Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Києві Музей Гончара влаштовує ярмарок народного мистецтва на Миколи

Опубліковано

На вихідні, 18-19 грудня. у Києві Музей Гончара запрошує на ярмарок народного мистецтва з нагоди Дня Святого Миколая. На гостей чекатимуть півсотні майстрів народної творчості з різних куточків України.

Про це розповіли організатори на фейсбук-сторінці Музею.

Зазначається, що на ярмарку гості знайдуть унікальні рукотворні подарунки й сувеніри — керамічний посуд до святкового столу, дідухи, «павуки» та іншу різдвяну атрибутику з соломи та різнотрав’я, дитячі іграшки з дерева і глини, пряники «миколайчики», вишиті сорочки, ткані килими та вовняні ліжники, традиційні головні убори та прикраси, дитячі книги українських видавництв.

Читайте також«Мозок як у тумані». Що таке синдром хронічної втоми, чим він небезпечний та як уникнути

А ще гостей очікує затишна атмосфера, де ви зможете тепло поспілкуватися з митцями, набутися у просторі традиції та наповнитися цілющою енергією напередодні таких бажаних різдвяно-новорічних свят.

Вхід на ярмарок за музейним квитком. Для дорослих 30 грн, для дітей — безкоштовно.

Вхід можливий лише за наявності сертифікату про повний курс вакцинації, сертифікату про одужання або негативного ПЛР тесту, зробленого менш як за 72 години до події.

Нагадаємо, два місяці тому Музей Івана Гончара влаштовував кобзарсько-лірницьку Покрову.

Фото: facebook.com/honcharmuseum.

Суспільство

В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

Опубліковано

Головне управління розвідки Міноборони назвало втрати російської армії внаслідок удару по військовому аеродрому в Джанкої.

Про це повідомляє ГУР МО

17 квітня 2024 року внаслідок успішної операції Збройних Сил України на військовому аеродромі міста Джанкой у тимчасово окупованому Криму знищено або критично пошкоджено:

  • 4 пускові установки ЗРК С-400;
  • 3 радіолокаційні станції;
  • пункт управління засобами ППО;
  • апаратура спостереження за повітряним простором “Фундамент-М”.

Кількість уражених або знищених об’єктів авіації ворога та чисельність втрат серед особового складу російської окупаційної армії уточнюється.

Читати також: “Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Про Головне Управління Розвідки

Головне управління розвідки Міністерства оборони – орган воєнної розвідки. Головна мета установи – здобуття та аналіз інформації про військовий потенціал інших країн та загрози військового характеру. За оцінками експертів ГУР МО входить до десятки найефективніших розвідок світу. Слабкою стороною ГУР є застаріла технічна база та низький рівень соціального забезпечення співробітників.

ГУР МО хоч і входить до складу Міністерства оборони, проте фінансується окремим рядком у державному бюджеті і підпорядковане безпосередньо Президенту України. Співробітники ГУР МО діють в інших країнах світу зазвичай під видом аташе дипломатичних представництв.

Нагадаємо, що в Україні запустили гру з кібергігієни: які правила безпеки.

Фото: ГУР МО

Читати далі

Суспільство

“Ми були рекрутами”: в Україні вийде фільм про 3ОШБ

Опубліковано

2 травня відбудеться офіційна премʼєра документального фільму “Ми були рекрутами”, знятий режисером Любомиром Левицьким. Фільм розповідає історії бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Про це повідомляють на Youtube-каналі B&H Film Distribution Company.

Опис фільму

Фільм розповідає про 19-річного військовослужбовця з позивним “Журналіст”, який приєднався до ЗСУ з метою документування історій бійців Третьої окремої штурмової бригади.

Головний герой розкриває життєві історії восьми воїнів, відображаючи їх не лише як військовослужбовців, але й як звичайних людей зі своїми мріями про сім’ю та мирне майбутнє. У фільмі показані реальні військовослужбовці Третьої окремої штурмової бригади, такі як Тоха, Хата, Схід, Дацик, Істок, Хельга, Док та Хмурий.

Читати також: Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Про режисера

Любомир Левицький – відомий український кінорежисер, сценарист, продюсер та спікер. Він зняв такі фільми, як “Штольня”, “Тіні незабутих предків”, “Скажене весілля 3”, “#SelfieParty”. У 2023 році Левицький представив документальний фільм “Йди за мною”, який розповідає про військову рятувальну операцію з використанням дронів у місті Ізюм літом 2022 року.

Нагадаємо, що в Дніпрі пройде другий фестиваль релокованих бізнесів.

Також ми повідомляли, що рятувальники показали, як виглядає Піп Іван.

Фото: афіша фільму

Читати далі

Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: