

Суспільство
Київське метро після карантину працюватиме за новими правилами
Метрополітен Києва після відновлення роботи працюватиме без жетонів, пасажири користуватимуться виключно електронним квитком.
Про це повідомляє пресслужба КП «Київський метрополітен», передає Укрінформ.
«Після відновлення роботи підземки пасажири користуватимуться виключно електронним квитком. Сплачувати за проїзд на турнікетах можна буде: KyivSmardCard; карткою метро (до 31.03.2021); безконтактною банківською карткою будь-якої платіжної системи на жовтих турнікетах; мобільними додатками Google Pay та Apple Pay; мобільним додатком KyivSmardСard; разовим квитком з QR-кодом (паперовим або електронним)», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що протягом місяця з дати відновлення роботи пасажири також зможуть використати раніше придбані жетони зеленого кольору.
Пасажири пільгових категорій столиці для проходу в метро мають використовувати Картку киянина. Загальнодержавні пільгові категорії пред’являють оригінал відповідного посвідчення.
Де шукати електронний квиток?
У комунальному підприємстві нагадали, що весь громадський транспорт столиці перейшов на систему електронного квитка, і закликали для уникнення черг заздалегідь підготувати засоби оплати проїзду та перевіряти їх наявність перед виходом з дому, особливо у дітей. Квиток для разового проїзду можна згенерувати завчасно у додатку https://app.kyivcity.gov.ua/start Це дозволить уникнути черги до каси.
Читайте також: У Києві стартувало будівництво електричної підстанції для метро на Виноградар (ФОТО)
До вiдновлення роботи метрополiтену е-квиток можна купити у Т-кiосках, яких у столиці понад 300. Вони розташованi здебiльшого на зупинках громадського транспорту.
Що стосується наземного громадського транспорту, то в ньому також оплата здійснюватиметься за допомогою KyivSmardCard, разового квитка з QR-кодом (паперового або електронного) або безконтактної банківської картки будь-якої платіжної системи.
Проте до 1 липня у пасажирів залишатиметься можливість придбати квиток на проїзд безпосередньо у кондуктора в трамваї, тролейбусі чи автобусі.
При цьому у метрополітені нагадали, що кожен може заощадити, поповнюючи Kyiv Smart Card одразу на 50 поїздок. Таке поповнення дає можливість заощадити до 1,5 гривні на кожній поїздці у всіх видах громадського транспорту.
Послаблення карантину
Уряд цього тижня ухвалить рішення, яке дозволить з 22 травня певним чином послабити умови карантину для міського транспорту, буде дозволено спортивні змагання, а також роботу готелів, але без роботи басейнів та ресторанів. Крім того, буде пом’якшення щодо служб у церквах.
Зокрема планується, що з 25 травня уряд дозволить роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену.
Фото: 1news.com.ua
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х