Суспільство
У хмельницькому парку створять піратський порт і лабіринт
У Хмельницькому стартувала друга черга капітального ремонту унікального дитячого майданчика, розташованого у центральній частині найбільшого парку міста Хмельницького – парку культури та відпочинку імені Михайла Чекмана. Тут створять піратський порт і трикутний лабіринт, інформує пресслужба міськради.
На замовлення управління житлово-комунального господарства підрядна організація здійснює капітальний ремонт майданчика та встановлює нове обладнання, у тому числі, розраховане для дітей з особливими потребами.
У чому унікальність майданчика
Як розповіли у міськраді, новий ігровий майданчик, на ремонт якого з бюджету міста виділено понад 2,3 млн грн, дивує хмельничан своїми оригінальними атракціонами та сучасним виглядом. На радість малечі цього року на території оновленого майданчика ще буде влаштовано канатний комплекс «Трикутний лабіринт» та піратський порт. Також планується встановити нову подвійну гойдалку та лавочки, влаштувати понад 1000 квадратних метрів пішохідних доріжок з тротуарної плитки та штучного покриття.
«На дитячому майданчику незабаром з’явиться три локації з гумовим покриттям, на якому буде встановлено нове ігрове обладнання: подвійна гойдалка, канатний комплекс «Трикутний лабіринт» та піратський порт. Також тут буде встановлено нові лавочки та урни для сміття, – розповідає начальник відділу з благоустрою міста управління житлово-комунального господарства Тетяна Циб. – Наразі на території майданчика тривають земляні роботи. Завезено щебінь, підрядники готуються до виставлення нових поребриків, заливання бетонної основи під улаштування покриття. Одночасно виконуємо благоустрій території: викорчовуємо пні старих дерев, висаджуємо кущі тощо. Сподіваємось, що оновлений дитячий майданчик сподобається наймолодшим хмельничанам, дасть можливість більшого спілкування між здоровими дітками та особливими. Адже інклюзивні майданчики і спільні простори створюють для адаптації обидвох груп дітей».
Читайте також: У Харкові відкриють перший інклюзивний дитячий майданчик у місті
Безкоштовні атракціони
Капітальний ремонт дитячого майданчика з гумовим покриттям, який відповідає усім європейським стандартам, розпочато у листопаді минулого року. Тут встановлено сучасне обладнання – гойдалку та дві каруселі, «Хвилясту дорогу», яка розвиває спортивні навички, спритність і гнучкість тіла дітей. А ще улюблену розвагу дітвори – батути. Усі атракціони на цьому майданчику, як і раніше, будуть безплатними.
Підрядники планують завершити облаштування майданчика для активного та цікавого відпочинку дітей до кінця літа.
Фото: khm.gov.ua
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі