Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1523222318 1990 1523222318 1990

Економіка

У Києві евакуйовують неправильно припарковані авто

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

З вулиць Києва почали евакуйовувати автомобілі, які порушують правила парковки. У рамках співпраці КП “Центр організації дорожнього руху” та Управління патрульної поліції комунальники доставляють на спеціальні майданчики тимчасово затримані патрульними транспортні засоби.

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.

“Для виконання цього завдання на підприємстві введена цілодобова робота вантажних автомобілів-евакуаторів з краном-маніпулятором і екіпажів в складі водіїв і стропальників, що забезпечують завантаження, перевезення та розвантаження транспортних засобів”, – йдеться в повідомленні.

Коли авто можуть евакуювати?

Тимчасово автомобіль евакуйовують, якщо у патрульного поліцейського є підстави вважати, що водій вчинив одне з порушень:

ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння),

ч. 3 ст. 122 КУпАП (порушення правил зупинки або стоянки),

ст. 124 КУпАП (вчинення дорожньо-транспортної пригоди),

ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без наявності посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також страхового поліса),

в разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 36 Закону України “Про виконавче провадження”.

Читайте також: Інспектори з паркування у Києві з’являться вже у лютому

Нагадуємо, 27 вересня 2018 року набули чинності нові правила фіксації і призначення штрафів за неправильне паркування транспортних засобів.

Закон затверджує 17 конкретних випадків евакуації. Ніяких оціночних суджень при встановленні наявності підстав для евакуації більше не буде. Крім поліцейських, право проводити евакуацію отримають інспектори з паркування, а обставини евакуації будуть обов’язково фіксуватися на фото чи відео.

Які штрафи?

  • Штрафи за порушення паркування прив’язані до вартості однієї години паркування (у 20-кратному розмірі). Мінімальна сума становить 255, максимальна – 1020 гривень
  • У разі сплати штрафу протягом десяти банківських днів надається 50% знижка
  • Квитанції про штраф будуть виписувати прямо на місцях порушень, без присутності водія.


Економіка

ПриватБанк зробив доступнішими SWIFT-перекази

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ПриватБанк зробив для своїх клієнтів доступніше відправлення SWIFT-переказів як за кордон, так і по Україні. Відтепер для закордонних та внутрішніх переказів діє єдиний тариф.

Про це повідомили у пресслужбі банку.

Єдиний тариф становить 0,5% від суми, але не менше ніж 5 гривень і не більше ніж 100 USD (у гривневому еквіваленті за курсом НБУ).

Зазначається, що єдиний тариф для SWIFT-переказів по Україні є вдвічі нижчим за раніше чинний, а максимальна сума комісії зменшена у 5 разів. При цьому, ПриватБанк не нараховує комісії за надсилання SWIFT-переказів на купівлю товарів для ЗСУ та оплату лікування.

Читайте також«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Історія перукарки з Ніжина, яка відкрила салон краси у розпал війни

Також ПриватБанк зробив більш зручним керування грошовими та SWIFT-переказами через Приват24. Новий функціонал меню «Перекази» дозволяє в Архіві переказів за пару кліків повторити відправлення раніше проведеного переказу, повернути чи відредагувати переказ.

ПриватБанк  – найбільший державний банк України. На сьогодні в банку обслуговуються понад 18 мільйонів активних клієнтів, а загалом його послугами користуються 70% українців. Робота ПриватБанку спрямована на розвиток економіки України, підтримку українців та українського бізнесу і під час війни.

Нагадаємо, у Приват24 запустили онлайн моніторинг заставного майна.

Також ПриватБанк запустив нову послугу для бізнес-клієнтів «Досьє ділової репутації». Вона дозволяє компаніям та підприємцям більше дізнатися про своїх партнерів по бізнесу.

Фото: скриншот із відео.

Читати далі

Економіка

Україна отримала $100 млн від Світового Банку 

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У понеділок, 25 вересня, Україна отримала 100 млн доларів від Світового Банку під гарантію Великої Британії.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства фінансів України.

Зазначається. що ці гроші є частиною п’ятого додаткового фінансування проєкту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» PEACE in Ukraine.

Кошти спрямують на часткову компенсацію видатків державного бюджету України, здійснених для відшкодування пенсійних виплат за липень 2023 року.

«Вдячний Уряду Великої Британії та команді Світового банку за конструктивну співпрацю та мобілізацію фінансових ресурсів на нагальні бюджетні потреби України. Завдяки наданим коштам ми маємо змогу і надалі зберігати макрофінансову стабільність та забезпечувати пріоритетні видатки державного бюджету», — додав міністр фінансів України Сергій Марченко.

Читайте такожВід далекобійниці до волонтерки – і назад. Як жінка з Сумщини залишила улюблену роботу заради допомоги людям

Загальний обсяг фінансової допомоги Великої Британії від лютого 2022 року сягає 1,6 млрд доларів.

Нагадаємо, 22 вересня Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги розміром 1,5 млрд євро від Європейського союзу. 

А 21 вересня Мінфін залучив грант від США розміром $1,25 млрд.

Фото: remitly.com.

Читати далі

Економіка

На Полтавщині підприємиця відкрила за грант міні цех з перероблення ягід і виготовляє пастилу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Пирятинській громаді на Полтавщині запустили міні цех з перероблення овочево-ягідної продукції.

Про це повідомили на порталі «Децентралізація».

Міні цех — це проєкт Світлани Петровської, розроблений за підтримки Агенції розвитку Пирятинської громади. Він став одним із восьми переможців загальнодержавного конкурсу «Сади для Перемоги» в Україні.

У межах гранту підприємиця отримала близько 250 тисяч гривень, на які придбала обладнання — сублімаційну сушарку, дегідратор для м’яса, фруктів, пастили та сухих пайків. Родина Петровських також витратила 50 тисяч гривень на облаштування приміщення під міні цех та придбання обладнання.

Читайте також: «Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

Нещодавно було розпочато процес виготовлення перших партій фруктово-ягідної пастили. Пирятинці вже мають змогу скуштувати продукцію під торговою маркою «Легумінка» в місцевих кав’ярнях.

Підприємиця має амбітні плани розширювати виробництво з залученням найманої праці та збільшувати асортимент продукції, розпочавши виготовлення фріпсів, чурчхели, м’ясних джерок, сухих овочевих супів.

Дивіться відео: Переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині

«Ми виготовляємо продукцію виключно з наших місцевих фруктів та ягід, які придбаємо у місцевих виробників та підприємців. Для нас важливо, аби продукція, яку ми пропонуємо споживачам, була смачною і корисною, тому орієнтуємося виключно на якісну сировинну базу», — розповідає Світлана Петровська.

Нагадаємо, сім’я з Маріуполя відкрила перший заклад української кухні у Лос-Анджелесі.

Також ми розповідали, як український виробник почав створювати цукати з кабачків.

Окрім того, японські волонтери відкрили у Львові ресторан східних снеків.

Фото: decentralization.gov.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство10 години тому

Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Світлані Скшетуській 39 років. Вона вирішила здобути другу вищу освіту, аби надавати професійну психологічну допомогу...

Суспільство2 дні тому

Студенти на пенсії. У деокупованому селі на Чернігівщині працює Університет третього віку (відео)

Михайло-Коцюбинська громада ледь не повністю опинилася під окупацією росіян. Молодь виїхала, залишивши в селах самотніх...

Суспільство2 дні тому

Врятувати, але не ризикувати — як вберегти волонтера? Історія тренерки, яка «лікує» розмовами

Ця історія про жінку, яка не злякалася оточення російських військ. Ба більше вона перетворила свій...

Суспільство2 дні тому

«Люди кажуть, що це не на часі, але ж коли тоді жити?». Перукарка з Ніжина відкрила салон краси у розпал війни

Хто бажав у дитинстві бути перукарем, а згодом пішов навчатись на економічний чи юридичний, бо...