Економіка
У квартирах українців встановлять подрібнювачі для харчових відходів
Українці в багатоповерхівках незабаром будуть встановлювати спеціальні подрібнювачі (disposer) харчових відходів. Відповідні пропозиції розробляє державний Науково-дослідний і конструкційно-технологічний інститут міського господарства (НДІ).
Перший документ, який дає старт реформі, вже зареєстрований профільним міністерством і проходить процедуру громадських слухань. Про це повідомляє Обозреватель.
Що можна подрібнювати?
За допомогою такого пристрою можна подрібнювати усі харчові відходи, наприклад, шкаралупи овочів і фруктів, курячі і рибні кістки, яєчну шкаралупу, кірки баштанних культур, кісточки вишні, шкаралупу від горіхів, насіння.
Читайте також: Кафе збирає пластикові кришечки, щоб робити з них меблі
Поки що подрібнювачі намагаються впровадити в нові будівельні норми. Тоді вони з’являться у всіх нових будинках. Наступний крок — змінити нормативи і для українців у порівняно старих будинках.
Навіщо це потрібно і скільки коштує?
Нині один такий пристрій можна придбати за ціною від 4 до 10 тис. гривень. Він монтується під раковиною і дозволяє усі органічні відходи подрібнювати і “зливати” в каналізацію. Тоді таке сміття не потраплятиме на полігони, а у дворі не буде запахів від контейнерів.
Читайте також: Тернополян зобов’язали сортувати сміття
“Якби ми обробляли харчову фракцію, очисні споруди їх приймали б. Ми тоді вирішимо проблему наших полігонів. У нас це звалища. Ми туди вивозимо органічні компоненти. Усюди чути запах від цього сміття”, – цитує «Обозреватель» представників Науково-дослідний і конструкційно-технологічний інститут міського господарства (НДІ), де розробляють відповідні пропозиції.
Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вже розпочато громадське обговорення законопроекту «Про водовідведення». Це перший документ, який дасть старт реформі. Він визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування системи водовідведення, спрямовані серед іншого на зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Коментарі