першого етапу.

Нагадаємо, на Одещині створюють «Освітній парк» з іменними деревами.

Також ми повідомляли, що у Києві облаштовують «маршрут здоров’я», що з’єднає два парки.

Фото: kmr.gov.ua.

Київ Парк
По темі
Читайте також

15 років ув’язнення за синьо-жовту фарбу і 20 — за паспорт України: історії спротиву окупації двох кримчан

У тимчасово окупованому Криму українці продовжують чинити мирний спротив і зберігати зв’язок з Україною. За це їх...
26 Лютого 2026
01:42
Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

Михайло Гераскевич — тренер українських ветеранів

13 годин тому
01:30
Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

Полон, 48 років вироку і повернення в «Азов»: історія Дмитра Канупєра

13 годин тому
Втілила мрію, попри все: як переселенка відкрила дитячий центр розвитку в Миколаєві
06:53

Втілила мрію, попри все: як переселенка відкрила дитячий центр розвитку в Миколаєві

Сніжана Василенко ще з 18 років мріяла про власний дитячий садок. Багато років працювала вихователькою в державних садочках і бачила прогалини, які…
27 Лютого 2026