Технології
У космос запустять україно-американську ракету: що відомо
Україно-американська космічна компанія Firefly Aerospace готується вперше запустити космічну ракету Alpha уже наприкінці жовтня або на початку листопада.
Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на міжнародне космічне видання Space.com.
Що відомо про запуск?
Alpha – це двоступенева ракета-носій, призначена для малих вантажів, і здатна вивести до 650 кг на сонячно-синхронну орбіту або до 1000 кг на низьку навколоземну орбіту.
“Перший запуск ракети готувався ще на початку 2020 року, але пандемія COVID-19 вплинула на плани компанії. Через затримки з постачанням матеріалів будівництво ракети сповільнилося”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що засновник компанії Максим Поляков, щоб домогтися запуску в цьому році, збільшив інвестиції для розширення штату з 250 до 310 співробітників.
Окрім проєкту Alpha, Firefly Aerospace розробляє також ракету важкого класу Beta та автоматичний місячний посадковий модуль для NASA в рамках проєкту Артеміда, метою якого президент США Дональд Трамп встановив повернення людини на Місяць до 2024 року.
Читайте також: Українсько-американський стартап запускатиме вантажі у космос
“Зараз ракета Alpha практично готова, а запуск запланований на кінець жовтня або початок листопада з військової бази Ванденберг, де ракету також чекають фінальні тести”, – пише видання.
“Запуск запланований на середину жовтня цього року, що на пару місяців раніше, ніж ми планували. Пожежа нам практично не завадила, вона не пошкодила випробувальний стенд, і ми все одно отримали більшу частину тестових даних, які нам були необхідні на цій стадії.
Напевно, це відсунуло нас на місяць, і ще місяць-півтора у нас забрав COVID. В цілому, я думаю, нам дуже пощастило в обох випадках, нам не довелося відкладати все на більш тривалий термін”, – сказав CEO Firefly Aerospace Том Маркусик.
Для чого призначена ракета
Повідомляється, що 20 липня мобільний стенд Firefly відправився на базу Ванденберг, і прибув до Каліфорнії 27 липня.
“Ракета Alpha розроблена для доставки малих супутників на орбіту. Зазвичай такі супутники доставляються як додаткове навантаження до великих місій, це так званий “райдшер”. Alpha ж буде спеціалізуватися саме на малих супутниках і конкурувати на ринку за рахунок найнижчої ціни доставки за 1 кг вантажу.
Для порівняння, запуск Alpha буде коштувати близько 15 мільйонів доларів, при тому що запуск місії Falcon 9 починається від 62 мільйонів”, – зазначає видання.
Перший запуск Alpha буде тестовим, ракета буде нести численне корисне навантаження за програмою DREAM (Dedicated Research and Education Accelerator Mission): це будуть кращі академічні та наукові проєкти, які будуть доставлені в космос безкоштовно. Проєкти з України також будуть представлені в місії.
Будують ще дві
Друга і третя ракети Alpha перебувають на етапі будівництва, а їх польоти заплановані на 2021 рік. Кожен запуск відбудеться з проміжком в 3 місяці. У майбутньому паузу між запусками компанія планує скоротити до декількох тижнів.
Довідка
Firefly Aerospace була заснована в місті Остін (Техас) в 2014 році. Вона займається розробкою легких ракет-носіїв для запуску малих супутників. У 2017 році компанію викупив український підприємець Максим Поляков за $ 75 млн. У 2018 році, Firefly Aerospace відкрила науково-дослідний центр в Дніпрі.
Фото: space.com
Технології
Хто може отримати виплату?
- кошти доступні всім громадянам України, які перебувають на території країни.
- виплату також можна оформити на дітей.
- подати заяву можна до 28 лютого 2025 року.
На що можна витратити 1000 грн?
- комунальні послуги;
- медичні та ветеринарні послуги;
- освіту та спортивні послуги;
- квитки на транспорт, кіно, розваги;
- мобільний зв’язок;
- донати на платформу United24.
Як отримати зимову єПідтримку?
- Зайдіть у «Дію».
- Оберіть розділ «зимова єПідтримка» на головному екрані або в розділі «Сервіси».
- Оберіть, для кого оформлюєте допомогу: для себе чи дитини.
- Вкажіть картку національного кешбеку. Якщо її немає, відкрийте нову прямо у додатку.
Коментарі
Технології
Можливості у грі
- деревами;
- кущами;
- квітами;
- камінням;
- річками;
- озерами;
- пагорбами та іншими елементами.
Також можна буде змінювати покриття саду (пісок, трава, галька).
Читайте також: В Україні створять цифровий сервіс для багатоквартирних будинків: деталі проєкту
«Розслабтеся та зануртеся в медитативний процес створення саду. Ми зробили все, щоб ви відчули атмосферу і могли уявити, що створюєте цей сад не перед екраном комп’ютера, а сидячи перед ним наживо, власноруч розставляючи декорації. Усе це супроводжується авторською легкою музикою, яка додає особливого настрою», — написали творці симулятора.
Випуск Dream Garden запланували на 2025 рік.
Читайте також: Як забезпечити інтернет під час відключень світла: детальніше про нову технологію
Про розробників
Campfire Studio створили у Дніпрі у 2022 році. Відтоді компанія випустила чотири гри, серед яких найпопулярнішою стала My Dream Setup — симулятор створення кімнати. До цієї гри також випустили чотири доповнення.
Нагадаємо, що від українського розробника вийшла нова карткова гра у стилі Лавкрафта.
Раніше ми писали, що українська студія випустила гру, де користувач грає за душу головного героя (ВІДЕО).
Фото обкладинки: ютуб-канал студії
Коментарі
Технології
Українська платформа для онлайн-навчання отримала «бронзу» на Effie Awards. Ця премія щорічно відзначає найкращі комунікаційні компанії, котрі змінюють суспільство.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
Що відомо про нагороду
Премію присудили у категорії Perfomance Marketing за створення інформаційної кампанії з кібергігієни. Над нею працювали фахівці з Дія.Освіта спільно з USAID Cybersecurity Activity.
Як вказують у міністерстві до навчання з кібербезпеки на платформі долучилися понад 400 тисяч українців.
Читайте також: Бійці ГУР за день знищили техніку окупантів на понад 70 мільйонів доларів
«Сучасна війна триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі, тож кожен українець повинен уміти протидіяти кіберзлочинцям у цифровому світі — від школяра до людей старшого віку. Ця перемога — наш спільний крок до підвищення цифрової грамотності та кібергігієни українців. Дивіться серіали, проходьте тести та симулятори на Дія.Освіта. Разом будуємо безпечне цифрове майбутнє», — написали у відомстві.
Раніше ми писали, що Мінцифри запустило кампанію до Тижня цифрової грамотності: як долучитися.
Нагадаємо, що тест з медіаграмотності пройшли вп’ятеро більше людей, аніж торік: результати проєкту.
Фото обкладинки: пресслужба Дія.Освіта
Коментарі