Суспільство
У Києві біля метро почали будувати платформу для зупинки Kyiv Boryspil Express
На станції метро “Видубичі” розпочалось будівництво платформи для зупинки Kyiv Boryspil Express. Про це повідомили у прес-службі Укрзалізниці.
Єдиний логістичний простір
“На Видубичах почали будувати платформу для зупинки Kyiv Boryspil Express. Видубичі уже зараз демонструють ріст пасажиропотоку і є потужним транспортним хабом столиці. Ми хочемо створити єдиний логістичний простір”, – йдеться у повідомленні.
Експреси до аеропорту будуть не лише робити зупинку на станції, а й інтегровані з автовокзалом і мати вихід до метро.
Це перший етап більш масштабної реконструкції даного транспортно-пересадочного вузла, його інтеграції з транспортною системою столиці, зокрема метрополітеном. Будівництво платформи на Видубичах дозволить уже до кінця 2019 року здійснювати там зупинку Kyiv Boryspil Express, як і планувалося під час запуску проекту.
Нагадаємо, залізничне сполучення станція Київ-Пасажирський — станція Бориспіль-Аеропорт було відкрите 30 листопада 2018 року.
Як придбати квиток?
Квитки на цей поїзд можна придбати в чотирьох кіосках самообслуговування, які розміщені на конкорсі над 14-ою колією в приміщенні залізничного вокзалу.
Читайте також: Укрзалізниця запускає здвоєний склад експресів до аеропорту Бориспіль
В Укрзалізниці заявили, що на цьому маршруті “вперше на залізниці буде нова технологія оплати проїзду” — безготівково, через спеціальні термінали.
“На цьому маршруті вперше на залізниці реалізована нова технологія оплати проїзду. Зокрема, на Центральному вокзалі в Києві та в Міжнародному аеропорту “Бориспіль” встановлено спеціальні термінали для продажу квитків за безготівкові кошти”, – повідомили у прес-службі.
Для купівлі квитка за готівку організовані дві спеціальні каси на Центральному та Південному вокзалах.
Також пасажири можуть розрахуватися за проїзд безпосередньо в поїздах за технологією, що вже вдало опрацьована в Київському метрополітені спільно з Ощадним банком України. Після тестування безконтактних систем оплати на поїздах до Міжнародного аеропорту “Бориспіль” ця технологія буде розширена на інші поїзди – приміські та далекого сполучення.
Розклад можна подивитися тут.
У скільки обійшлося будівництво?
Проект реалізували дуже швидко. Від затвердження Урядом до запуску першого потяга минуло лише 9 місяців.
Загальна вартість реалізованого проекту складає 480 млн грн. Якщо взяти до уваги ідею “Повітряного експресу” – аналогічного проекту, то на нього планували витратити понад 10 млрд грн.
Щоби запустити експрес, добудували до існуючої залізничної інфраструктури близько 4 км колії, звели залізничну естакаду довжиною 272 м над трасою M03 Київ – Харків. Ще збудували дві пасажирські платформи з павільйонами поблизу аеропорту та критий пішохідний перехід від платформ до терміналу D “Борисполя”. Залізнична станція поблизу аеропорту отримала назву “Бориспіль-аеропорт”.
Окрім цього, на станції Київ-Пасажирський реконструювали платформу біля 14-ої колії, з якої буде здійснюватися посадка та висадка пасажирів. Тут оновили освітлення та оздоблення, врахувавши потреби людей з інвалідністю (тактильні показники, ліфт та інше).
Для пасажирів цього експреса поруч збудовані дві зали очікування. Зала підвищеного комфорту облаштована кондиціонерами, тут встановлені сучасні телевізори, LED-освітлення, Wi-Fi. Зал очікування облаштований комфортними сидіннями, розетками для підзарядки мобільних пристроїв, також організована спеціальна зона для дітей. Вхід до зали здійснюється за наявності квитків на поїзд.
Коментарі