Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Хмельницькому готують до відкриття музей раритетних авто (ФОТО)

Опубліковано

Наприкінці літа в Хмельницькому планують відкрити музей раритетних автомобілів. Його створюють на базі базі міського комітету товариства сприяння обороні України. Наразі у колекції понад 60 старовинних автівок, передає місцеве видання “Є”.

Як розповів директор організації Володимир Ковальчук, автівки збирають вже майже 7 років. Не всі вони «на ходу», але до офіційного відкриття музею це мають виправити. 

«Усі автомобілі – це експонати. Збираємо ми їх довго – майже сім років. Буває, люди просто передають нам автомобілі безкоштовно. Є такі, що дають в якості виставкового зразка, але залишають за собою право власності. Ми ж приводимо експонат до ладу. Деякі купуємо за кошти волонтерів, власні збереження та кошти інших юридичних осіб», – розповідає Володимир Іванович.

Читайте також: Українські майстри зробили гібрид автомобіля і мотоцикла (ФОТО)

Про колекцію

На базі є 64 автомобілі, випущені до 70-х років. Відсотків 30% з них уже в робочому стані. Зараз чекають закінчення карантину аби ремонт продовжити, зайнятись технічною частиною. Володимир Ковальчук зазначає, для відновлення старовинних транспортних засобів мають усі необхідні деталі. Є й так звані автомобілі донори – коли з двох однакових не робочих авто збирають одне, яке працюватиме.

«Товариство культивує сім видів спорту, серед яких мотокрос та автоспорт. Ремонтні роботи проводять наші спортсмени-любителі, які є аматорами. Вони вечорами, а або у вільний від роботи час, збираються і ремонтують. На базі є своя майстерня. Наявне обладнання, що дозволяє проводити такі роботи», – додає директор.

Автомобілі КДБ і не тільки

Володимир Іванович зізнається, кожен експонат у колекції майбутнього музею має свою історію. Адже в окремий період виконував ті чи інші завдання – для когось був помічником сім’ї, а для когось ставав незамінним у роботі, і, навіть, на секретних завданнях. Наприклад «ГАЗ 21» працював у структурі Комітету державної безпеки і призначався для виконання держаних доручень.

«Це спецавтомобіль, який випускався не серією, а одиничними партіями у 50их-70их роках. У нього хороший двигун і можливість розвивати швидкість до 220 кілометрів на годину. На той час це був дуже потужний автомобіль», – ділиться Володимир Ковальчук.

Є серед експонатів всюдихід «Москвич 403», яких на території тодішнього радянського союзу випустили тільки 500 штук. Він в стадії реставрації. Авто запропонував забрати на базу музею сам власник, оскільки не може його відновити.

«Один із найстаріших автомобілів, які у нас є «Олімпія» 1939 року випуску. Він теж чекає поки закінчиться карантин і хлопці зможуть працювати над ним», – коментує керівник.

Частина раритетних авто стоїть прямо на подвір’ї Хмельницького міського комітету товариства сприяння обороні України, що на вулиці Березневій, 3. Інші помістили у музей, який розташували у приміщенні, що знаходиться за тією ж адресою. Це триповерхове приміщення, де на першому поверсі тир, а на другому та третьому облаштовують музей. Володимир Іванович каже, що крім завдання привести до ладу експонати, є чимало роботи і над самою спорудою, адже вона будується понад десять років й досі не завершена. Керівник має надію, що до кінця літа вдасться зі всім впоратись і показати колекційні автомобілі хмельничанам.

Суспільство

В Києві демонтують МАФи, замість яких облаштують тротуари та велодоріжки

Опубліковано

На проспекті Володимира Івасюка на Оболоні почався масштабний демонтаж понад близько 50 МАФів.

Про це повідомляє Департамент територіального контролю Києва.

фото: Департамент територіального контролю Києва

Про ініціативу

На засіданні комісії з питань розміщення тимчасових споруд, за пропозицією КК “Київавтодор”, було ухвалено рішення щодо перенесення транспортних споруд, які значно ускладнювали виконання робіт з благоустрою територій. Всім власникам транспортних споруд були вказані нові місця для їх переміщення, а також було надіслано повідомлення про необхідність здійснити це у визначений термін.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

У найближчий час фахівці Комунальне підприємство “Київблагоустрій” мають прибрати близько 50 тимчасових споруд. На звільненому місці КК “Київавтодор” проведе роботи з облаштування тротуарів та велодоріжок.

Нагадаємо, що український ШІ-стартап залучив $30 000 інвестицій.

Також ми повідомляли, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: Департамент територіального контролю Києва.

Читати далі

Суспільство

Американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО)

Опубліковано

Зірка серіалу “Емілі в Парижі” Ешлі Парк знялася у жакеті Masha Popova у рекламі для Супербоула BMW 2024.

Про жакет

Бренд Маші Попової відомий своїм одягом із деніму, за словами дизайнерки, “поєднав фантазію з її українським корінням та спогадами дитинства”.

Цього року компанія BMW для просування електрокара використала актора Крістофера Уокена. У компанії його підтримала зірка серіалу “Емілі в Парижі” Ешлі Парк. У відео актриса з’явилася у жакеті, створеному українською дизайнеркою Машею Поповою.

Читати також: “Очима та серцем”: у Києві відкрилася виставка про Японію

Тематика реклами

Супербоул – одна з головних спортивних подій США, незважаючи на нешироку популярність американського футболу поряд з іншими видами спорту, приваблює глядачів з усього світу. Спеціально до цієї події, яка транслюється величезною кількістю каналів, різні компанії наперед готують рекламу своїх продуктів. Вартість 30-секундного рекламного ролика під час трансляції складає $7 млн. 

Нагадаємо, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Фото: скрін з реклами

Читати далі

Суспільство

Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Опубліковано

В Україні працює урядовий проєкт, який дає змогу учасникам бойових дій і громадянам, які отримали інвалідність через війну, безоплатно пройти професійне навчання.

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Здобуття освіти

  1. Спершу треба обрати професію або освітню програму. Зробити це можна тут.
  2. Потім треба подати заяву онлайн;
  3. Залишилося укласти договір і почати навчання!

Державна служба зайнятості приймає рішення впродовж 5 робочих днів.

Читати також: Дія.City анонсує спеціальні умови для технологічних стартапів: уряд ухвалює закон

Додаткові можливості

  • компенсація витрат на проїзд, проживання та медичний огляд;
  • можливість різних форм навчання та їх поєднання;
  • індивідуальний супровід.

Нагадаємо, що ССО знищили ворожий “Бук-М1”, який готувався до пуску ракет (ВІДЕО).

Також ми повідомляли, що Грузія продовжила термін безвізового перебування українців до трьох років.

Фото: ДСЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: