Суспільство
У Києві готують нову послугу «Персональний асистент» для осіб з інвалідністю
У Києві планується створити нову соціальну послугу для осіб з інвалідністю – «Персональний асистент». Супровід здійснюватиметься під час відвідування навчальних закладів або для допомоги під час вирішення інших побутових питань.
Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
«У нас понад 11 тисяч дітей з інвалідністю. Частина з них відвідує інклюзивні дитячі садочки та школи. Минулого року Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з університетом «Україна» провели експеримент з впровадження послуги «Персональний асистент» для особи з інвалідністю. За попередніми даними, цієї послуги зараз потребує 561 особа, але ця цифра ще неповна. Експеримент був потрібен для того, аби зрозуміти функціонал асистента та порахувати вартість послуги. Адже державних нормативів стосовно цієї послуги немає», – йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Хмельницькому відкрили тимчасовий притулок для людей у скруті (ФОТО)
Відомо, що для експерименту було утворено 6 пар – асистент і людина з інвалідністю. Пари було створені зі студентів університету «Україна». Асистенти супроводжували підопічних під час навчання у вищому навчальному закладі та в позаурочний час.
Читайте також: У Києві з’явиться новий реабілітаційний центр
Це дало змогу розвантажити родини підопічних, зменшити психологічну напругу та забезпечити час для самореалізації. Результати експерименту підтвердили необхідність впровадження послуги «Персонального асистента» на рівні міста. Фахівці продовжать вивчення потреби та можливості запуску і закупівлі послуги на рівні міста. Кошти на реалізацію проекту в бюджеті закладено.
Нагадаємо, у Тернополі безкоштовно здають в оренду засоби реабілітації.
Як ми повідомляли раніше, в Україні створили довідник для інклюзивного дизайну.
Усі фото: kyivcity.gov.ua.
Суспільство
Юлія Дудишева
переселенка, авторка проєкту «Затишок для ВПО»
Люстру можна змайструвати з яєчних лотків
Ми витратили всього 3 тисячі гривень: купили штори та плед у секонд-хенді, люстру змайстрували з яєчних лотків, а меблі знайшли в будинку й переробили.
Не замовлення «під ключ», а спільна робота
Ті, для кого робимо ремонт, роблять його разом з нами: фарбують стіни, перетягують меблі, готують їжу для команди. Це не замовлення «під ключ», а спільна робота.
Як знайти партнерів? Писати всім листи
Усі гроші на ремонти — це благодійні внески моїх підписників і небайдужих людей. Для кожного проєкту я відкриваю банку та у своїх відео звітую про роботу. Співпрацюю лише з українськими виробниками, а також підтримую бізнес, який постраждав під час бойових дій.
Кожен ремонт — не просто відновлення стін, а відродження надії
Дім-музей для родини з Херсонщини
Навіть з руїни можна зробити щось нове
«Затишок для ВПО» — це проєкт любові й відновлення. Це про те, як з руїн можна створити щось нове, про віру в людей і в те, що кожна домівка має бути затишною — навіть у найскладніші часи.
Коментарі
Суспільство
Умови тренувань
Перебіг навчання
- Гасіння пожежі: рятувальники приборкали полум’я в задимленому вагоні. Двох постраждалих людей оперативно евакуювали на ношах і передали медикам.
- Евакуація: пасажирів із задимлених вагонів вивели до безпечної зони.
- Рятування під потягом: одна людина самостійно намагалася евакуюватися і потрапила під вагон. Тоді фахівець гірничорятувального загону деблокував постраждалого.
Коментарі